• Romantický
  • Muzikál

Cizí země (1997)

Subhashi Ghaiovi se po filmu "Khalnayak" něco stalo. Jeho filmy bývaly plné chyb a nesmírně zábavné. Ale pak už jsou jen plné chyb a takové nijaké... Silnými body tohoto filmu jsou SRK a Amrish Puri, ale příběh samotný mne příliš nezaujal. Mahima byla dobrá, na debut velmi, ale nelíbí se mi její hlas, což dosti kazí celkový dojem. Píseň "I love my India" se skvěle pobrukuje, ale jinak ani soundtrack nedosahuje kvalit jiných Ghaiových filmů.

Omkara (2006)

Působivé a depresivní. Film je nacpán skvělým hraník, ale největší dojem dělá zákeřný Saif Ali Khan a Konkona Sen Sharma, jejíž jadrnost je k pomilování. Ačkoliv každý, kdo zná Othela ví, jak to vlastně všechno skončí, film eskaluje s opravdovým napětím a drásá nervy.

Force (2011)

Dobře udělaný film, který měl být asi pokusem Johna Abrahama "salmanizovat" do podoby svaly do košile nezahalujícího super policisty, ale narozdíl od většiny Salmanových filmů je tu akce opravdu tvrdá a realistická. Dokonce tak realistická, že čas od času jsem se na to nemohla dívat, a znovu jsem zvedla oči teprve když rámus a křik ustal. Byla jsem nadšená z toho, že padouch zbytečně nekecá (jak tomu je v 99% procentech filmů, a nejen indických) ale prostě zabíjí - dalo mu to neskutečný nádech děsu. John jako polda je dobrý, mnohem lepší než Abhishek, ať už v Dhoomech nebo letos ve filmu Game. Tomu tyhle role prostě nevěřím. Škoda, že jsme neviděli víc ze života tří Johnových kolegů, člověk by pak s nimi cítil víc, stejně jako s Mayou (Geneliou), do níž vstoupil duch hrdinek let osmdesátých a poté, co byla ukončená romantická linka, se jako poslušný love interest stáhla do stínů. Byla jsem trochu na rozpacích z přístupu čtyř hlavních hrdinů. Uznávám, že zákony nejsou dokonalé a často napáchají pěknou paseku, ale když heslo oko za oko bude vyznávat i polocie, tak to se tady za chvíli vybijem.

Sadak (1991)

Příběh se mi moc líbil a ocenila jsem, že pro jednou se nekonaly žádné odbíhající "podpříběhy" a film tak nebyl přecpaný. Sanjay Dutt a Pooja Bhatt tvoří hezký pár, ovšem nejpůsobivější osobou je eunuch/pasák známý jako "Maharani". Narozdíl od jiných akčních bollywoodských hrdinů tu není Sanjay prezentován jako krvelačný mstitel, je k akci donucen okolnostmi. Další plus.

Tridev (1989)

Logika značně pokulhává, ale zároveň se jedná o prvotřídní zábavu. Člověk nepřemýšlí o nedostatcích příběhu, protože se pořád něco děje. Plusem je i skvělá hudba. Vynikající massala.

Rockstar (2011)

KDO prosím vás rozhodl napsat, že Rockstar je "komedie"???? To si opravte, ano? Jde o LOVE STORY. Vášnivý. Dojemný. Hluboký. Křehký. Navždy. Film má CHYBY. Občas se člověk ztrácí v dějových linkách (spousta flashbacků). Mohlo to být úspěšně tak o půl hodiny kratší. Některé věci zůstávají nevysvětlené. A to všechno jsem odpustila díky neskutečně silnému emočnímu dopadu, který ne mne tento snímek měl. Ranbir Kapoor je nejlepší herec, kterého Bollywood po SRK má - a to si nenechám vymluvit nikým. Nehraje. On žije svou postavou. Nargis a on tvořili NÁDHERNÝ pár, měli skvělou chemii. Nargis sama pak odvedla skvělou práci, jediné co kazilo ojem bylo, že ji kdosi naduboval a hlas jí zaprvé neseděl a za druhé paní dubbérka vůbec neprocítila dialogy. Nezaujatě dávám 8/10. Ale v srdíčku už má pro mě Rockstar navždy 10/10. Film roku.

Kaminey (2009)

Dhan tanaaaaaaaaaaaaaaa ............ Život stojí za...... a o to vlastně jde. Jeden z nejlepších BW thrillerů, které jsem viděla. Ani jediná nudná ávteřina. Skvělá hudba, spoustu zvratů, ale nic nelogického. VYNIKAJÍCÍ výkon Priyanka, zřejmě její vůbec nejlepší. Byla dokonale přirozená a narposto perkfektně se strefovala reakcemi do situací. Shahid je pak hlavní důvod, proč je to všechno vlastně tak super. I u něj jde o jeho nejlepší práci.

Dharavi (1992)

Dost realistické, ale nepřehnané okénko do života ve slumu na počátku 90. let s Omem Purim a Shabanou Azmi v hlavních orlích. Nemáme tu začátek ani konec, jde o část života taxikáře, který sní o nějakém tom přivýdělku, ale osud mu hází klacky pod nohy. Jeho jedinou útěchou je ............ Madhuri Dixit, o které sní a kterou si představuje ve snech. Film skvěle zachycuje atmosféru doby a nepřikrášluje ani nepřepíná zobrazené situace.

Přiznej barvu (2006)

Bála jsem se, že půjde o další film, kde se "minulost" přesně opakuje a následuje happy ending a první polovina filmu mne nějak neoslovovala. Pak se ale začala zvyšovat rychlost a posledních 30 minute bylo nasáklé emocemi a strhujícím tempem. Nejsem mezi největšími Aamirovými fanoušky, dost často mne nudí, ovšem líbí se mi, že šel do filmu s tak silnou skupinkou jiných herců, jejichž role v žádném případě nebyla "vedlejší". Vcelku byla také zpráva filmu o smyslu revoluce mnohem lépe a přesvědčivěji podána, než třeba v Mangal Pandeyovi. A Waheeda Rehman je bohyně. Mimochodem kdo vymyslel ten český název? Zní strašlivě....

Parineeta (2005)

Krásný, citlivý milostný příběh, dobře zpracovaný. Největší silou filmu byla atmosféra a nejzářivější hvezdou Vidya Balan. Je tolik krásná, až vznešená jako Lolita, její jediný pohled láme srdce a její slzy by mohly být stejně tak dobře vaše. Rozhodně jde o nejlepší ženský debut, jakého jsem zatím byla svědkem. Všichni herci jsou dobří, ovšem Saifova postava je poněkud nepříjemná a Sanjay Dutt je příliš předvídatelný. Vidět Rekhu byla radost. Hudba byla další silnou stránkou filmu, jak písně tak podbarvení scén.