Temný rytíř povstal (2012)

Tak tohle byl můj úplně nejvíce očekávaný film. A jak jsem se na něho hodně těšil, tak jsem hodně zklamaný. Producenti neváhali a po úspěchu Temného rytíře dali Nolanovi 250 mega, aby natočil epické finále. Zdálo se mi však, že to bylo spíše obligatorní finále. Co se týče hereckých výkonů, hudby Hanse Zimmera a vizuálu je vše v pořádku, ale proboha, ten film má tolik chyb!!!! Spoilery-například Batman si vyléčí za tři měsíce zlomenou páteř bez jakékoliv lékařské pomoci a ještě u toho dělá kliky, Batman vyšplhá z díry a objeví se v nějakém arabském světě, on však bez jakéhokoliv vybavení se dostane bezpečně do Gothamu. Pak mě hodně rozesmáli statisti při druhé bitce Bane vs. Batman. Ty bitky mezi něma vypadali jako u retardovaných lidí. Bane zmlátí Batmana, uvězní ho a potom naprosto zdlouhavé tři měsíce terorizuje Gotham. Během těch tří měsíců proběhne dokonce jeden nepokoj před hotelem a ve městě nejsou žádné dopravní zácpy. Dále, Batman nechává vystřelovat bombu, vyskočí z letadla 5 sekund předem a během toho stihne uplavat několik kilometrů do bezpečí atd. Déle mě hodně pobavil Baneův hlas. Mluvil jak trpaslík. Navíc ho nechal Nolan zemřít v záběru, který trval asi tak jednu vteřinu. No a co mě nejvíce naštvalo. Batman se v celém filmu objeví asi tak na dvacet minut. Je tam s ním asi tak po půl hodině honička ve městě, pak bitka s Banem, která je však boží, to zas jako jo a pak se ukáže až úplně na konci, protože přes polovinu filmu tráví v kobce Banea. Jinak Catwoman v podobě Anne Hathaway ujde. Bane ačkoliv na Jokera nemá tak také nebyl špatný, Marion Cotillard strašná. I přes tak hodně výčitek dávám tři hvězdy, protože když se díváte na film, tak si tolik chyb hned neuvědomíte a Nolan, i když mě zklamal, tak umí vyvolat pocit absolutní anarchie a taky hlavně za epickou hudbu Zimmera, který film hodně pozvedává. NEJVĚTŠÍ FILMOVÉ ZKLAMÁNÍ VŠECH DOB!

Nespoutaný Django (2012)

Co k tomu říct? Už při první scéně, kdy Dr. King Schultz osvobodí Djanga jsem věděl, že se budu dívat na naprosto výjimečný film. Abych byl upřímný, měl jsem trošku obavy, že z toho snímku bude dost ukecaná záležitost typu Grindhouse, ale nestalo se. Tarantino se trochu poučil a svým mohutným scénářem dává postavám neuvěřitelné charisma. Ano, ve druhé polovině je to trochu více upovídanější (zhruba 40-minutová večeře), ale ty dialogy jsou tak vybroušené, že já jsem se tedy v žádném případě nestihl nudit. Herecké výkony dokonalé. Naprosto celý herecký ansábl hraje skvěle. Mě se teda nejvíce zamlouval Christoph Waltz a hodně se mi líbila i postava patolízala Stephena v podobě Samuela Jacksona. Leonardo samozřejmě opět výborný. No zkrátka ten film má úplně všechno. Je vtipný, například scéna s ku-klux-klanem musí snad rozesmát úplně každého. Je akční-přestřelka v domě Calvina Candieho je pro mě over the top. A je hodně zábavně krvavý. Zatím 90%. Už teď se těším na druhé zhlédnutí.