Andy_Larkin

okres Mladá Boleslav

<< předchozí 1 2
    • 12.4.2013  23:47
    Gauneři (1992)

Já nevím...když jsem ten film viděl poprvé, tak jsem si řikal, ok, asi je to jeden z těch filmů, co se musí vidět víckrát. Tak jsem si ho dnes dal podruhé a stejně nic...není to rozhodně špatný film, je originálně natočený a prostě..Tarantinovský...ale to, proč je ten film tak vyzdvihovaný a má tu 87%, jsem tam neobjevil...holt dle mého Tarantinův vrchol přišel až o dva roky později :-)

• 1.6.2012  23:05

V žánru pohádek absolutních 5 hvězdiček! Neskutečně vtipná pohádka, která má švih, výborné herecké obsazení a na Vánoce to je prostě povinnost. Nezapomenutelné hlášky a skvělý Karel Heřmánek jako Lucifer..."jsi drzý čert" :-D

• 2.5.2012  17:02
    Rychlé pohyby očí (1998)

Hovadina bez jakéhokoliv ladu a skladu...

• 2.5.2012  16:52

Je to pochopitelně totální sračka, ale za skvělého Rodena, při jehož scénách jsem se zcela upřímně smál a onu nostalgii počátku 90. let tu jednu hvězdičku musím dát. Vznikly tu i strašnější filmy, které se navíc, narozdíl od Kanárské spojky braly vážně . Pozn. invalida na vozíku v podání Chýlkové mě dost vyděsil...

• 22.4.2012  22:01

To prostě nemá chybu....viděl jsem tento film znovu v televizi a s každým shlédnutím je lepší a lepší. Fantastické herecké výkony hlavně pánů Hrušínského a Abrháma.

• 15.4.2012  17:00
    Bumerang (1996)

Hodně pomalu plynoucí film, možná až příliš. Čekal jsem více akce, ale kromě závěrečných 10 minut se ve filmu nestalo vlastně nic. Na druhou stranu musím ocenit vynikající výkon Jiřího Schmiztera (jaký to kontrast proti Řekněte prdel :-)

• 25.3.2012  18:12

Geniální komedie s vynikajícími hereckými výkony. Jeden z mých nejmilejších filmů, který si pouštím pravidelně každý podzim, protože právě na podzim se tento film odehrává a i tím je kouzelný.

• 22.3.2012  20:24
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

Tenhle pořad nehodnotím ani tak z hlediska jídel v něm vařených, protože přes obrazovku je stejně nemohu ochutnat, ale hlavně vzhledem tomu, že je to opravdu cenná studie českých povah. Občasné prohledávání šuplíků při prohlídce bytu/domu je opravdu fascinující buranství a drzost. Jinak formát pořadu je slušný a pro fanoušky vaření (mezi které tedy úplně nepatřím) ještě zajímavější. Jen ty komentáře Vydry s Bouškovou jsou většinou otravné.

• 17.3.2012  23:52

Navzdory ostatním komentářům, mě tahle černá komedie nikterak extra nechytla a to mám jinak černý humor rád. Přišlo mi to celé takové umělé, nevěrohodné. Vím, že ta nadsázka je úmyslná, ale to je právě to, co mi zabránilo, abych se s tím filmem nějak ztotožnil, celé to bylo až příliš velká "pakárna". Ale hláška "Tak a teď jdu pochcat rybu" je geniální, to se musí nechat :-)

• 17.3.2012  01:06
    Terapie - Série 1 (série) (2011)

Po dlouhé době zase český seriál (byť námětem okopírovaný ze zahraničí), u kterého vám při jeho sledování nemusí být stydno. Abych byl ale upřímný, pořád tak nějak nevím jak ho hodnotit, protože vyloženě odvázaný z něho zase nejsem. Tomu odpovídá i to, že jsem u něho měl původně 3 hvězdy, nakonec jsem to s přemáháním zvýšil na 4, ale pořád si nejsem jistý. Na jednu stranu jako vždy dobrý Roden (ačkoliv jako k terapeutovi bych k němu asi nešel, protože mi tak úplně není jasné čím je tento způsob terapie přínosný) , dobrá práce s kamerou, výborná Geislerová, pěkné prostředí a vůbec celková atmosféra a perfektní, ale skutečně perfektní Pauhofová, která mě velice mile překvapila. Na druhou stranu ale těžce nesympatický Hejlík, nemyslím svou rolí, v ní je arogance úmysl, ale prostě svou osobou, nemám ho rád ani mimo terapii (to je ovšem jen můj subjektivní názor), dále nesnesitelná Magálová, která mě se svou, slovenským přízvukem, przněnou češtinou a hereckým projevem alá Líbáš jako bůh dost irituje. Určitě šlo najít lepší herečku pro tuto roli. No a hlavní nešvar celého seriálu, a to občas (zdůrazňuji pouze občas), poměrně nerealistický scénář, kdy některé situace vyznívají spíše nechtěně vtipně a dost nepravděpodobně. Jenže právě scénář je to, na čem spolu s hereckými výkony tento seriál stojí a padá. Takže to je právě to, co dle měho soudu chybí celému seriálu k vyššímu hodnocení. Takhle je to u mě někde na 70%.

