• Pohádka

Drž hubu! (2003)

Ruby? Hovnoooo!!!! Hovno!!!! RUBYYYYYYYYy!!!! aneb jedna z nejlepších komedií...

Eso es (1982)

jen jedno - Belmondo v uniformě SS je naprosto k sežrání a Hitlerova sestra kandiduje na miss století!!! a co chybí v gestapáckém doupěti Herr Flicka ze seriálu Halo halo? Ano, hajlující kukačka!!!!!!!!! Pro mne jeden z nejlepších filmů z J.P. Skvělá podívaná!

Experiment strachu (2008) (TV film)

moc se mi to líbilo. Přiznám se, že jsem vůbec pointu do poslední chvíle netušila a nebyla jsem zklamaná jako někteří zde, naopak. Jen se mi zdá, že se z tohohle námětu dalo vytěžit mnohem víc. Už jen ta situace - na 4 týdny je hrdinka sma na věži, kde nemá kontakt se světem - to by regulérně hráblo každému. Nechápu třeba, proč si sebou nevzala třeba ipod nebo když už máme být stejně jako hrdinka na staré chatě bez elektriky, tak aspon rádio na baterky, kazeťák..ale to už hodně zabíhám do podrobností. Říkala jsem si, co bych tam asi ty čtyři týdny dělala já - bez pointy filmu, čili prostě pouze na hlídce bez všeho...asi bych se po..ala strachy.. :-D Jinak se mi to opravdu líbilo, hlavní hrdinka se mi nelíbila - (jak se v chatě bez vody a elektriky udržuje neustále vznosná blonďatá a žehličkou na vlasy vyžehlená patka do očí) - starý svetr a džíny její "vyžehlenou"vizáž nezachránil. Ale jinak jsem se opravdu bála a za to dávám 4 - málokdy mne vlastně tv film na barrandově pohltí tak, že se u toho bojím.

Fenomén (2011) (pořad)

já se vždy ráda podívám na to, jak jsem úplně blbá :-DDD Ale soutěžící z této porapodivné soutěže zase nejsou použitelní pro normální život, při jejich představovaní jsem brečela smíchy.....Moderátor: "a Honza s iq 168,co vy Honzo, co děláte?" "Já....já nee...nedělám.....nic...." Moderátor: "Studujete?" Honza: "Joo, ano...a a ano, studuju...." Moderátor: "A co mimo studium, co děláte?" Honza: "Eeeee.....nic..." Moderátor: "Vy ani nechodíte ven?" Honza:"kdy?" Moderátor: "Třeba po škole.." Honza: "Ne, nechodim....eeee...ven....." Moderátor: "Aha, tak to mi Honzíku stačí, svižně k dalšímu účastníkovi!!" A budu radši hloupá, když nevyřeším ty šílené rébusy, co tam ti nerdi řeší, než abych byla servilní a patolízalská, jako obludný moderátor, který se očividně stydí za to, že je tak blbý a chová se k nim jako komoří k císařpánovi.....jedna hvězda za srandu, kterou mám ze soutěžicích a druhá je za srandu, kterou mám z moderátora, který ač se snaží na ně prostě nemáááá :-D

Funny Games USA (2007)

Těšila jsem se na klasický thriller, kde je rodina někde na opuštěné chatě terorizovaná, jak otec rodu v poslední chvíli zasáhne a zachrání syna atd...však to známe. JENŽE - to jsem se spletla - režisér si vysloveně pohrává s divákem. Divák se diví proč ty dva hnusné kretény nekopla hned do koulí manželka, přece jen golfová hůl není zas tak strašný nástroj.....a pak jsem to teprve pochopila. Jde o to, že diváci jaksi ČEKAJÍ urputný boj za syna, čekají násilí a to není....Nikdo nebojuje, když dvojka v rukavičkách vystřelí synovi mozek z hlavy, jsou jen prskance krve na zdi a televizi.....člověk by čekal zoufání, zbláznění se rodičů, ne...oni to vůbec neřeší, jde o to ukázat, že násilí a následné zoufalství je ve filmech vždy. V tomto není. Je to naprostá schíza - jim je to jedno, hned se matka odplazí a odskáče do kuchyně pro nůž, přeřeže si pouta, otec sice volá 911 atd...ale klasický thriller to popírá...oni jakoby nevěděli, nebo nechtěli vědět, že mezi nimi leží jejich syn s vystřeleným mozkem. Jediná část, kde se projeví nějaká láska je, když Roth a Naomi přikryjí tělo syna prostěradlem. Ale už tu zase jsou oba "rukavičkáři" - ty jo, bála bych se je potkat!!! Hráli to skvěle!!!! A nebýt scény s ovladačem, fakt bych to nepochopila....já to už chápu. Byl ukázaný thriller, který popírá všechny zákonitosti thrilleru a s divákem, který nezná a neví, si prostě pohrává režisér. Dlouho po závěrečných titulcích jsem se ještě vzpamatovávala z opravdového zážitku, který s thrillerem neměl nic společného.....

