Asa made jugyō Chu! (2012)

Šteklivá srandička. Neanalyzovať, nerozoberať, nebrať vážne. Baviť sa :o).

Mondaidžitači ga isekai kara kurusó desu jo? (2013) (seriál)

Moe musí byť :-). A toto je navyše nabité nápadmi. Až je mi skoro ľúto, že to malo tak málo častí. Veľa vecí opustených v tajomných bočných uličkách a dej idúci dosť nepravdepodobnou cestou. Z toho vyplýva ľahká zábava plná prekvapení. Milé hlavné postavy. Fantastický roztancovaný ending :-)) To Be Continued. Bodaj by pokračoval aj seriál. (Videné vrátane OVA, ktoré je čistý fanservis, navyše s prvkami paródie ;-)).

Kakurenbo (2004)

Hmm... Zlo, ktoré poznáme, už nie je také zlé. Deti v maskách sú tajomnejšie ako samotní démoni. Lenže emócie bez výrazu tváre sú preč. Zostáva bábkové divadlo. Chýbal mi aj moment prekvapenia v akcii. Jedna veta z pointy je málo na zážitok.

Strawberry Panic (2006) (seriál)

Toto je určite nadštandard. Niektoré vzťahy sú popísane tak dobre, že je prakticky nemožné necítiť ich spolu s postavami. A ktorého džentlmena nechá chladným pohľad na slzami zaliatu milú slečnu, ktorá sa práve chystá omdlieť vám v náručí :-). Pár vecí sa dá vytknúť, ale ak mi niečo naozaj vadilo, tak uponáhľaný koniec (najmä akcia nemocnica), ktorý ubral príbehu na reálnosti (v zmysle mohlo by sa to tak aj naozaj stať). A spevácky zbor s ich jedinou skladbou. Nespievajú zle, ale mohli toho nacvičiť aj viac ;-). Najobľúbenejšia postava: Chikaru "Carmen" Minamoto.

Onegai Teacher (2002) (seriál)

V podstate čistá romantika. Kei má talent vybrať v každej situácii to najhoršie možné riešenie, takže sa to potáca od nikadiaľ nikam. Vlastne mi dosť často bolo milej Mizuho naozaj ľúto, že trafila akurát na takýto exemplár pozemšťana (pozdravujem Maho-chan). Ale láska je slepá, čiže nemá zmysel im do toho kecať. Hlavne že to dobre dopadlo :-). (Videné vrátane OVA "Secret Couple", ktoré je najmä fanservis s trochou komédie.)

Angel Beats! (2010) (seriál)

Hmm. Približne dva a pol časti nadpriemer, ale hodnotí sa celý seriál či? Nanešťastie väčšinu stopáže tvoria príhody priblblých zombie študentíkov, ktorí sa hrajú na vojačikov, kradnú stravné lístky, robia bordel po škole a hovoria tomu misie. K tomu väčšinou vyslovene hlúpe a nedomyslené postavy do počtu. Hlbšie súvislosti fungovania onoho sveta ani nemá zmysel rozoberať. Takže brutálne prestrihať, zahodiť, prepísať, natočiť film. Pretože pointu to má, a vôbec nie zlú. Aj by som si možno poplakal, keby som už nebol otrávený predchádzajúcim bezduchým dejom. Lenže ako správne píše kolega mandelbrot, aj tá pointa je logicky postavená na hlavu. (Videné vrátane bonusovej epizódy 4.5 (Stairway to Heaven)(kategoricky neodporúčam) a krátkeho alternatívneho epilógu 13.5 (ten naopak môže byť, aj keď rovnako ako v ostrej verzii, ani tu logika nemá žiadne miesto). Hudba fajn.)

B gata H kei (2010) (seriál)

Aj keď základná seriálová motivácia Yamady (t.j. sto chlapov v posteli) je strašná capina, slečna svoj cieľ rýchlo zredukuje a hneď je to o inom. Dej sa vyvíja nad očakávanie reálne ale napriek tomu som sa nasmial naozaj dosť. Trapasy, to je moje :-). Obe hlavné postavy sú uveriteľné a sympatické, takže držím palce aj naďalej. Raz to vyjsť musí! ;-). "A teraz fanservis!" (za daných okolností v závere deviatej časti to bol úplne milý romantický moment :-)).

Mahó šódžo Madoka Magika (2011) (seriál)

(Pozor, spoilery!) Čo začne ako rozprávka sa časom zvrhne na cynickú psychodrámu a naberie úplne iný smer. To je to dobré. Najmä vďaka tajomnej Akemi. Aj to celkom funguje. Neustále nad sebou plačúca Madoka je čím ďalej tým otravnejšia. Až príde jej očakávaných a predvídateľných päť minút slávy. Lenže hapruje samotný záver, kde sa mi zdá "nie jednoznačne dobrý koniec" natlačený dosť nasilu. Že zmena zákonov vesmíru.. Madoka by sa mala zastaviť na kus reči u Haruhi, tá takéto veci robí bežne. A s lepším výsledkom ;-). PS: Grafika++. Najmä tmavé a nočné scény.

R.O.D - Read or Die (2001)

Atmosféra starých bondoviek, titulky ako zo seriálu Dallas, sympatická knihomoľná hlavná hrdinka, ktorá robí špeciálnu agentku, len ak práve nesupluje za chýbajúcu učiteľku v škôlke či kde, nejaká tá mystika, trocha steampunku a smrtiaca hláška "Vráťte mi moju knihu!" :-). Záchrana sveta môže počkať, najskôr musím dočítať ;-). Skrátka, teším sa na seriál.

GJ-bu (2013) (seriál)

Pohodová oddychovka ktorá snáď neurazí nikoho, kto si potrebuje po ťažkom dni vyčistiť hlavu. Prakticky bez deja, ale na čo aj? Stačí že sa nájde kopa dôvodov keď nie na smiech, tak aspoň na úsmev. PS: Keď raz stretnem skutočnú domácu, moje prvé želanie je jasné :-).