Warrior (2011)

Začátek se docela dost ploužil a nezachránil to ani brilantní Nick Nolte a jeho vychlastaný hlas. Pak se to ale najednou všechno zlomilo a Warrior dostal takový spád a emoční náboj, že jsem nevěřil vlastním očím. Nicméně kvůli tomu dlouhému nájezdu těch 5* dát prostě nemůžu. P.S. Hardy i Edgerton byli oba úžasní!

Robin Hood (2010)

A dobré to bylo. Russell Crowe nezklamal a Cate Blanchett... skvělá! Akorát ten PG-13 rating tomu docela ubral na působivosti... Ridley Scott umí lépe.

Tři dny ke svobodě (2010)

Příjemný thriller se skvělým Russellem Crowem (na něm v podstatě film stojí) a velmi dobrým scénářem. Přestože mám Elizabeth Banks vcelku rád, tak tady mi nějak vadila. Přitom ani nevím proč. Každopádně tenhle příběh muže, který se pro svojí rodinu rozhodne riskovat úplně všechno, opravdu za vidění stojí.

Evidence (2012)

Pro přesnější hodnocení musím tenhle film rozdělit na dvě části. Ta první je nudná a nepřináší nic zajímavého. Bohužel je taky delší. 2*. Ta druhá část ale nabírá takové obrátky, že kdyby byl podobný celý film, tak by se Evidence hlásil o 5*. Stopáž je vcelku příjemná a ten závěr (včetně titulků!) za zhlédnutí určit stojí.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Je někdy těžké hodnotit jednotlivé díly v rámci určité série. Ridley Scott, nastavil jedničkou Aliena laťku tak vysoko, že jej co do atmosféry žádný z dalších dílů nepřekonal. James Cameron pak svými "drsnými" mariňáky Aliena srazil kamsi hluboko k žánru akčních filmů 80. let, aby je David Fincher zase zachránil v nervy drásajícím třetím pokračování. Resurrection by se pak dal zařadit někam mezi vynikající první a třetí díl, které v mých očích prostě vedou, a vcelku hloupý díl druhý. To by ale vůči tomuhle filmu bylo dost nefér. Proto myslím, že je lepší ho hodnotit zcela samostatně. A jaký tedy podle mě je? 1) Zábavný - hlavně hlášky Rona Perlmana mě místy dostávaly do kolen. Sigourney ale nezůstávala vůbec pozadu! 2) Technicky na úrovni - alieni vůbec nevypadali zle. Jen škoda, že některé animace ještě maličko drhly. 3) Napínavý - Děj rozhodně není zcela předvídatelný (přestože tu určité schéma vycházející z předchozích dílů samozřejmě je). Kdo by třeba čekal, že Sigourney umí v basketbalu skórovat zády ke koši? :-) Takže za mě palec nahoru. Kdyby takhle vypadaly čtyřky i jiných sérií, nebylo by to vůbec špatné.

Nebezpečná metoda (2011)

Krásná filmařina. Takhle si představuju dobrý životopisný film! Scénář neměl chybu a Fassbender, Mortensen a (především!) Knightley z toho udělali herecký koncert. Prostě paráda! Velmi silné 4*.

Milionář z chatrče (2008)

Velmi dobré. Boyle je borec, scénář nemá chybu a Freida Pinto prostě nádherná :-) 9/10.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Twilight Saga: Breaking Dawn je dobré vidět, pokud si nejste jistí v otázce nechtěného těhotenství. Jinak je to ale 116 minut bez děje a bez výrazu. Za ty patetické dialogy by někdo občas zasloužil facku.

Ghost Rider 2 (2011)

Tři věci: 1) hořící kostlivec vypadal líp než v jedničce; 2) Cage se docela vtipně ksichtil a 3) raketomet prostě funguje na všechno...

Tajemství starého hotelu (2011)

Opravdu dobré horory obvykle nepotřebují obří rozpočet, nepotřebují ukazovat hrozivé příšery nebo litry krve... Opravdu dobré horory dokonce často nemusí ukazovat téměř nic. A přeci to funguje! The Innkeepers jsou brilantní ukázka toho, že méně je někdy více, že Sara Paxton je výjimečně hezké děvče a že do sklepa se někdy prostě chodit nemá... 5*