Spáč (1973)

Geniálna sci-fi komédia, ktoré mi pripomenula Charlieho Chaplina. Toto je prví Allenov film, ktorý som videl a po tomto si ich veru pozriem viac.

Mechanický pomeranč (1971)

Jeden z najšialenejších filmov aké som videl. Neviem, či som mal k dispozícii nejakú zostrihanú verziu, ale na zákaz to podľa mňa nebolo. Samozrejme to ale nebolo všetko úplne v poriadku :-). Prvý Kubrickov film, ktorému som dal plné hodnotenie (Shining 2*, Odysea 2*). Po tomto som dostal chuť pozrieť si všetku tvorbu.

Hlava-22 (1970)

Spočiatku som bol trochu na vážkach. Chvíľu to bolo úžasné, chvíľu nudné. No od asi polovice to už išlo naplno. Bolo to také uletené a šialené až to bolo perfektné.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Jedno z najtemnejších a najhorších období v dejinách, ktoré ukazuje na majetnosť a bezohľadnosť mocných. Cirkev by sa mala navždy hanbiť zato, že dovolila takého nechutnosti v mene Boha. Nech je film o tom akokoľvek kvalitne natočený, nemôžem ho ohodnotit lepšie.

Planeta opic (1968)

Výborné zobrazenie budúcnosti, avšak trocha nevysvetlené. Film som videl až po Zrodení planéty opíc a musím povedať, že keby to tak nebolo, film by som asi chápal ťažšie. Ale zanechal vo mne zážitok.

Spalovač mrtvol (1968)

Originálny film s mrazivou atmosférou, pochmúrným dejom a desivým rozprávaním. To všetko dopĺňa vynikajúca hudba, strih a kamera. No napriek tomuto ma film príliš nenadchol.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Od veľkej klasiky som čakal viac. Vraj kladie otázky, no nedáva odpovede, opisuje, no nevysvetľuje, ... Ale ja som si nekládol po filme otázky... Ale rád by som si nechal vysvetliť, k čomu má viesť tento film. Pre mňa to bola strata času. A to vyzdvihujem vizuálnu stránku...