Rudý kapitán (2016)

Priznám sa že do kina som išiel s veľkým očakávaním a aj zo strachom zo sklamania. Ale kapitán ich ešte asi 3x preskočil. Nebola to taká detektívka že všetko bolo ponúknuté na striebornom podnose. Bolo pozorne sledovať aj najmenšie detaily aby som vedel prečo detektív Krauz išiel kam išiel a koho hľadá. Kamera bola perfektná. Nestrácal som orientáciu pri akcii. Efekty boli super a atmosféra presne vystihovala rok 1992. Hereckým výkonom sa nedá nič vytknúť. A dosť sa mi páčil drsný humor detektíva Burgra. Nevidel som asi lepší slovenský film. Jediné čo by som asi vytkol je zvuk pri dialógoch. Niekedy im nebolo dobre rozumieť. Za mňa 9/10.

Poslední lovec čarodějnic (2015)

Vin Diesel ako nesmrteľný lovec čarodejnic? Si robíte srandu že? Tento film bol veľkým sklamaním pre mňa. Nakoľko mám rád Sapkowského zaklínača, a toto mi prišlo tomu dosť podobné, tak som bol sklamaný.POZOR SPOILER: "Samozrejme tam musel byť nejaký háčik jeho nesmrteľnosti a vedel som že niečo s tým bude mať spoločné aj rád pre ktorý pracuje. Aj to že bol zradený ma tiež nijak neprekvapilo. To čo tento film zachraňuje sú filmové efekty a to ako mali vymyslené väzenie pre čarodejnice. Inak som bol sklamaný. Za mňa 3/10

RRRrrrr !!! (2004)

Podpriemerná komédia z dielne pre mňa neznámeho režiséra. Tento film však vedel rozosmiať snáď stále. Miestami použité hlášky sa stali legendárne. Kámen? Zde! Ale humor bol dosť plytký a príbeh podobne. Ale pre obyčajného človeka s nenáročným vkusom dostačujúce. Za mňa 4/10.

Podfukáři (2013)

Úplne priemerný film. Síce začal dobre mal správnu atmosféru ale už po druhom triku ako okradli Michaela Cainea tak už všetká atmosféra odišla s peniazmi z Michaleovo účtu. Ten koniec bol síce prekvapivý a dobrý ale to že sa začali točiť na kolkotoči to som nepochopil. Herecké obsadenie bolo každopádne dobré. Každý sa na svoju rolu hodil. Za mňa 6/10.

Dokonalý trik (2006)

Dokonalý trik je naozaj aj dokonalý film. Mohol by som povedať že osobne je to najlepší film o iluzionistoch aký som kedy videl. Jediné čo by som tomuto filmu chcel vytknúť je herecké obsadenie Nikoly Tesly Davidpm Bowiem. Nie že by bol zlý herec ale podla mňa sa málo podobal na Nikolu Teslu. Ale to je len osobný názor. Za mňa 9/10.

Gauneři (1992)

No dalo by sa povedať že Tarantíno týmto filmom rozbehol svoju režisérsku a hereckú kariéru. Na to že film vyzeral a pravdepodobne aj bol nízkorozpočtový, tak mal silný retrospektívny príbeh. Tento trik Tarantíno využil aj vo filme Pulp Fiction: Historky z podsvetia. A podla mňa to bol dobrý nápad. Ďalej tam nechýbali klasické hektolitre krvi, ktoré sa stali pre Tarantína typické. Hereckému obsadeniu sa tiež nedá nič vytknúť. Jediné čo i tam vadilo asi najviac vadila bola že príbeh sa odohrával v podstate len v jednej starej hale s bielymi stenami. Za mňa 7/10.

Most špiónů (2015)

Naozaj sa Spielbergovi podarilo vykresliť atmosféru studenej vojny v Amerike a hlavne v Berlíne. Síce neviem ako to vtedy vyzeralo v skutočnosti ale Spielberg ma presvedčil že takto. Naozaj kvalitný film ktorému sa v podstate nedá nič vytknúť. Možno len to že miestami boli menšie prepady napätia. A naozaj sa mi páčila hláška "Vy sa nebojíte?" "A pomohlo by to?". Za mňa 7/10.