• 17.3.2012  00:31
    RRRrrrr!!! (2004)

Totální hovadina, kterou prostě nělze brát vážně, jinak by to byl čistý odpad. Ale pokud ji beru jen jako ptákovinu pro pobavení bez nějakých vyšších ambicí, což bezesporu je, tak to zas tak katastrofální není. Občas jsem se i zasmál a člověk se docela příjemně odreaguje, ale přecijen preferuji jiný druh humoru. Smíchy jsem se z toho v křečích neválel.

• 11.3.2012  20:01

Krásný film s úžasnou atmosférou a perfektními hereckými výkony. Skvělý debut pro Jana Svěráka, který tím společně se svým otcem ukázal svou extratřídu.

• 11.3.2012  00:37
    Show Jana Krause (TV pořad) (2010)

Geniální Kraus, jenž svým stylem humoru přesně sedí do takovéto late-night show. Kam se občas hrabou americké verze. Oproti Uvolněte se to neztratilo prakticky nic ze své přitažlivosti, přestože přibyly reklamní bloky - ty mi ovšem nevadí, protože to sleduji na internetu, kde ony reklamy nejsou. Jediným záporem je tradičně pofidérní kapela Krausova syna, ale to není takový problém.

• 5.3.2012  22:58

Klišé na klišé, strašné herecké výkony a debilní scénář....jindy hodnocení takřka na odpad, jenže od Seagala čekám něco jiného než vybroušený scénář a oscarové herecké výkony. Čekám u něho akci, jeho bojové umění a odreagování u béčkového akčňáku a to je zde splněno nejlépe, jak je u Stevena možné. Jedna z nejlepších Seagalovek, která zaujme a člověk z ní cítí tu atmosféru New Yorku 90. let. 75%, tedy 3,5 hvězdy. Nebudu dávat 4, jelikož to ode mne dostávají přeci jen hodnotnější filmy.

• 4.3.2012  20:14
    Český lev 2011 (TV pořad) (2012)

Vlezdoprdelství Havlovi, trapná ujíkaná Bílá, zprzněná díla klasické hudby, zjevně sjetý střihač Brožek a na konci mistr světa a prezident všech chytráků "já maso nežeru, a kdo ho žere je vrah zvířat" Vachler....marnost, bída....1 hvězda jen za to, že akademici projevili trochu rozumu a nevyhrálo Odcházení.

• 4.3.2012  19:55
    Vesnice roku (studentský film) (2011)

Svěží komedie z vesnice, na kterou se velice příjemně kouká a je na studentskou úrověň skvěle natočená. Oceňuji, že je to právě komedie, jelikož se ve studentských filmech příliš nevyskytují a těch vážných a rádoby uměleckých filmů je ve studentské sféře dost. Jinak znovu výborný Vetchý a dobrá malá role Taťjany Medvecké.

• 3.3.2012  23:02
    Rowan Atkinson živě (TV film) (1992)

Ty scénky můžu vidět stokrát a pořád se směju. Bravo Rowan! Naprosto úžasný ostrý britský humor, který se nebojí zabrousit i do ožehavých témat. Scénky v ředitelně nebo farář vyprávějící o felaci jsou prostě neskutečné :-)

• 23.2.2012  13:03
    Školní výlet (2012)

Levnota a hnus toho nejhrubšího zrna....Magnusku prosím skončete s točením filmů a věnujte se třeba té své speciální pedagogii, již jste vystudoval.

• 19.2.2012  18:12
    Vládneme, nerušit (TV film) (2007)

Z prasáckých praktik našich politiků se mi udělalo fyzicky nevolno. Výborně zpracovaný dokument.

• 14.2.2012  17:47
    Nevinnost (2011)

Poměrně silný film s výborným Hřebejkovým režijním vedeím a s velice zvláštní kamerou, která mi upřímně řečeno příliš neseděla, ale na druhou stranu filmu dodala temnou atmosféru. Námět filmu je velice zajímavý a pro psychologické drama jako dělaný. Herecké výkony výborné, ať už Hynek Čermák a Anče Geislerová nebo Ondřej Vetchý (ten snad nezahraje špatně). Linhartová byla na rozkopání, ale to byl účel její role a nutno říct, že to notně vycházelo z reality, takové šouplé puberťačky se vyskytují poměrně dost. Takže když to shrnu, pro mě to je čistých 80% tedy 4*.

• 12.2.2012  13:47
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Ta všeobecná mánie, která se kolem tohoto seriálu strhla mě nějak minula...Viděl jsem pár dílů a za každý jsem se zasmál asi tak dvakrát a někdy ani to ne. Ze všech postav tam pro mě stojí za řeč jen Sheldon, ale také z něho výbuchy smíchu nemám...Prostě mi nesedí americký jednoduchý humor, preferuji britské sitcomy.

