lepo

okres Banská Bystrica

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 14.9.2020  18:44

Tak toto je naozaj nádherná štýlová ruskaja muzika. V istých chvíľach mi prostedím a kamerou pripomínala onú-známu starú dobrú Sibiriádu.Nakoľko som husákovie diéťa, ruština mi nerobila problém, nakoľko príbeh je jednoduchý, ale krásný od srdca a prirodzený. Postava Raji a Kolku sú zahrané absolútne brilantne s prirodzeným ruským, pardon sovietskym budovateľským štýlom. Nerozumiem prečo tieto filmy sa nedostali u nás ani do klubov

• 1.9.2020  07:59
    Tristana (1970)

Neviem a nerozumiem tomu, prečo je v kritikách Don Lope považovaný za úchyláka a zvráteného muža. Pozrime sa na dobu v ktorej sa film odohráva a k tomu ešte na pôvodnú knihu, ktorá vyšla o vyše sto rokov skôr. Don Lope sa nezamiloval do dcéry "krv mojej krvi", ale ako do svojej chovankyni, keď aj samotná Tristanita mu tento duálny vzťah otec-milenec, sama bez násilia povolila a tolerovala. K obsahu filmu sa rozpisovať hádam nemusím aj keď Tristana je zahraná spôsobom padlého anjela a naopak Fernando Rey vstal ku finále filmu z pekla. Čo ma ale asi fascinovalo až priveľmi boli Don Lopeho monológy resp. myšlienky, ktoré by som si vedel kľudne predstaviť v nejakom almanachu historických citátov. Pozn. Fernando Rey ma prvý krát neskutočne zaujal v roli záporáka vo filme https://www.csfd.cz/film/3191-francouzska-spojka/

• 23.8.2020  16:26

Súčasná francúzska komédia je priam nezastaviteľná v súlade kvality, ako aj množstva vyprodukovaných ročných premiér. Je pravou pokračovateľkou belmondoviek, funesoviek, richardoviek a mnoho ďaľších z bohatého inventára histórie. Táto za ničím nezaostáva. Parádné gagy,dobre vyhrotené situácie napr. srílančania brigádujúci na čierno sa majú nenápadne vmiesiť medzi svadobčanov, outreality spevák, paranoidní personál (po väčšinou) atď...je toho veľa.Len ženích nám uletel do stratosféry...Koniec veľmi sympatický, pôvab a harmónia, aj svadobná mama sa zmenila po jablkách. Perfektná kľudňačka na nedeľu po obede.. Originálny preklad pre názov filmu z francúzštiny je "Zmysel pre oslavu", a pracovný znie "Ťažké časy". Nikdy nepochopím prečo tie distribučne názvy filmov sú v 80 percentách úplne mimo...a stále sa musia vymykať z reality.

• 23.8.2020  14:47
    Dohola (2001)

Britská vlna zo začiatku milénia nabrala poriadne tempo. Filmy - https://www.csfd.cz/film/43677-laska-nebeska/ https://www.csfd.cz/film/7700-podfu-c-k/ https://www.csfd.cz/film/178905-dobry-rocnik/ alebo https://www.csfd.cz/film/321916-grandhotel-budapest/ a mnoho ďaľších potvrdili neskutočnú živelnosť v súčasnej tvorbe. Ako laik, som sa v tomto filme dozvedel, aká šialenica sa dá va vyrobiť pri úprave účesu. Klasické britské ostrovné obsadenie , Bill Nighy, Allan Rickman sú zárukov kvality. Škoda len, že nás rozvedený manželský sympatický pár Alan a Sheila v reálnom svete už bohužial opustili. Obaja patrili medzi mojich top. R.I.P

• 23.8.2020  09:29

Milujem tieto filmy a z tejto doby.Je ich celý zoznam https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_comedy_films_of_the_1950s https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_comedy_films_of_the_1960s https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_comedy_films_of_the_1970s Sellers je neskutočný s tým hippie účesom. Parádný oddychový filmík, šitý pre mňa.

