Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Nejtemnější část Star Wars a taky nejlepší! Prostě jízda, kdy je vám Lucasův vesmír servírovaný s takovou samozřejmostí, že chvílemi zapomínáte na to, že sledujete sci-fi. Děj je úžasně našlapaný a ani chvilku se nenudíte. Po Nové naději, která byla spíš takovým úvodem, kde byly vztahy mezi postavami nekomplikované a dobro se zlem bylo jasně vymezené, přišlo Impérium a obrátilo všechno o 180°. A právě zde zazněla nejslavnější věta z celých Star Wars :-)

Top Gear (1978) (pořad)

Jedním slovem geniální. Tenhle pořad má ,,drajv", perfektní časování, skvělé tvůrce a hlavně auta. Když projede nablýskaný Aston nebo Lambo zvlněnou anglickou krajinkou v západu slunce, tak musí být nadšený i zarputilý odpůrce motorismu. Navíc skvělí moderátoři se svérázným smyslem pro humor, kterým není nic svaté. A kamera chvílemi jako z filmů Michaela Baye. Tohle prostě nejde nemít rád.

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Můj první film Stevena Spielberga, který zapříčinil moji zálibu ve sci-fi. Spielberg musí být génius nebo emzák, protože natočit film, který byl v té době revoluční ve vnímání mimozemského života a udělat z něho kasovní trhák, to se jen tak někomu nepodaří. Skvěle budovaná atmosféra, kdy ani pět minut před koncem nevíte, jak to všechno dopadne, je působivá ještě dnes a co víc tenhle film stále ještě nevyvolává ten nostalgicky připitomělý úsměv nad tím, co se nám kdysi líbilo.

Dívka na koštěti (1971)

Jeden z nejlepších filmů pana Vorlíčka, ve kterém předvedl, že i film určený pro děti a omladinu je nutné dělat s péčí. Skvělá kamera, prvotřídní časování, které vhodně podtrhuje soundtrack (závěrečná jízda na policejních motorkách) a samozřejmě perfektní Mulínkovy triky. které jsou do filmu umístěny velmi pečlivě, tak že na sebe nestrhávají prvoplánovitě pozornost, čímž filmový příběh nenarušují a přitom si řeknete waw. Herci, kterým kraluje extravagantní Petra Černocká, jsou naprosto tipově přesní a nechybí ani Vorlíčkova tradiční postava školní uklízečky. Genialita snímku je v tom, že i dnes po čtyřiceti letech funguje a pobaví i dnešní děti.

Hrátky s čertem (1956)

Klasická pohádka s hvězdičkou plná nezapomenutelných figurek, která je skvostně stylizovaná v duchu animace Josefa Lady, a to do sebemenšího detailu. Z dnešního pohledu se jedná o unikátní dílko, které je poctou Josefu Ladovi a které ani častým reprízovaním neztrácí na kvalitě. Výborně napsaná postava Otce Scholastika je navíc ukázkovým příkladem, že žádná ani správná věc se nemá přehánět.

Byl jednou jeden král... (1954)

Česká pohádková klasika s opulentní výpravou a silným hereckým obsazením, které si jistě natáčení nesmírně užilo.