• 12.2.2012  13:38
    Doktor z hor (TV seriál) (1992)

1* za tu nostalgii, když si vzpomenu, jak jsem to jako malý sledoval s babičkou.

• 12.2.2012  13:31
    Pelíšky (1999)

Spolu s Musíme si pomáhat vrchol Hřebejkovy tvroby. Komedie plná legendárních hlášek, vypointovaného humoru a dobře provedených dobových reálií, včetně zachycení lidské povahy. Je tu ovšem jedna věc, která tento film posouvá ještě výš a to je fakt, že ačkoliv se jedná o komedii, není to jen samoúčelná řachanda, ale má i určitý dramatický přesah, který nás donutí k zamyšlení o nás, o naší povaze a historii stále ne tak dávné. Například scéna, kdy pan Kodet hraje na klavír českou hymnu a venku řádí začínající sovětská okupace, to člověka nemůže nedojmout... určitě si to zasloužilo více lvů, než jen jednoho pro pana Kodeta, na druhou stranu nemohu srovnávat s Návratem idiota, jelikož jsem ho celý neviděl.

• 12.2.2012  00:21
    Kolja (1996)

Jeden z mála filmů, který mě skutečně dojal a to doslova. I po revoluci se tu vyskytlo několik výjimečných filmů a Kolja patří mezi ně. Není to film s přesahem jako od Kubricka, nebo velkofilm s milionem efektů jako od Spielberga, ale nic takového ani od tohoto filmu nečekám. Pro mě naprosto skvěle splnil účel dojemné komedie se scénářem plným laskavého Svěrákova humoru, který se dnes již jen tak nevidí. O zaslouženosti oscara samozřejmě můžeme hodiny diskutovat a upřímně řečeno, možná že Obecná škola si ho zasloužila více, ale buďme rádi, že jsme ho vůbec jako Česká republika získali. Ono tu moc jiných věcí, na které bychom mohli být hrdí, není.

• 11.2.2012  23:57
    Kameňák (2003)

To má Troška takovou touhu poslat český film definitivně do pekel, nebo co? Jako by tu těch braků už nevznikalo dost...

• 11.2.2012  23:53

Skvostné dílo a zasloužená nominace na Oscara. Vážnost tématu se zde nenápadně a nevtíravě mísí s určitou komikou, až lehkou groteskností, která tak tomuto filmu dáva nadhled a švih. Nechápu, proč pro Jaroslava Duška za jeho výborné ztvárnění kolaboranta Prohasky nekápl lev. Macháčkův zhulenec ze Samotářů je sice také dobrý, ale dle mého názoru to zas není tak těžké zahrát. Kdežto Duškova role, kde s naprostou suverenitou a přesností ukazuje (ne)charakter kolaboranta, o kterém vlastně chvílemi nevíte, jestli je opravdu taková svině či ne, je daleko těžší a nevděčnější. Na každý pád, takovýto český film bychom v současnosti v kinech potřebovali jako sůl. Hřebejk může být kritizován ze všech stran (a například od takové "legendy" jako Zdeněk Troška to tedy opravdu sedí), ale nedá se mu upřít, že má velký talent a cit. Prokázal to již několikrát, v tomto filmu speciálně.

• 11.2.2012  16:33
    Osvícení (1980)

Jedním slovem paráda. Tak napjatý a vyděšený jsem u žádného filmu už dlouho nebyl. Kakofonický soundtrack perfektně vystihuje atmosféru, která je i přes rozlohu hotelu a velikost místností děsivě tísnivá. Perfektní kamera, která člověka napíná téměř v každém okamžiku, příkladem budiž scény, kdy malý Danny jede na tříkolce chodbami a kamera ho v podhledu následuje....Jinak skvělý Nicholson a silně psychedelická Shelley Duvall.

• 11.2.2012  16:20

Klasická komedie s naprosto dokonalým Louis de Funésem.

• 11.2.2012  16:16

Lehké, odpočinkové téma. Krásná vánoční atmosféra, trocha toho britského humoru. Ideální pro sledovaní ve dvojici s nějakou příjemnou dámskou, či pro dámy pánskou společností. Navíc hezká minirole Rowana Atkinsona a parádní tanec Hugh Granta :-) Jediné co bych vytknul je fakt, že hlavně ve druhé půlce převažuje líbivost a sladkost nad humorem a závěr už je jako pojídání čistého cukru, takže 85% v rámci svého žánru.

• 11.2.2012  16:03

Tak takhle má vypadat drama. Neskutečně silný film o sporu dvou manželů o dítě, kdy pravdu mají tak trochu oba dva (i když já přál spíš Dustinovi). Realisticky natočené, perfektní Hoffman i Streep, tleskám!

<< předchozí 1 2