• Krátkometrážní

Pláž 33 (2012) (pořad)

Poď na pláááž, dnes nebude núda! Škoda, že pláž nieje nuda aspoň by trocha srandy bolo! Televízie sa stále sťažujú ako nemajú peniaze na nové seriály a všetko si treba dlho dlho premýšľať a zháňať sponzorov, mladým talentom sa nedáva šanca a našu tvorbu majú stále "tí istí, zabehnutí" frajeri tipu Andy Kraus. Heh, sranda ale že 33 000eur za pláž, 50 000 za Farmu, 50 000 za Farmu 2, 50 000 za Farmu 3, 50 000 za nejaku sprostu kucharinu... Nemám rád matematiku ale tá neklame a za takýto peniaz by som niečo natočiť dokázal tak aby mi ešte ostalo na nové auto a nejaké drahšie blbosti pre vlastné potešenie, ale nie radšej to dávať exhibicionistom ktorí prezentujú našu maľebnú krajinu v televíznom programe :)) Bravo!

Jako malé děti (2006)

Núdzový východ pre začiatočníkov. Kate Winslet si opäť vybrala postavu, akú hrala v Judovi, Titanicu, či N.Východe a to ženu ktorá je so svojím milencom subjektívnou kritikou voči spoločnosti a opäť ju zahrala bravúrne a úplne iným spôsobom. Jackie E. Haley je tiež vynikajúci a oscara by si zaslúžil, a napriek názvu sa film na nič nehrá a rozohráva nežnú vzťahovú drámu o túžbe po slobode a láske. Naozaj výborný film.

Power Rangers Mystic Force (2006) (seriál)

Powers Rangers všeobecne je strašná konina, ale títo boli jediní čo ma kedy dokázali upútať a po pár častiach som sa dokonca pristihol ako sa teším na ďalšie. Takže skorej z nostalgie dávam 4* keďže mi v detstve tento seriál bol spoločníkom. Samozrejme hlášky tipu: "Aaaa! Vyskouším sve nové kouzlo!!" "Magický zdroj, mystická síla!!" radšej do hodnotenia nezahrnujem inak by to ani tá nostalgia nevytiahla na 2*

Romance a cigarety (2005)

Na tento film som sa neskutočne tešil a asi aj pre moje priveľké očakávania sa mi nepáčil tak akoby mal... Ale má pár obrovských pozitív ktoré mu nemožno odoprieť. V prvom rade je to zrzatá Kate Winslet ktorá dokázala že je perfektný herecký chameleón a jedna z najelpších herečiek svojej generácie. Jej scény som ešte dva mesiace po pozretí filmu "zjíždel" dookola a pukal smiechom hlavne pri osudovom boji so skvelou Susan Sarandon a práve tieto dve ženské spravili z filmu perfektný zážitok. Okrem toho je tu pár naozaj skvelých vypalovačiek ktoré stoja za to. Príbeh strašne pokulháva a po tom čo Tula odíde z deja skĺza do neskutočnej nudy napriek tomu dávam 3* už len za tú Kate.

Příběh jedné ženy (2001)

Tak nežne podaný príbeh obrovskej lásky som už dlho, dlho nevidel... Kate Winslet (s výborným dabingom Zuzky Slavíkovej) je proste krásna. Ale nie krásna tým estetickým spôsobom ako v Titanicu alebo Hamletovi ani nie tou vulgárnou prirodzenosťou ako v Quills ale v tomto filme hrá postavu akú som u nej predtým ani potom nevidel, postavu ktorá je kúzelná a krásna obrovskou charizmou a vyžarovaním ktoré z nej vychádza. Judi Dench je taktiež dokonalá a perfektne stvárňuje protipól mladej a extravagantnej Iris a to jej staršiu formu, ktorá stratila slová ktoré pre ňu zanemenali celý svet... K tomu Hugh Bonneville ktorý hrá perfektne a Jim Broadbent ktorý Oscara dostal zaslúžene pretože láska ktorú hrajú dvaja herci/partneri je niečo iné ako láska k žene ktorú musí zahrať herec sám, úplne sám pretože on a postava Iris mali každá iné posolstvo a jeho láska bola tak nežná a krásna, akú som vo filme už dlho nevidel. Všetky palce hore, snímka ktorá človeka emocionálne vyšťaví a som strašne zvedavý ako film precítim keď i ja zostarnem, pretože pre človeka vo veku Judi Dench musí mať tento film úplne iný rozmer.

