Goodness of the devil (2011) (amatérský film)

Milanova prvotina. Jak jí hodnotit.? Je na tom hodně vidět, že je to první Milanův film. Proto to co napíšu není ani tak kritika snímku jako spíše sdílení zkušeností a třeba nějaká minirada. Tak předně je tu špatný scenář, který se tváří velkolepě ale vlastně nic nevypráví. Máme tu nějaké postavy ke kterým si nenajdeme žádný vztah, takže vůbec nechápeme proč někam jdou a proč něco dělají. Věřím, že tohle Milan příště pořeší víc. To ostatní se samozřejmě lepí na paty původnímu problému. Nemá to děj protože to nemá dobrý scenář. Má to podivný TV LOOK, který mě vyloženě rozčiloval. A co jsem tedy totálně nedával a co srazilo i dojem z motorek na dno bylo když nacisté začali žvatlat česky. Těch pár slov co tam řeknou by klidně mohli říct německy a atmosféra by byla úplně jinde. Příliš dlouhý prolog v titulkách je naprosto nervydrásající. Na druhou stranu...na první film je to obrovský kus práce a Milan se nebojí cvičit se na těžké výpravě. Za to klobouk dolů. Těším se na další Balkinův film a věřím, že bude jen a jen lepší.

Podivný flám (2012) (studentský film)

Naprosti na mě dýchla atmosféra starého dobrého českého filmu. Klobouk dolů Matějovi Balcarovi a to jak za zpracování tak herecké vyjádření. Matějovi prvotiny mi nesedli ale pokud se vydá cestou podivného flámu i do budoucna tak se moc těším do kina ;). A pak, že český film umřel. Prdlajs dokud tu budeme mít šikovné české režiséry tak tu bude! PS: Trochu mi to nostalgicky připomělo "Jak utopit doktora mráčka."

Deník malého poseroutky 3 (2012)

Tahle série nezklame nikdy. Jako u této trilogie jsem si u ničeho jiného v životě neodpočinul. Herecká skvadra je úžasná a sedí do celého konceptu naprosto magicky. Doufám, že budou i další a další díly!

Méďa (2012)

Děláte si snad ze mě srandu, že jste někdo tuhle infantilní psycho slátaninu považoval za hřeb večera? Méďa je všechno co je na naší době prohnilé a za to dvě hvězdy. Jinak je to slátanina vulgarismů, úchylačin a nesmyslů, které vede plyšová hračka které sluší jedině přiblblej happy end. Bože tohle mi sebralo zase 106 minut života.

Až vyjde měsíc (2012)

Nostalgicky natočená pohádka pro skautíky. A protože jsem skautík byl a s oddílem jsem měl podobné problémy jako hlavní hrdina musím dát za čtyři ;)

Arsen Lupin - zloděj gentleman (2004)

Aneb vezmeme všechny ty prachy a narveme je do kostýmů a do lokací apod. A pak najednou páni filmaři jedící housku se salámem zjistí na konci natáčení, že již ani korunka jim nezbyla na postprodukci. To ale nevadí protože Pepa co dělá u štábu asistenta asistenta asistentky osvětlovače má doma domácí střihárnu s Movie Makerem. Tak tedy kupa šikovných lidí vezme scénář rozcupuje ho i se skriptem na hadry a řekne "Pepo něco z toho slep chceme to dát do kina víš?" Tak jde Pepa domů a nad tlačenkou s octem a cibulí střihá ten povedenej kousek. Ale je mu líto vyhodit záběry tak rozstřihá film co má 42 hodin. Režisér mu řekne, že je to trochu moc tak Pepa zvyklej střihat maturitní plesy sebere odvahu a začne ty protáhlé scény trochu třídit. Potom co to střihal už asi po padesáté zná příběh tak moc nazpaměť že si řekne, že i divák to pochopí a vyhodí zásadní okamžiky, které slepují příběh dohromady. Vznikne tak dílko budiž k hovnu. Ale to nevadí byla to Pepova prvotina a já už se moc těším na jeho další maturitní ples.

Legenda o sovích strážcích (2010)

Tohle má do klasického animáku hodně daleko. Zack Snyder a jeho režijní vedení je tu vidět. Strhující podívaná podobná pánu prstenům vás usadí do křesla. Je to příjemná oddychovka, která ale značně napíná takže si budete trhat kšandy a plnit svůj ústní otvor oříšky jako divousové. Sovy jedou!

Chata v horách (2012)

Musel jsem tomu dát další dvě šance než jsem to já omezenec pochopil. Ale jo je to prostě nářez a pokud vydržíte ten podivně vleklej začátek čeká vás rituální zabíjačka na té nonšalantní úrovni pravého céčka! :D A když na konci z mlhy vystoupí nejvíc sexy žena vesmíru musíte si prostě sami pro sebe zanotovat, že svět prostě letos skončit ještě nemůže protože pořád ještě fungují nahé oběti!

Zítra (2012) (studentský film)

Hodnotit něco na čem jsem se podílel je sice asi sprosté ale já to udělat musím :). Hlavně z toho důvodu, že je to prostě nejlepší Láďův film budující atmosféru smrtícím tempem. A protože takový film si zaslouží nakopnout...aby nakopl další a další k tomu, že se brzy dočkáme podobného žánru na plátně kin v podobě celovečeráku. Samozřejmě, že je pořád co se učit...ale už je toho stále méně a méně :). Pro milovníky thrillerů a mysteriozna povinnost!

Akta X (1993) (seriál)

Jako malinkej Peťa jsem na to neměl dostatečné koule. Takže to sjíždím teď a i po letech je to velmi kvalitní seriál, který má sice slabší chvilky ale přesto...podobný seriál se tu už bohužel neobjevil. Pokusy sice jsou pořád ale....