Big Lebowski (1998)

Skvělé herecké výkony, tucet nezapomenutelných scén a jedna legendární hláška za druhou. Nejlepší Coeni a jedna z nejlepších a nejstylovějších komedií vůbec.

Klub rváčů (1999)

Sejdou se takhle nejlepší spisovatel, nejlepší režisér a nejlepší herec své generace. Copak z toho může vzniknout? No ano, ten nejlepší film.

23 (2007)

Pro mě nepochopitelně nízké hodnocení. Šílenství okolo čísla 23 mě až překvapivě bavilo, stejně tak i Carrey v netradiční roli. Hustá atmosféra je dotvářena skvělými noirovými scénami s Carreyho alter egem. Až na zbytečně vysvětlovací závěr povedený thriller. Normálně by to bylo za 4*, ale z trucu dávám 5*.

Chlapectví (2014)

Točit 12 let film o dospívání chlapce a vyhnout se všem momentům, které by většina z fleku označila za zásadní, tedy první polibek, ztráta panictví, první pivo a cigareta, promoce... Na první pohled podivné, jenže co když právě ty relativně nezásadní, za pár let těžko vybavitelné věci nejvíce formují a ovlivňují naše budoucí já. Po Chlapectví jsem si tím ještě jistější.

Jméno růže (1986)

Naprosto věrohodné zobrazení středověku, se vším hnusem, špínou a zlem, které náboženství způsobovalo. Na knihu už se roky chystám, snad se k tomu jednou dostanu.

Sunshine (2007)

Tyhle postupné vesmírné vyvražďovačky mám rád, takže jsem si prvních 90 minut opravdu užíval. Pak se ale scénaristé zbláznili, stejně jako v tak často zmiňovaném Horizontu Události, kterému jsem to ale dokázal odpustit a miluji ho. Taky mi vadily rádoby hluboké řeči o slunci a vlastně všechny pokusy o nějaký myšlenkový přesah, které ještě zvýraznily pitomost závěru. Za skvělého Cilliana Murphyho a scénu, kdy Ikaros oznámí, že na palubě je pět lidí dávám 4 hvězdy.

Brubaker (1980)

Pro filmy z vězeňského prostředí mám slabost, ale tady trošku zklamání. A přitom se to rozjíždělo velmi slibně. Až do Redfordova prozrazení jsem viděl asi nejlépe zobrazenou krutost a beznadějnost vězení. Poté už děj drží jenom neustávající napětí mezi Brubakerem a zaměstnanými vězni a konec je nemastný neslaný.

Opustit Las Vegas (1995)

Deprese a beznaděj natočena tak dobře, že pro mě bylo skoro nadlidským výkonem dívat se do konce a znovu už si tenhle film rozhodně nikdy nepustím. Bravo!

Malá Velká Británie (2003) (seriál)

Nevkusné, nechutné a nekorektní, přesně jak to mám rád.

Labyrint (1986)

Asi žádný film jsem v dětství neviděl víckrát. A jelikož jsem byl už tenkrát filmový fajnšmekr, musím s hodnocením vysoko.