Marley (2012)

Nikdy jsem nesdílel kult Boba Marleyho a nevěnoval přílišnou pozornost jeho častému zbožštění, u nás i jinde ve světě. Naopak, kýčovité ubrusy s jeho podobiznou a reggae motivy na stáncích v Asii či Střední Americe mě spíše iritovaly, protože jsem v dané zemi hledal něco autentičtějšího. Pak jsem shlédl tento film a poznal celý ten neuvěřitelný příběh neuvěřitelného člověka. Příběh, který by stěží vymyslel nějaký scénárista nebo spisovatel. A došlo mi, že Bob Marley své životní poselství i přes předčasnou smrt naplnil! Jeho odkaz je doma všude na světě, aniž by o to svým životem jakkoli prvoplánově usiloval. To všechno dokázal jen silou svého upřímného slova, sdělovaného tím nejlepším kanálem - hudbou. Tohle je příběh legendy, u kterého chvílemi až mrazí v zádech!

Lovci hlav (2011)

Takřka absolutní thrillerový zážitek, který mne v rámci žánru (snad jen spolu s Drive) po dlouhé době usadil do sedadla tak, že napětí povolilo až s titulky. Vysoká hra rozehraná vysoko společensky postavenými hráči, kde do poslední chvíle nevíte, jak to dopadne a kdo je s kým spolčený. Slabých míst je málo, příběh je skvěle vygradovaný (včetně černohumorných odlehčuijících momentů), oba hlavní aktéři přesvědčiví. 90%