Libertin (2004)

Hned v úvodu nám bohémský rošťák Hrabě z Rochesteru sdělí, že si ho rozhodně nezamilujem. Je ale zcela nemožné nezamilovat si Johnnyho Deppa :o) Dokáže ztvárnit snad všechny druhy postav z absolutním nasazením. Jinak John Malkovich zajisté také stojí za zmínku, lepšího Karla II. si představit nedokážu....Příběh o telentovaném, cynickém prostopášníkovi Johnu Wilmotovi, mistrovi skandálů, který psal obscénní básně a svou věčnou provokací si znepřátelil kde koho, na mě zkrátka velice silně zapůsobil.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Tarantinův úžasný černý humor zkrátka nemá obdoby....herecká obsazenost naprosto perfektní, scénář excelentní ( lepší hlášky z filmu, které si člověk prostě ihned vryje do paměti jsem nezažila ), o hudbě nemluvě.....Tento film byl jedním z prvních, evokujících mou lásku k filmům...nedá se k žádnému připodobnit, je to zkrátka jiná liga, je to úplně jiný sport.... Bravo, bravo!

Anatomie lži (2009) (seriál)

Tento očekávaný seriál se pro mě stal podprůměrným, místy až trapným. Samotná metoda vyšetřování se mi zdá přehnaná až směšná. Přijde mi absurdní, aby vševěd Dr. Cal Lightman vydedukoval z křečovitého pohybu ruky, chvějícího se spodního rtu, či jakéhokoliv jiného mimického gesta, že se jdná o vraha a tím případ uzavřel. Světlou stránkou se stane snad jen charismatický Tim Roth, ale ani ten nedokázal upoutat mou pozornost déle, než dva díly.

Hodiny (2002)

Naprosto úžasný, poutavý film přímo překýpající emocemi. Nemohu mu vytknout z hlediska scénáře, režie, hereckých výkonů a hudebního doprovodu skladatele Phillipa Glasse opravdu vůbec nic. Nejvíc mě, ze tří hlavních představitelek, oslovila Nicole Kidman, v tomto filmu vzhledově témeř k nepoznání, která mě dokázala, svým ztvárněním spisovatelky s depresivními sklony, opravdu přesvědčit, že Oscar za tuto úžasnou roli byl na místě. Pro mě byl tento film krásným emocionálním zážitkem, nutícím k zamyšlení a přehodnocování svých vlastních hodnot.

Mechanický pomeranč (1971)

Vskutku vyjímečný a na tu dobu velice odvážný snímek, plný násilí a sexu, který si diváka jednoznačně získá svojí syrovostí už v prvních minutách, nebo ho zcela šokuje a odradí…Jedná se o skvělou adaptaci Burgesova románu. Co se týče hudby, sehrála v tomto kontroverzním snímku opravdu velkou, nepostradatelnou roli, dodává ději zcela nový význam… Malcolm McDowell ztvárnil Alexe deLarge, zlotřilého, nebezpečného malčika, opravdu excelentně. Mechanický pomeranč se pro mě stává Kubrickovým nejlepším filmem.

Počátek (2010)

Neřadím se mezi milovnice sci-fi a akčních filmů ale Počátek mě naprosto uchvátil. Jedná se o velice chytrý, vrstevnatý, perfektně propracovaný film, který je podložen velice příjemnou hudbou od začátku do konce. Co se týče Leonarda Dicapria, rozhodně jako herec opět nezklamal. Při sledování tohoto snímku pracuje mozek opravdu na plný obrátky, u závěrečných titulků jsem byla celkem psychicky vyždímána  S Oscarem za nejlepší kameru, nejlepší mix zvuku, nejlepší střih zvuku a nejlepší vizuální efekty souhlasím na 100%.

Bob Dylan: No Direction Home (2005) (TV film)

Perfektně natočený dokument o nejvýznamějším písničkáři a ikoně 60. let, Bobu Dylanovi. Nabízí široké spektrum nových informací, doposud nezveřejněných fotografií, mnoho interview s jeho nejbližšími přáteli a lidmi, kteří ho nejvíce inspirovali. Objeví se zde Bobův píničkářský idol Woody Gutrie, známá folková zpěvačka Joan Beaz či Bobův blízký přítel, básník Allen Ginsberg, který se dokonce zmíní o Pražském jaru 1968, kde se stal králem Majálesu. Dokument navíc není věnován jen Dylanovu portrétu ale i mnohým významným politickým událostem 60. let. Nenechte se zastrašit jeho délkou (201 minut) tento dokument výborného Martina Scorseseho za to opravdu stojí a není věnován jen bezmezným fanouškům tohoho výborného písničkáře, ale i těm, co si chtějí přiblížit tamní hudební a politickou scénu. A to vše navíc podbarvený Dylanovými úžasnými, chytlavými písničkami. 100%.