Pojďte pane, budeme si hrát - Jak jeli k vodě (1965) (epizoda)

To dr. Orlok: V komentářích k celému seriálu si několik lidí stěžuje, že to na ně působí depresivně. I já jsem to jako děcko spíše neměl rád, teď mi došlo, že to může být třeba tou podprahovou reklamou, cca. 4:21, poté, co dá "autu" žvýkačku a začne mu pomalu nafukovat kolo - Hlasuji pro MÍR!!!, kromě toho taky například roztodivné "skoronápisy" na pozadí (ty jsou však myslím v ostatních dílech).

Bídníci (1998)

Standard. Přesto jaksi nedůvěryhodné, plné rozporů. Odfláknuté pražské exteriéry. Lamarckův pohřeb na hradčanském naměstí má zprvu vyretušovanou svatovítskou katedrálu, pak se tam zničhonic objeví. Kampovský oblouk s kolorovanou Notre Damme, přeumělkovaná scéna Javertovy sebevraždy s pádem do bazénově čisté Seiny, ani jediná krysa v kanálu - civilnost? Námět sám je však natolik silný, že dokáže tyhle drobnosti přebít: zmrzlé nevěstky na ulici, výkup Cosetty. Herecké výkony, takový trojkový standard, nic oslnivého. Snad jen inspektor Javert, ale tuhle roli by si s gustem určitě zahrál kterýkoli nadprůměrný herec patřičného typu, koneckonců jako Valjeana. Co tak Tříska nebo Čepek jako Javert a (božský) Marlon B. jako polepšený galejník!!!! Hmmmm!!! Z těch reálných provedení vrčitě volím spíše Venturu (syrovost) nebo Gabina (decentnost).