• 23.8.2020  07:16

Čiernobiele neprekonateľné šialenstvo o všetkom a o ničom, o svete nepoznanom nám "normálnym ľuďom", chachacha - sebairónia musí byť, a o potrebe zázraku, kde ho nikto nečaká. Zúfalstvo strieda radosť, z vecí , ktoré možno chápať len kozmologickým alebo astrálným vnímaním. Réžia a dej , charakreristika , obrazy a kamera mi neskutočne pripomínajú filmy mojeho top režiséra Ela Havettu, ktorého asi všetky diela boli podobne v trezorových zoznamoch zlatom vyšité....Herecké mozaiky a etudy nehercov sú neskutočne reálné a tak živé, že za to by sa nemusel hanbiť Fellini, Wells alebo niekto z ďaľších velikánov filmu. Postavy sú tak autentické, akoby prišli na svet, len kvôli tomuto filmovému skvostu. Prostredie ruskej schátralej liečebne, sa asi lepšie ani exteriérovo nedalo vyriešiť. Šialenstvo na úrovni futbalovej ligy majstrov, dielo - ktoré patrí na vrchol absolútnej domácej kinematografieckej diagonály, bez mrknutia oka 10********** hviezdičiek. Odporúčal by som titulky aj, kvôli lepšiemu porozumeniu niektorých pseudo - nezrozumiteľných monológov.

• 23.8.2020  05:05

Odporúčam si prečítať aj zbierku poviedok a noviel od Alberta Camusa "Exil a kráľovstvo"(L'exil et le royaume, 1957), kde v jednej z poviedok je aj príbeh našich hrdinov, z ktorého námetu čerpal režisér filmu. Film nesklamal, nakoľko ústredná dvojica zobrala film so sto percentným zanietením a hereckým majstrovstvom. Nič zbytočné vo filme nebolo, myslím zbytočné filozofické exscesy, zdĺhavé dialógy atď. Stále ale cítiť, že Alžírska kríza sa francúzov bytostne dotýka a nie je mŕtvou ani po 60-tich rokoch...

• 22.8.2020  07:02

Chudák doktor Amín. Je dobre, že film s ťažkou tematikou "Status Quo", ktorý trvá v arabskom svete storočia, zobral do rúk práve človek narodený v tomto prostredí. Nestranný pohľad tvorcu ukázal, že niet na celom svete možnej únikovej cesty, z tohoto zakliateho vesmíru opantaného slepou vierou a to je jedno akou. Vyšetrovatel kapitán Moše, nie je o nič lepší , ako celá bunka v Nábuluse, ktorá 18 mŕtvých obeti v Tel Avive skrýva za svojeho Alláha spravodlivého, ktorý by sa isto v hrobe aebo v nebi obracal, keby to videl. Lekár Amín, je podľa mňa tou pravou obeťou tohoto snímku. Po výbuchu operuje a zachraňuje židovské obete, na operačnom stole mu jedna z obetí jasne dá najavo, že chce druhého doktora, následne obvinený zo spolupráci na atentáte ráznym vyšetrovateľom v štýle Mossad persecuation a zistení, že jeho nádherná manželka hrala v jeho živote mimikry. Nedôvera v jeho rodine, vnútorné sklamanie a bláboly šejka samozvaného proroka sú presným zobrazením bezvýchdiskovej situácie v tomto regióne. Nakoniec aj zdaním posledná priateľka a kolegyňa mu povie aby sa zamyslel, keď bude operovať najbližšie obete budúcich výbuchov. Stav nemenný .Z tohoto sa nedá jednoducho výjsť. Obeťou tohoto šialenstva sú vždy iba jednotlivci, všetky tie bytosti, ktoré tam v skutočnom živote žijú a musia žiť . A čo ešte majú robiť, keď tam občas pridajú čerešničku na torte amíci...

• 18.8.2020  13:01

Nádherná spomienka na divadelné inscenácie 70 - 80tich rokov, keď naša elita hercov bola naozaj elitou, aj čo slovom to aj skutkom a divadelným umom. Peter Debnár výborný výber do role kozáka - starca Platova. Janko Melkovič sa s hudbou takisto pohral. A masky ruských mužíkov Dančiaka, Krivosudského, Kostoviča a ďaľších sú spolu s banálnou záplatkou dozaista komické a isto nie banálné.

