Nelítostný souboj (1995)

Paráda. Sice trochu delší stopáž, což může někomu vadit, ale v mém případě vůbec. Napínavý děj, skvělé obsazení, akce i bez přestřelek, i když v tomto filmu je jedna z nejlepěích, co jsem viděl ve filmu:)

Věc: Počátek (2011)

Mno, čekal jse, že to bude daleko věší slátanina, ale mě se to líbilo. Ovšem nedíval jsem se na tom s tím, že to bude mít kdovíjakou spojitost či podobnost ve Věci z 1982. Když se na film podívám jako na celek, je to blbost, jako každý druhý nový film. Jednoduchý děj, atmosféra místy dobrá, ale rychle se mění a samozřejmě hlavní hrdinka vše vyřeší a nic se jí nestane, to mě na tom vadilo, nějaká pinda z univerzity tam machruje s plamenometem. Film se mi líbil tak hodinu na 4*, ale zbytek filmu je ptákovina - 2-3*. Celkem dám za 3* ale se zavřenýma očima. Točí se i horší filmy tohoto žánru

Princ a pruďas (2011)

Tento film mě mile překvapil, myslel jsem, že to budé trapná slátanina typu vše chtěj super movie, super hero movie apod na který se už ani nedívám. Princ a pruďas má nápad, pěkný hlášky (You´re late, fuckening has begun, MAGIC! motherfucker), super postavy, děj je svižný, prostě to není nuda.

Warrior (2011)

Velice zajímavý film, u kterého se postupně během filmu dozvídáme, jak se věci mají. Reálné souboje a pěkný příběh, ne jako ve filmu Neporazitelný 3, který je akorát tupá řežba. Nejsem fanouškem sportovně dramatických filmů, ale tento snímek mě překvapil. Posledních 20 minut filmu jsem s napětím očekával, jak to všechno skončí. Jediné, co bych vytknul je to, jak tam přijedou fandit děti ze školy, který mají hned trika a transparenty s jejich učitelem, to mi přišlo trapný :) ale jinak super film!

Blade Runner (1982)

Měl jsem možnost vidět digitálně vyčištěnou verzi z roku 1997 na bluray a myslím, že něco tak úžasného dokáže natočit jenom Ridely Scott. Nadčasovýé téma, kdy si roboti uvědomí samy sebe není ničím novým, ale tento film není tak úplně o příběhu, ale o ponurém prostředí budoucnosti, které je velmi pěkně ztvárněné a doplněné o hudbu Vangelis, což snímku dodává na své kráse. Hra světel a stínů není Scottovi překážkou a závěrečná scéna mluví za vše. Pro ty, kdo to neviděli, doporučuji se podívat na bluray verzi, jelikož kvalita obrazu je nádherná a celému snímku to akorát přidá. Hodnotím 90% -5*

Expendables: Postradatelní (2010)

Už jen obsazení tohoto filmu mluví za vše. Milovnící akčních filmů si přijdou na své. Scény jsou pěkně zasazeny do kabátu staších akčních filmů(co se týče četnosti poranění, nepřátel, způsob zabíjení atd), avšak s novými efekty, jak vizuálními i zvukovými. Mě se film velmi líbl, byl svižný, nenudil jsem se, ovšem dívat se na to s přítelkyní nedoporučuji:) Nejvíc mě pobavila hláška černocha, jak popisoval své malé hlavice, které roztrhají vše, co jim přijde do cesty a následná scéna jak vystřílí půlku sklepení. Hodnotím 80%-4*

Vyměřený čas (2011)

Tento film mi byl doporučen, že se jedná o film, který je podobný filmu Náhradníci s Brucem Willisem. který se mi líbil. Ovšem po zhlédnutí tohoto snímku jsem došel k závěru, že se jedná o změt několika filmových předloh zasazených do žánru scifi. Připadalo mi, že koukám na Robina Hooda či Jánošíka, který bohatým bere a chudým dává. Další, co mě dostalo je to, že dvě hlavní postavy jsou jak Bony a Clide, to už bylo moc. Nápad filmu nebyl špatný, ale byl hloupě podaný dle mého názoru. Hlavní hrdinka byla pěkná, Justinovi jde to hraní taky lépe než zpěv:) a Cillian Murphy super jako vždy. Překvapil mě tam Leonard z Big bang theory, který hrál alkoholika:)Celkem tedy dávám 40% - 3*

Živí mrtví (2010) (seriál)

Tento seriál se mi zalíbil už od začátku. Hlavně asi kvůli tomu, že mám rád filmy na tuto tématiku. Myslím, že Darabont si s první sérií velmi vyhrál, vše bylo super do posledních detailů-masky, scénář,příběh. Bohužel v druhé sérii už toto pokulhává, nemůžu říct, že se mi to nelíbí, ale některé scény jsou dlouhé a o ničem nevypovídají a už tomu chybí takový ten šmrnc z první série. Ovšem sleduji to stále a vždy se těším na další díl, co se v něm stane:)

Deranged (1974)

Tento film mě zaujal po přečtení článku o Edu Geinovi, jehož životní příběh byl námětem pro mnoho filmů (např. Psycho, Texasský masakr motorovou pilou a mnoho dalších). Derranged však nic nezkresluje a podává skutečný přiběh o tomto člověku, pouze jak je zmíněno na začátku, že jména a místa jsou vymyšlená. Celým filmem nás provazí vypravěč, což celému snímku vůbec neškodí ba naopak. Vypadá to jako kdybychom se dívali na zfilmovaný dokument o nekrofilním sériovém vrahovi, který je vesměs hodný, ale jeho psychóza není ve společnosti tolerována. Je vidět, že film je starý a některé "kečupové" scény jsou úsměvné, ale vůbec mi to nevadilo. Kamera byla zajímavá, strohý hudební doprovod navodil celkem strašidelnou atmosféru. Jediné,co bych filmu vytkl je to, že tam bylo málo nekrofilních a všelijakých psychózních scén:-) Hodnotím 75%-4*.