Pianista (2002)

Filmom Pianista sa Roman Polanski vracia k svojej nočnej more z detstva, kedy bol sám prenasledovaný nemeckými nacistami. Príbeh sa venuje klaviristovi Wladyslawovi Szpilmanovi a jeho prežívaniu vo Varšavskom gete. Adrien Brody čoby hlavná postava predvádza životný výkon aký spoločne s nádhernou hudbou a depresívnym poňatím látky patrí k tomu najlepšiemu čo film o najhoršej dobe priniesol.

Kolonáda (2013) (seriál)

V posledných rokoch sa výroba domácich seriálov rozmohla natoľko, že je herectvo po dlhom čase znovu žiadaným povolaním. Ak však jednotlivé seriály, prípadne sitkomy hodnotíme z kritérií kvality končí drvivá väčšina vo vodách zabudnutia. Najnovší počin z dielne RTVS sa od konkurencie dokázal vymaniť nenásilným prístupom k divákovi, postupným vykresľovaním postáv a príjemnou titulnou skladbou od Petra Cmoríka. Výslednému dojmu tiež pomáhajú nové tváre hlavných predstaviteľov čo je veľkým nedostatkom najmä komerčných televízií. Avšak na rozdiel od týchto seriálov dopláca Kolonáda na nedostatočnú reklamu čím je verejnosti prakticky neznáma.

Avatar (2009)

Avatar znamená pre dnešného diváka asi toľko čo Star Wars pre generáciu 70-tych rokov. A napriek tomu nemôžem tento film hodnotiť viac ako za 3*... Chválim samozrejme Sigourney Weaver, tá hrať vie o tom nemusím polemizovať, grafika bola tiež pekná, ale dej filmu ma absolútne neoslovil.