Speed Racer (2008)

Ukecaná videohra bez ovládania.

Pokoj (2003)

Ten film je takmer perfektný. Stačilo by vystrihnúť všetky scény, kde Johnny voľačo hovorí, prípadne je mu vidieť do tváre (mŕtvy môže byť ;-)), zvyšok náhodne poprehadzovať, spomaliť tak o 30 percent, prifilmovať povedzme hodinku veľkých detailov (vosk kvapkajúci zo sviečky, pohár rozbitý na zemi, magnetofónová páska, schody, kľučka na dverách, zakrvavené prsty a podobne), ubrať svetlo, semtam čosi rozmazať alebo prehnať cez farebný filter a je tu dvojhodinová "artovka" ako vyšitá! Asi odkúpim práva na scenár ;-).

Mars útočí! (1996)

Veľký farebný pomník vrcholným dielam Edwarda Davisa Wooda Juniora. Plus trocha nadsádzky. Je vidieť, že Tim Burton sa pri filmovaní Ed Wood-a od majstra zlého filmu naozaj mnoho naučil. A obrovská škoda, že samotný Ed nikdy nemal takýto rozpočet. To sme mohli vidieť ešte iné veci :-). (Spoilerík: Vampira ani tu nepovie ani slovo :-).)

Vzhůru do oblak (2009)

S odchodom Ellie pre mňa film stratil akékoľvek čaro a zapadol do šedivého štandardu holywoodskych šablóniek. No tých prvých pár minút s ňou stojí za pozretie. Zvlášť pasáž bez slov je naozaj krásnym kúskom romantiky. Vďaka aspoň za to :-).

Můj soused Totoro (1988)

Ja chcem dvojkúúú! A plyšového Totora v životnej veľkosti. A zajtra večer sa idem postaviť na autobusovú zastávku :-).

Most do země Terabithia (2007)

Udalosti v tomto filme nie sú vymyslené. Nie na druhom brehu. A preto sa mi nechce vrátiť späť... Však Jess? Však Leslie? ... Leslie?