Big Lebowski (1998)

... asi jsem zase čekal až příliš. Možná kdybych Lebowského viděl v době jeho vzniku bylo by to lepší. Takhle jsem na něm nic zas tak originálního, ujetého, extra vtipného a úžasného neviděl . Na druhou stranu úsměvné momenty tam byly - lepší průměr.

Californication (2007) (seriál)

Povedený seriál, který jsem si vychutnal téměř celý najednou. Skvělý David Duchovny a vůbec celé obsazení. Pohodička, relax, originální zábava. 90 % a jsem moc zvědavý jak bude (pokud bude) pokračovat II.série.

Neumírej sám (2004)

Ehm, docela děs. A hlavní příčinou toho je postava hlavního hrdiny, kterou ztvárnil rapper BMX. Je to "tvrďák", který si vede deníček v podobě kazetových pásek, které vozí pohozené v autě. No asi je to u drogových dealerů běžné. Jeho rádoby drsňácké hlášky jsou vrcholem trapnosti. Dostalo mě například, jak matce své přítelkyně mlžil, co dělá, takovým způsobem, že to, že prodává drogy by poznalo i nemluvně, které o drogách nemá ani páru. Další věc, kterou jsem nepobral bylo, co na postavu Arquetta zapůsobilo tak, že rozhlašoval, že King D. (opět jsme u trapnosti), kterého potkal tak na 10 minut, v sobě měl něco královského. Maximálně tak sedlčanský hermelín, protože jinak to byl pěký ko*ot, který by udělal líp, kdyby se nechal oddělat ještě před příletem do Cali. No a o závěru raději psát ani nebudu neboť bych se opět dostal k slovu trapný. Suma sumárum povinnost shlédnout mají pouze všichni coolgangstanigga puberťáci s hadrama velikosti XXXXL a kšiltovkou na bok.. Bude se vám to líbit homiez!

Zvětšenina (1966)

Ne, ne, ne... Tohle nebylo absolutně nic pro mě. A tak jsem se těšil podle zdejších hodnocení. Výsledek: film pro mě jako celek nuda, o ničem. Pěkné obrázky, zachycení atmosféry tehdejší anglie a snad i maličké napětí, navozené spíš tím, kdy už přijde to, za co si film vysloužil tolik procent.. Pro mě nakonec nic takového nepřišlo. Vnucuje se mi otázka, zda je na CSFD opravdu tolik intelektuálů nebo spíš pozérů a oveček, které bečí tak, jak to slyší u ostatních. Zajímalo by mě, jak by film dopadl, kdyby nikdo neměl možnost shlédnout hodnocení a komentáře jiných a měl hodnotit. A ještě poznámka k obsahu na CSFD: neřekl bych, že ta mrtvola zmizela zrovna rychle. Spíš myslím, že už se tam pomaličku začala rozkládat. ;-)

Father Ted (1995) (seriál)

Bez debat plný počet. Na ostrovech prostě komediální seriály dělat umí.

Sahara (2005)

Vypněte mozek, zábava začíná... (A není zdaleka tak špatná, jak zde mnozí píší :-P )

Pokání (2007)

Hmmm, tak po filmu Pride and Prejudice, který jsem viděl včera, jsem si dnes dal další Wrightův kousek Atonement. A mám podobný problém - všecko se jeví jako dokonalé (příběh, kamera, herci, výprava, střih, zvuk,...), ale mě to prostě až tak nebere, působí to na mě chladně. Čekal jsem, že budu do příběhu vtažen daleko více, dvojici budu fandit od začátku až do konce a v případě, že to dopadne špatně (nebo vlastně i dobře), uroním možná i nějakou tu slzu... Škoda, nestalo se. Lepší 3 hvězdičky.

Procitnutí v Garden State (2004)

Zach Braff opět nezklamal. Stejně jako Poslednímu polibku, dávám i tady za pět. Tenhle typ filmů fakt můžu, tím jak dokáží hezky pohladit na duši nebo třeba tím, že aspoň na chvíli připomenou, co je v životě důležité. Rád bych vyzdvihnul Braffa i nádhernou a roztomilou Natalii Portman, kteří opravdu umí, a zmínit musím také fajn zvolenou hudbu. Honem se jdu pídit po soundtracku...

O medvědu Ondřejovi (1959)

Pěkná pohádka, která rychle uteče a nenudí. Žádné "složité zápletky", žádné zbytečné natahování, jako je tomu u mnoha jiných pohádek. Lepší průměr.

100 sladkých holek (2000)

100 sladkých holek se v tomhle filmu sice nevyskytuje, ale mě stačilo koukat na 4 hlavní hrdinky, kterým to moc slušelo - Chriqui, Heigl, Oleynik a Pressly (moc ji to sluší také v Playboyi:-)). Musím přiznat, že tyto dámy poposunuly mé hodnocení filmu trošičku nahoru. ;-) Ale jinak tohle dílko není žádný zázrak. Předložený námět si dovedu představit zpracovaný zábavněji a romantičněji. Film je hodně neucelený, nevyrovnaný, kultivované scény střídají scény ala Prcičky (ukousnutý jazyk, točení bradavek) a celý působí jako spíchnutý horkou jehlou. Zanechal ve mě rozpačitý pocit, stejně jako některé výroky hlavního hrdiny rozumbrady Matthewa, které byly opravdu originální, ale nejsem si jist, že v dobrém smyslu slova.