• Pohádka
  • Romantický

Zápisky o skandálu (2006)

Film Zápisky o skandálu jsem sledovala jedním dechem. Netradiční přátelství dvou věkově i povahově rozdílných žen je zobrazeno velmi podrobně a člověk s nimi sdílí emoce. Obě herečky podaly úžasný výkon, zejména Judi Dench, ve svém věku je naprosto obdivuhodná. Na pohled je to mrcha, ale v tomto filmu jasně dokazuje, že se dokáže z ničeho nic proměnit v laskavou paní, kterou bych klidně brala za svou nejmilejší babičku a lípla jí sladkou pusu. Musím také říct, že jsem ji musela tleskat, že se nechala natočit ve vaně - většinou jsou při těchto scénách zobrazeny slečny s dokonalýma sexy nohama a najednou se zde suverénně objeví tato stará dáma. U filmu mi chyběla jediná část, když Barbara vyzradila Shebino tajemství a vše prasklo, jak došla Sheba k tomu, že její tajemství Barbara nevyzradila? I když je to později Barbarou řečeno, stejně bych ocenila část, kdy nad tímto přemýšlí přímo Sheba. Jinak byl film opravdu úžasný.

Mary a Max (2009)

Nepatřím zrovna k příznivcům animovaného filmu a při shlédnutí pár výjevů tohoto filmu jsem si představila animáky Tima Burtona, které opravdu nemám ráda. Nicméně mě tento depresivní film zaujal od začátku až do konce. A narozdil od pana Burtona, který mi dětské hrdiny a sny (nevěsta, alenka v říši divů...), mění v podivné příšery, které mi nahání husí kůži, Mary a Max pro mě byl tím nejúžasnějším filmem s velmi hlubokou myšlenkou. Animace čistě pro dospělé a přesto se nedíváme na nic sprostého. Díváme se na život takový, jaký je. Nejvíce mě zaujala postava Maxe, jelikož se o autismus zajímám. Myslím, že postava a její myšlení je zpracováno na výbornou. Teřba jeho kocour Hal, který se jmenuje podle toho, že mu smrdí z úst (halitóza). Naprosto výstižné pro myšlení autisty, nedokáže k němu cítit lásku, city jsou pro něj nesmírně chaotické, dokáže pouze pojmenovat to, co dokáže pochopit. Úžasné!

Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (2004)

Nad hodnocením Bridget jsem dlouho uvažovala, kolik hvězdiček dát. 3? 4? Nakonec jsem se rozhodla dát 5. Nikoli proto, že by byl tento film natolik kvalitní po všech stránkách, ale proto, že je tady se mnou vždy, když mám depku, když se potřebuji zasmát, když mám trable s láskou... Řekla bych, že Bridget je film určený zejména pro ženy. Muži budou jen kroutit hlavou nad tím, kdo tento film může vymyslet a co nás na něm může zaujmout. A je to přeci tak jasné. Bridget obsahuje vše, co řeší moderní žena - váhu, lásku, žárlivost, neúspěchy, co na sebe... A vše s notnou dávkou humoru, který my neumíme v dramatických situacích použít.

Babí léto (2001)

Prostý příběh s prostým tématem stáří, dalo by se říci. Avšak přesně tato tématika a spojení skvělých českých, již bohužel nežijících, herců, Stelly Zázvorkové a Vlastimila Brodského, udělala z tohoto filmu dle mého soudu jeden z nejlepších, které můžeme shlédnout od českých scénáristů. "Tragikomično" naprosto vystihuje tento film. Člověku se chce zasmát nad hloupými starci a přitom v nich vidí své prarodiče, rodiče a svou budoucnost... Beznaděj, kdy všichni přátelé kolem nás umírají a my jen spoříme na vlastní pohřeb, abychom nezadlužili naše potomky, kteří se i bez nás řítí do zkázy. Zbývá jen jediné, chovat se bláznivě, abychom se z toho nezbláznili...