Předčítač (2008)

Tento film je zvláštny... Neviem ako ho inak pomenovať. S mojou obľúbenou Kate som toho videl mnoho, očaril ma jej šibalský úsmev ktorý mala ako Rose Dawson, zvrhlá Madeleine, malá mstivá potvora Clementine alebo tým jej nevinným kukučom v Hamletovi. Možno práve preto že som tieto nádhery videl vo veľmi krátkom časovom období očakával som od Predčítaču podobnú bombu ale aj keď bol film krásne natočený, s perfektnými výkonmi a zaujímavým dejom neviem či vo mne niečo nechal. Oscar pre Kate by bol podľa mňa jednoznačne zaslúžený za April v Núdzovom východe. Verím tomu že je to len tým, že tomuto filmu nechápem a raz si uvedomím to čo teraz nevidím... S ťažkým srdcom a s obrovským sebazaprením nedávam 4 ako som chcel ale len 3*

Hamlet (1996)

V prvom rade Hamlet nie je filmom pre každého, predovšetkým štvorhodinová verzia ktorú ocenia asi len Shakespearovskí fanatici, filmoví fajnšmejkri alebo divadelníci. Hamlet je totižto neuveriteľne komplikované dielo ktoré dodnes ostáva nepochopené, obsahuje príbehy ktoré ostali nevypovedané a také neuveriteľné množstvo metafor, že je potrebné si o samotnej hre niečo viac prečítať aby človek vôbec tú genialitu nejako dokázal vstrebať - čo sa mu na prvý krát určite nepodarí a preto odporúčam všetkým aby si najprv pozreli dvojhodinovú verziu a až potom sa pustili do tej plnej. Predovšetkým ide o absolútne dokonalú adaptáciu, pretože nikde inde neuvidíte celého Hamleta s každou scénou, každým veršom a príbehom tak skvelo podaným, že neprikláňa sa k žiadnej verzii ale zachováva si svoju neutrálnosť a ponúka množstvo otázok a málo odpovedí tak ako to Shakespeare zamýšľal. Spracovanie filmu po technickej stránke je naozaj na 5*, ak niečo totiž neznášam, je sú to suché adaptácie bez pridanej myšlienky. Tu bol perfektný nápad kostýmovo a prostredím zasadiť Hamleta do 19.storočia a tak získal úplne nový a majestatný rozmer kde sa mohol ukázať v plnej kráse, ďalej mi ostáva rozum stáť nad oscarovými nomináciami, keďže žiaden herec nebol nominovaný čo mi pripadá ako neskutočné rúhanie, pretože Branagh podal svoj životný výkon, Julie Christie bola úžasná a Kate Winslet už má sice Oscara za Predčítača, ale ako fanúšik ktorý videl temer všetky jej filmy môžem povedať, že najlepší herecký výkon podala práve tu a jej Ofélia a jej monológ what a noble mind.. ma nad celou hrou nútila ešte dlho premýšľať. Potom hudba. Symfónia Patricka Doyla je prosto dychberúca a vďaka úvodnej piesni môžem povedať, že som si zamiloval operu... Ten opakujúci sa motív v celej hre... teda filme je nádherne dojemný, myslím, že hudba nominovaná bola takže aspoň niečo. Ďalej musím pochváliť výborný český dabing, pretože Otakar Brousek ml. Hamletove zmeny nálad vystihol perfektne, taktiež Dana Syslová ma v monológu Julie Christie temer rozplakala, Simona Postlerová na Kate bola prosto famózna a Jitka Ježková v predabovanej verzii podáva svoj tradične perfektný výkon. Myslím, že toto je adaptácia ktorá nadchne každého Shakespearofila a nenechá nie jedno oko suchým. Pán Branagh, všetky palce hore, máte môj rešpekt.

Jessie (2011) (seriál)

Hmm... Zatiaľ čo jej skúsenejšie kolegyne ako Miley Cyrus alebo Brenda Song opúšťajú Disney hľadajúc úspešnú kariéru, Debby je v Disney ktorého sa pomaly stáva kráľovnou maximálne úspešná. Hlavnú rolu mala až v DVOCH seriáloch ktoré boli len recykláciou vtipov z Hannah Montany a o tých hlavných rolách v ďalších filmoch plus najnovšie cpania Debby aj do hudby pomlčíme... Hmm... Dá sa na tom zasmiať, Debby je pekne zrzavá a Cameron Boyce je talent, časť od časti sa to zlepšuje

Quills - Perem markýze de Sade (2000)

Ponurá, temná atmosféra francúzskeho blázinca nepotrebuje lákať diváka pôvabným vizuálom, keďže štiplavé a aj v dnešnej dobe provokatívne texty sa postarajú o dokonalý umelecký ba až priam divadelný zážitok behom celých tých 119 minút. Všetky tie perverznosti, pokrytectvá a ľudskí démoni ukazujú kto sú vlastne blázni a kto tí jasnozriví. Geoffrey bol dokonalý, Kate proste nadpozemská ako vždy a Joaquin nádherný. Naozaj som sa dnes pristihol pri tom, že som sa zrejme zamiloval do Kate Winslet, pretože kontrast ktorý vytvára medzi svojimi postavami je proste nadľudský.