Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Spočiatku som sa bál, že to nebude také dobré ako prvé dve časti, kedže sa to začalo ,,kresliť´´ po dlhej prestávke. No moje obavy vymizli ako náhle sa to začalo rozbiehať. Oproti predošlým dvom, má táto časť oveľa viac akcie, ktorú dopĺňa dramatickosť prichádzajúceho konca, ktorý donúti diváka myslieť na to najhoršie, lenže toto je Pixar, animák a tie končia rozprávkovo dobre. U mňa jednoznačne top z celej trojky. Krajší osud hračiek som si ani sám nevedel predstaviť.

Počátek (2010)

Christopher Nolan prekonal sám seba a spolu s ostatnými prvkami hlavne úžasnou hudbou od Zimmera vznikol jeden z najgeniálnejších a najkomplexnejších filmových výtvorov vôbec. Každá sekunda filmu má svoj význam a zapadá do skladačky, ktorá vyvrcholí na konci do obrovskej otázky, či je to realita alebo stále len sen. Po skončení premietania som hneď chcel znova vidieť ten film, mal som toľko nezodpovedaných otázok, ktorých odpovede som dostal až po druhom zhliadnutí, kedy najviac oceníte krásu tohto výtvoru. Práve tu DiCaprio a v Shutter Islande definitívne ukázal, že to už nie je to decko, idol mladých stredoškoláčok ale pán herec, ktorý zreje ako víno.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Krásne vykreslené prostredie, spracovanie príbehu, zaraďovanie postáv do zatial najkrajšej trilógie súčasnosti. Kam sa hrabe Narnia, toto má všetko čo fantazijné spracovanie knihy musí mať, skvelá orchestrálna hudba spolu s úžasnou kamerov sú nezabudnutelné. Jackson využil každý cent a podarilo sa mu to brilantne. Nezabudnutelný zážitok, ktorý si veľmi rád pozerám dookola a užívam si ho, ako keby som ho videl vždy po prvý krát. Proste nádhera!!!