Haló, haló! (1982) (seriál)

moje srdeční záležitost. Všech 85 dílů mám nahraných na dvd, vzorně srovnaných, očíslovaných a seřazených....na tenhle seriál mi nikdo nesmí sáhnout. Jak lze válku přežít se zdravým rozumem? No rozhodně ne v kavárně René!!! :-D Skvostný scénář, skvělé dialogy, a co hlavně - neuvěřitelné herecké obsazení - na celém seriálu je vidět, jak si herci své role vysloveně užívali....nesmím opomenout také vynikající český dabing, který seriálu vůbec nic neubírá, ba naopak - dává....Kde by byl přiteplelý poručík Gruber bez vynikajícího dabingu Martina Zounara? A co teprve chrabrý Rene Artois bez Postráneckého? A madame Edith kvílející falešné písně bez Ivy Janžurové? a třešinka na dortu - strážník Crabtree a jeho Bodré podoledne - geniální český překlad všech jeho přežblebtů, jak často říká René - áá, to je to anglické jelito, co si myslí, že umí francouzsky, lingvista Crabtree :-D Můžu to vidět pořád!!!!

Hausen (2020) (seriál)

já jsem úplně na vážkách, nevím co na tohle napsat.... jednoznačně asi nejodpornější prostředí, které jsem kdy v seriálu viděla...ta všudypřítomná tma a černé cosi a mlha, to je deprese jako prase tedy.... k ději nevím co říct, bylo to napínavé, ale ta odpornost všude vůkol mi způsobila opravdové znechucení a i jsem chvílemi musela přetáčet dopředu. Jinak jednoznačně zajímavý námět, zpracování, ale strašidelně dlouhé a natahované, stačil by fakt film. K tomu to neskutečně hnusné prostředí a je to depka jak vyšitá, nikdy více tedy....

Helena (2012) (seriál) odpad!

koukám, že tohle už je zcela zaslouženě v odpadu....vydržela jsem dva díly, ale pak mi bylo tak strašně trapně, styděla jsem se za to....že něco tak strašného může vzniknout v zemi,která si držela jakousi seriálovou úroveň i v novějších letech. Tohle je opravdu pecka, kam až může klesnout zábava. Pokud si tvůrci mysleli, že tohle bude někoho bavit, tak by si měli preventivně nafackovat. Je to šílené.

Hospoda (1996) (seriál)

já nejvíc miluju díl "Vynálezce" - Vendelín Kropáč, zlepšovatel a vynálezce.....jak tam Kanyza všechny prosí, aby ho toho člověka zbavili - "Pětikilo vám dám, pětikilo tomu, kdo mě ho zbaví!!!" A místo čaje mu nosí rum...Rukavice protizlodějky nebo samoúčelná sprcha..."vidíte, sprchuji se a přitom jsem oblečen!! :-D

Chalupáři (1975) (seriál)

no co k tomuhle skvostu dodat....snad jen pár hlášek: Vochutnejte to, pane domácí - Cooo toooo jeee, to je strašnýýýýýýý - To je sahakari, to v Indii dávaj do jídla malejm dětem - v Indii maj plechový děti?------------ Posledního kapra v tomhle rybníce vytáhli husiti, mladíku!- No, to je ohromná věc, dělat si legraci z husitů!!--------Kdes byla Anči? Na schůzi.-A co je k večeři? - Jo, co si uvaříš, Čiháku!--------Áááá, herci jdou!!!-------Já musím nosit neustále pokrývku hlavy, mě totiž stydne hlava.----------Tohle je můůůj dům, můj byt a vy jste mě číhal z mýho záchoda!!! ------- Neurážejte tady dámu - já tady žádnou dámu nevidím, jen se dobře podívejte na tu pani, takhle totiž vypadá dovopravdickej cvok--------- Ježišmarjá, tolik mlíka, kdo to vypije? - Já za to nemůžu, kdyby se děda nehádal s mlíkařkou, tak mě nenechala vzít druhej litr a půl vodpoledne, když on už ho bral ráno - jaký pohádal, já jsem si jen všiml, že prodává den starý máslo a když jsem jí to ve vší slušnosit vytkl, tak byl oheň na střeše!------ Neobtěžují vás ti pánové děvenko? Hleďte si svýho vy pionýre, hlídejte si radši toho vašeho ohaře, ať vám ho nevodnese kos..----atd atd....miluju je. Všechny bez vyjímky, co v tomto luxusním seriálu hrajou.