• Krátkometrážní

Tajemná zahrada (2010) (seriál)

S odstupem zvyšuji o hvězdu, protože už jsem si oddechla zlostí. (Hyun Bin hraje hrozné hajzláty, a co hůř, má mi z těch jeho hajzlátů nejspíš plesat srdéčko nebo co. No. Kdykoliv otevřel pusu, srdéčko doplesalo.) Oska byl super a když slzel, strašně mu to slušelo. Na obě ženské hrdinky jsem pak mohla být právoplatně hrdá - stály si za svým. Ohledně měnění těl... Představit tuhle zápletku, až když uběhla čtvrtka seriálu, je přepal. Člověk by čekáním uschl. Nemluvě o tom, že si následně postavy měnily těla tak nějak beze smyslu, rozdrobeně, aby se zapláclo dvacet dílů. Rejža (rejžové) se kromě toho bál nechat herce ve vyměněných rolích zahrát některé "genderově typické" scény. Příklad: když se mužská postava v těle ženy chovala opravdu mužně (anebo agresivně atd.), nenechali to zahrát herečku, ale herce. Zkrátka zamlžili obraz na znamení, že takhle se teď vidí postavy samy; divák si má domyslet, že se do svého těla zatím nikdo nevrátil a že jde o jakousi simulaci. Prostě... chjo. Pak to ale zase vylepšil Lee Jong-suk v roličce talentovaného skladatele, kterého Oska nahání, jen aby pak jím byl naháněn romanticky. :) (Ještě jsem nerozdýchala, jak si ho Oska přehodil přes rameno.)

Cheot kiseuman ilgopbeonjjae (2016) (seriál)

Reverzní harémovka. Plesám! Stopáž cca po 10 minutách, pěší pluk prettyboyů. V hlavní roli sympatická hrdinka s výrazovým (když ne výrazným) obličejem. Herci - jak kteří. Někteří podali vyloženě karikaturní a jalový výkon (Joonki), jako kdyby si jen odskočili z jiných dramat. Zkratkovitost je tu klíčová, ale zkratkovitě hrát se snad nemusí. Je to zase něco nového co do výpravy a spádu. Bere si to na paškál chaeboly, autoritativní držky, materialistické eomoni a také stalkery, co stalkeří, aby je švarný bohatýr v kvádru mohl fotogenicky zkopat do kulata... Troufám si tvrdit, že kdyby seriálek vznikl v Japonsku a byl animovaný, sesype se na něj mnohem jásavější odezva. Může ale omrzet, že největší vtip je tu právě jen vtip na účet jiných seriálů.

Chongchun ssanggogseon (1956)

Nemůžu říct, že bych se ohýbala smíchy. Víc jde o pohodovost, malebnost a neposledně i o jemný (jemňoučký) sociální kriticizmus obsažený v snímku.

RUCH: The Movie (2017)

Pobavilo. A řadím se k té menšině, které se konec líbil.

Zlá krev - Ta druhá (2017) (epizoda)

Mrzí mě ta Molinova manipulace. Snad se mohly najít lepší motivy a lepší způsoby.

Hra o trůny - Série 4 (2014) (série)

Čtvrtá řada je ta, od které to pomalu šlo do kytek. Ráda bych hodnotila méně než čtyři *, ale potřebuju si ponechat prostor pro příští řady, kde půjde hodnocení dolů. Rovným pádem.

Hra o trůny - Hora a Rudá zmije (2014) (epizoda)

Prvních patnáct minut - vata; posledních pět - vždyť víme. Jen za konec bych dala pět, za zbytek chci od scénáristů vrátit čas.

Hra o trůny - Drozd (2014) (epizoda)

Sansa staví Zimohrádek ze sněhu, silná scéna s Oberynem, Bronn to zase šperkuje. Ve čtvrté sérii se hrozně rozhoduje, jestli je díl dobrý, nebo jestli je špatný, protože zatím žádný není tak akorát špatný, ani tak akorát dobrý.

Hra o trůny - Dva meče (2014) (epizoda)

Sice se stane málo, ale Oberyn, Brienne a Jaime dodávají "banter", zatímco Sandor a Arya v prvních a posledních pár minutách vyvažují všechno, co se za zbytek dílu nestalo. Ještě to není nejhorší!