Invictus: Neporažený (2009)

Dobrý film podle skutečných událostí. Mám rád Damona jako herce, ale tady mně nijak zvlášť nepřesvědčil. Morgan Freeman jako vždy skvělý. Trošku mám pocit, že film se snažil nakousnout spoustu rovin, ale žádnou nějak nedotáhl, kromě té sportovní.

Monstrum (2008)

Film to je vcelku povedený, co se týká spádu a udržení diváka v napětí a dokonce i herecké výkony nebyly špatné. Ale nemůžu si pomoct, viděl jsem ve filmu celkem dost nelogičností a velkých naivit. Kamera ve stylu Blairwitch navozuje dojem, že film natočil 17ti letý Franta z Horní Dolní, a nemůžu si pomoct, vzhledem k vysokému hodnocení mám pocit, že ten to fakt i ovlivnil hodnocení většiny a přistupovali k němu jako k hodnocení amatérského filmu, kterému se leccos odpustí. Ale... když by si člověk odmyslel "dokumentární" charakter kamery, zůstane podprůměrný příběh s celkem dobrým zvukem,i hereckými výkony, ale dost jednoduchými triky a spoustou nelogických až trapných naivit. Za všechny bych jmenoval zázračné obživnutí polomrtvé přítelkyně nabodnuté na armovací tyč po jejím "sundání" z této tyče.

Román pro muže (2010)

Myslím, že na jednu stranu jsme k českým filmům tolerantní a dobré filmy máme tendence nadhodnocovat. Na druhou stranu průměrné a mírně nadprůměrné filmy máme tendence srážet. Tento kousek není zdaleka tak špatný, jako vyplývá ze zdejšího hodnocení. Souhlasím s Malarkey, herecké výkony všech tří hl. hrdinů jsou hodně nadprůměrné. Pro mne má Vanda Hybnerová mnohem větší sexappeal než hlavní sexoška tohoto filmu Pauhofová.

3 sezóny v pekle (2009)

Zdánlivě nelogické uvažování, neústupnost v trapných politických názorech a iritující provokace hlavního hrdiny... Nelogické? Nereálné? Ano, nejradši byste ho zabili, ale stačí si přečíst pár diskusí pod politickými články na internetovém zpravodajství, abyste pochopili, že se tak děje stále a v míře větší, než byste byli ochotni připustit. Je to prostě arogance mládí, pramenící z frustrace z neuznání jejich "jedině správných" názorů, a které i když dostává životem přes hubu, odmítá si to přiznat a na místo boje s životem bojují s názory těch, kteří už pochopili. Hádek je dobře vybraný pro svou roli. Po technické stránce je film skvělý, ale umění, neumění, já se místy dost nudil (pro mne nezajímavé téma), a to u mě rozhoduje.

Parazit (2019)

Dost nudný film. Nechápu tohle vysoké hodnocení. Asi už jsou všichni lidi diváci z kina náročného diváka a jsou zvyklí na 5 minutové záběry do bílé zdi, ale mně tenhle film neskutečně nudil a dal jsem ho na 4x, protože mi byl doporučen, jinak bych ho vypnul po 20min (a dobře bych udělal). Tohle srovnávat s Pulp Fiction je jako srovnávat hrušky s traktorem. Komedie, aby byla černá, musí být především komedie. Tady jsem se zasmál asi 2x, a i ta černota byla spíše světle šedá. Na černou komedii jen depresivní prostředí nestačí. Nudné postavy, nelogická jednání postav (posuzováno Evropanem, nevím, jak to mají v Koreji), nudná, spíše divadelní výprava,... Jak by řekl klasik opravdové, inteligentní zábavy J.da C.: "nuda, nuda, šeď, šeď..."

Pompeje (2014)

Velký potenciál, ale bohužel nevyužitý. Za mě nuda plná klišé.

Ten, kdo tě miloval (2018)

Hrozná slátanina. Nezáživná a nevtipná nuda... Troška je proti tomuto mistr vtipu.

Popelka (1969) (TV film)

Celou pohádku mi kazila Popelka, která mluvila z zpívala strašně infantilně. Celkově nevýrazně natočené, nikdo a nic nevyčnívá, až na tu Popelku, která mě neskutečně štvala a vyčnívá pro mne negativně.

Stockholmský syndrom (2018)

Zajímavé jako "rekonstrukce" jednoho případů, který dal jméno psychologickému syndromu, ale jinak nuda.