Matrix Resurrections (2021)

Překvapují mě celkově negativní reakce. Ano má to své chybky a problémy, ale jádro filmu působí solidně. V porovnání s původním Matrixem pokračování působí tak nějak víc dospělé a myšlenkově uspořádané. Bohužel chybí tomu ta mladistvá revolučnost, nějaký nový "bullet time" (haha) a hlavně nedochází k žádnému převzetí pochodně. Neo a Tiffany jsou možná zpět, ale co z toho? 75%

Scissor Seven (2018) (seriál)

Tohle setkání s Čínskou animací, mě hned zkraje přesvědčilo že tu je potenciál. Srší to originálnímy nápady a to i přes zcela evidentně nízký rozpočet a jen 15min na epizodu. První série je vlastně jen takové lehké setkání se s postavami a světem, a je celkově trošičku slabší. Druhá teprve skutečně ukazuje potenciál. Bohužel ta třetí je spíše blíže té první a chtělo to podle mě polovinu věcí vystřihnout a nahradit "obsahem ze slíbeného filmu." Na ten se stále těším takže to ve skutečnosti asi nevidím tak pesimisticky, ale můžu dát jen 60%.

Kate (2021)

Ne, takhle ne. V podstatě typická akční blbost, tahle má teda aspoň trochu styl, ale na tak krátký film mi to přišlo že snad trvá věčně. Plytký scénář a ploché charaktery. Ani Maruška to nezachrání. 40% Doporučuji raděj Atomic Blonde.

Star Wars: Vize (2021) (seriál)

Jak ohodnotit 9 nesouvisejících epizod různé kvality a stopáže? Jako celkem velké zklamání. Kromě pár epizod bych řekl že nebýt všudypřítomného světelného meče ani bych je nedokoukal. 55%

Není čas zemřít (2021)

Z kina jsem odcházel celkově spokojený ale čím víc nad tím vším přemýšlím,.... tím více si říkám že to vlastně nebyl Bond. Začátek celkem odsýpá, ačkoliv už jsem si za boha nemohl vzpomenout kdo je Vesper. Akční sekvence jsou dobré, ale dnes už na mě působí nějak genericky. Craigův J. Bond je spíš takový J. Bourne. Problématická mi přijde +/- prostřední část, kde jakoby scénarista nemohlo najít směr kam se vlastně má film ubírat. Konec zase překvapil filozofickou debatou s hlavním zápornou postavou, bohužel trochu nezvládnutou. Blowfeld mi zabil rodinu, úspěšně jsem vykonal pomstu, čas vyhladit lidskou rasu z povrchu země? WTF. No, upřímně, měl bych asi dát 65% ale Ana de Armas jako Paloma to zvedá na 75%.

Godzilla: Bod singularity (2021) (seriál)

Není to zdaleka tak chytré jak si zřejmě myslí scénarista, ale musím říct že jsem byl příjemně překvapen jak dobře tu příběh a postavy fungují bez klasických anime klišé. Skoro jako by to někdo mířil spíše na západní publikum ;) Mix CGI a ruční kresby taky vypadá většinou dobře. 75%

Pomsta (2017)

Ultra jednoduchý koncept. Ale dobře provedený, takže pozornost udržel. Občas levné a obyčejné Bčko, které si na nic nehraje, úplně stačí. 70%

Šarlatán (2020)

U umění hodně záleží co chcete vidět. Drama je to celkem dobré, herecký výkon taky, klidně i odhlédnu od nekritického přístupu k léčbě placebem. Ale když mě prostě ty životopisné scénáře jakoby opsané z wiki nějak nebavěj. Navíc co zde vidím převládat je čistě politická agitka,... krásně lze vidět například v tom jakou barevnou paletu umělec zvolil pro válečné zločiny, sebevraždu, nacistickou okupaci vs běžný život v socialismu. 65%

Portrét dívky v plamenech (2019)

Co se týče kinematografie, herectví a atmosféry, tak jsem absolutně spokojený. Ale celkový dojem nějak vázne, a v určitých momentech jsem skoro usnul. Dobré poučení pro příště je nezačínat 2h artovky až před jedenáctou. Ale už to nespraví že dám jen 85%

Problémissky (2020)

Celkem chápu nízká hodnocení, obecně z filmového hlediska se nejedná o žádný zázrak. Když to porovnám například s ultra korporátní Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn tak Misbehaviour prohraje na plné čáře. Tady prostě chybí nějaký vývoj charakteru, zvraty, poselství, obecně něco zajímavýho... Nejhorší je jakou medvědí službu tomu všemu dělá Keira Knightley, hraje dobře a nebudu lhát nebejt jejího jména asi bych na tenhle film nepřišel, ale nějak mi přijde že její postavě by se tohle moc nelíbilo. 45%