• 18.8.2020  12:10
    Cela (2000)

Konečne som mohol namiesto jeho obrazov vidieť aj jeho vnútro resp. Alter Ego.... Salvatore Dalí je tu a naživo ako vyšitý prostredníctvom šialených obrazov Carlovej neviditeľnej galaktickej mysle, ktorú majstrovsky ovládol pán rejžo Mr.Tarsem Singh. Myslim si, že vizualita 96, tohto snímku si zaslúži kritérium absolutória a hodnotení vo vysokých rankingoch... Mrzí ma len dabing V.Vaughna, prostredníctvom Daniela Rousa, ktorí sa v tomto filme pre mňa vôbec nehodili, ale absolútne vôbec....

• 18.8.2020  01:09
    Candy (2006)

Drugs road movie, bohužiaľ bez konečnej stanice, so všetkým čo k tomu patrí...absťáky, depresie, sociálny úpadok, nútená prostitúcia na všetky spôsoby...rastúca katastrofa - dúfam, že predstaviteľmi len profesionálne zahraná iba!!!!?....východisko žiadne, anjeli s Casperom už nedvíhajú telefón, hells kitchen už len pár míl na dosah. Výborná kamera, žiadne zdĺhavé zábery. Rýchlosť konca = svetelnej rýchlosti kozmickej rakety poháňajúcej sa hnusnou drogovou substanciou, ktorá už bez hystérie nemá palivo do úvodných scén filmu, nazvaných nebo. Pôrod dieťaťa, je strašnou výplatou Bohom opustenej dvojice. Silná štúdia do drogami závislej duše. Odporúčam premietať, resp. púšťať na základných a stredných školách, namiesto povinného čítania.... " Nedá sa to vrátiť. Keď máš čas premýšľať, nesmieš zabúdať na to, ako veľmi krehké to všetko je."

• 16.8.2020  15:45
    Avé (2011)

Pekné a citlivé. Vždy mi ale resp. po väčšine prípadoch na "artfimoch", vadia tie konce. A bohužiaľ aj v tomto prípade. A išla Ave na konci filmu do Varny alebo Sofie? Dôležitá otázka pre moje subjektívné pochopenie filmu. Ale inak hezky.Na záver si myslím a dovolím povedať na 1000 p⁹ 01ercent , že hlavná hrdinka filmu Anjela Nedyalkova, sa do toho Hollywoodu naozaj dostane aj v reálnom živote. Zo srdca ti to Andžela prajem...

• 16.8.2020  06:54
    Tenkrát a dnes (TV film) (2006)

Bože tak často plačem, tak čo by som robil asi v realite pani Bishopovej. Krásné a úprimné, odporúčam mladej generácii, že "život není žádné peŕíčko" a je aj o niečom inom....

• 12.8.2020  11:08
    Klobouk Jiří Wimmer (TV film) (2006)

Par excellence a no comment. Jirko Ďakujeme

• 6.8.2020  20:48
    Vzkříšení (divadelní záznam) (2018)

Tak priatelia,ja som išiel do kolien. Maxwell na Fletcherovej tele...Ako ide teraz urobiť Bishop korektúry. Dialógy nemali chybu a myslím, skromné povedané, že to bol koncert všetkých zúčastnených. Škoda, že je tu stupnica len do 5*

• 6.8.2020  05:14
    Kredenc (TV pořad) (2014)

Ak chce niekto posudzovať nejakú hodnotu tejto relácie, tak je zrejme z inej galaxie. Človek vynervovaný, resp. unavený z práce a možno aj z bežných denných prúserov , keď príde domov a pustí si túto psychiatriu, zabudne na všetko.A o to tu tvorcom ide. Jednoduchý, nenáročný, väčšinou primitívný humor. 5 hviezdičiek za úmysel uľahčiť človeku život v tejto práškovej dobe. Ďakujem kredenc a idem sa nabumbať aj s obhrýzenýma nechtami.

• 10.2.2020  14:55

Takže pán Tarantino, dostal ste ma. Okrem toho, že film prebiehal v mojich milovaných 60-ich rokoch, okrem toho, že som mal zadarmo oldies diskotéku, a okrem dua Leo&Brad, tak s absolútne nádherným koncom, ktorý som absolútne nečakal. Vy ste oživili Sharon Tate a takto to možno mohlo dopadnúť aj 9.augusta 1969.Škoda.Krásna scéna posledná, pri ktorej , keď som si všimol a pochopil, čo idete spáchať a ako sa odkloníte od reality v podobe Manson family, mal som slzy v očiach. Naozaj je dobré pozrieť si film, bez toho, aby ste nevedeli ako skončí. Ďakujem za nové ponaučenie a zážitok. U mně perfektní. Dohovoriť som Howgh.

