Invalida (2023)

Zahliadol som film na plagátoch v kine ale povedal som si to bude blbosť alebo nejaká trapno komédia na spôsob Kameňák. Zrazu mi film vyskočil na Netflixe a tak som skúsil. A ľutujem. Ľutujem že som na to nebol v kine. Myslím že je to najlepšia slovenská komédia ever. Príbeh jednoduchý ale jeho podanie a rozprávanie má ohúrilo. Za mňa 9 z 10.

Chata v horách (2012)

Obstojná podívaná. Vo veľa momentoch som sa iba smial. Prišlo mi to ako paródia na všetko možné. No okolo hororu to nešlo ani z daleka. Za mňa 6/10

Upgrade (2018)

Na prvý pohľad sa uprade podobá na hru deus ex. No a v konečnom dôsledku to aj niečo podobné je. Film veľmi slušne odsýpal a na jeho iba 100 minútovú minutáž sa stihlo toho stať dosť. V polovici filmu som si myslel že viem ako to dopadne že film ma neprekvapí. No mýlil som sa. Koniec filmu ma fakt dostal. Natočený bol celkom slušne ale mohol byť trošku farbistejší. Veľmi chválim výkon Logana Marshall- Greena, ako dokázal zahrať to kedy sa hýbe sám a kedy nie. Filmu sa nedá takmer nič vytknúť za mňa 9/10.

Úniková hra (2019)

Escape room? Povedal by som že je to menej krvavý SAW, no nemenej zaujímavý a pútavý. V prvých 5 minútach ma film vtiahol. To ako sa pri miestnostiach odkývala minulosť účastníkov bolo miestami až mrazivé. Z remeselného hľadiska bol film v poriadku a ani horšie výkony hercov nenarúšali napätú atmosféru. Koniec filmu bol taký že ak sa film chytí tak bude dvojka a ak nie tak nevadí. skrátka 7.5/10

Rudá volavka (2018)

Z filmu som mal celý čas zmešané pocity, ale bavil ma a bol som zvedavý ako to nakoniec dopadne. Jennifer nieje síce jedna z mojich obľúbených herečiek, no teraz svoju roľu zahrala vcelku dobre (bezcitná chladná ruska). Koniec bol síce predvídateľnejší no celkom prekvapivý. Aj keď myslím že 140 minútová stopáž skôr filmu ublížila ako pomohla. No v konečnom dôsledku som bol spokojný. Takže za mňa 7/10.

Tvář vody (2017)

Guillermo del Toro je klasik. Pri jeho filmoch fakt neviem aká bola jeho cielovka a vlastne čo chcel filmom povedať. Z remeselnej stránky je film takmer dokonalý, ale čo sa týka príbehu a dialógov už je to horšie. Miestami som sa prichytil že ma film nudí. Film mal celkom pomalé tempo ale nie úplne nudné. Jediné čo film zachraňuje je jeho koniec ktorý bol síce tuctový ale nie moc predvídateľný. Síce som čakal že to bude lepšie, rozhodne som nebol sklamaný. Za mňa 6/10

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Naozaj reské tempo filmu s vynikajúcimi hereckými výkonmi. Zaujímavá atmosféra filmu vykreslovala prázdnotu v duši Mildred po jej dcére. Takýto štýl humoru som už veľmi dávno nevidel. Je to také že neviem či sa smiať alebo nie ale beztak to vtipné bolo. Myslím že podobný humor použil Martin McDonagh v Brugách. Jediné čo by som filmu vytkol a za čo mu dávam nižšie hodnotenie je otvorenejší koniec. Za mňa 8/10

Alibi na klíč (2017)

Celkom slušná uletená komédia. Príbeh poslabší, zápletka predvídateľná a rozuzlenie rýchle a plytké. No film sa mi páčil lebo som sa naozaj nasmial na niečom uletenom. Takže za mňa 6.5/10

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

Geostorm by som hodnotil ako ľahko podpriemerný katastrofický thriller. Príbehovo je však geostorm celkom slušný aj vizuálne efekty ušli. Horšie hodnotenie však dávam kvôli tomu že filmári zabudli ako sa šíri zvuk vo vákuu. Fyzikálne nemožné scény boli tiež ako päsť na oko. Za mňa 4/10

Americký zabiják (2017)

Celkom svižná akčná oddychovka. Výprava celkom slušná a herecké výkony neurazili. Dylan O Brien až nečakane dobre zahral drzého zabijaka a Michael Keaton jeho drsného mentora.pri filme som sa bavil a nebiť toho lacného CGI, hodnotil by som lepšie. Za mňa 7/10.