• 26.1.2020  07:33
    Sněhulák Albi (TV seriál) (2014)

Nádherný ranný budíček na nedeľu, v akomkoľvek psychickom rozpoložení.Doporučujem 40 ročným a skôr narodeným, ktorý sa dennodenne niekam hrabú a škatulkujú sa.Ako vravia bratia Česi " U mně dobrý ". Väčšinou mám záchvat smiechu.

• 1.1.2020  21:31
    Ako ostrihať manžela (TV film) (1973)

Som Champighol.Psychiatria nádherná....Krásná zostava, hercov, nie dnešných pseudocirkusantov.

• 12.2.2019  11:16

Tento skvost českej kinematografie, sa už asi viac komentovať nedá. Mňa, ale dnes doobeda, na pamiatku úmrtia p.Vorlíčka na CT1, zaujal Somrov alias p.Pereirov účes, a la prehadzovačka, pri krotení doni Isabeli alias p.Janžurová, ako bábätko, v hotelovej posteli. Mal výraz, ako Jack Nicholson v Osvietení. U mně dobrý....

• 12.2.2019  09:38

Cafe Society je "cafe", ktoré pohľadí dušu. Typická Allenovská Allenovka, s pre mňa nezabudnuteľnou hudbou a charizmou prvej polovici minulého storočia , ktorú umocňuje výborná kamera, zachycujúca neskutočne reálne vytvorené filmové exteriéry a interiéry onej doby. Odporučujem osamelým a jemným divákom na neďeľné upršané popoludnia.U mně dobrý....

• 30.1.2019  16:48

Mrs. Mirren opäť nesklamala, svojou pair exelance postavou, šitou doslova na mieru.Autentické prostredie povojnovej Budapešti, doslova evokuje realitu celého filmu do reality spolu so zimnou atmosférou a zábermi výbornej kamery.Maďarská kinematografia, opäť nesklamala a ja som si odýchol po dlhšom čase, od holywoodského bojového ringu.

• 12.1.2018  15:38

Paráda STV . Ďakujem aj za spomienkové programy na STV 2. Poplakal som si ako malý chlapec.

• 29.12.2017  10:59
    Hudson Hawk (1991)

Tento Bruceov úlet nie je určite až taký malinový brak, ako milión demencií pred a po ňom, ktoré sa hrajú na chytré komédie. Akcia, pár super hlášok, ku tomu párik mayfloverovských psychopatov a filmík na oddychovku bez rozmýšľania je na svete. A to nevravím o Sinatrovi a výbornom soundtracku. Takže páni porotci súďte ma ja dávam 5 stars.

• 24.9.2017  10:44
    Pinocchio (2012)

Neporovnateľné s verziou z roku 1940 ( https://www.csfd.cz/film/34136-pinocchio). O ruskej fantastickej paráde( /https://www.csfd.cz/film/199380-buratino/) ani nevravím. Tej nesiaha ani po päty. Takže veľké sklamanie. Jednu hviezdičku dávam aspoň za snahu, ktorú sa nedá odoprieť. Bohužiaľ neúspešný pokus.

• 16.7.2017  08:40

Presne ako pri Bunuelovom filme, aj tu mi chýba dejová stopa s neskutočnou kvalitou knihy.

• 15.7.2017  07:51

Po prečítaní knihy som od Luisa očakával zaujímavý film. Bohužiaľ opak je pravdou. Bunuel sa v zásadnom odklonil od príbehu v knihe, ktorá nemá chybu a tak v tomto prípade prišlo pre mňa sklamanie. I keď proti gustu - žiaden dišputát.

• 28.5.2017  15:57

Ach bože...Jednu hviezdičku len prreto, lebo to bola moja kultovka v mladšej ére....

• 27.5.2017  17:21

Krásný filmík, z ďaleka mi nepripadal, ako ostatné filmy s tématikou chlapec, rodina a pes z b- kategorie

• 16.4.2017  09:33

Ach jaj... alebo ako sa dá s+urviť geniálna záležitosť.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7