Tatranská romance (1934) odpad!

Tatranských hôrnych chlapov hrajú Češi, čo je zjavné hlavne vo výslovnosti; v typickej slovenskej krčme typických Slovákov uspokojuje český operný spevák; hlavný hrdina vyzerá ako nevkusný model danej historickej epochy a celé je to zle zahrané, trápne a smiešne.

Teroristka (2019)

No teda, český film, na ktorý sa dá pozerať. Len mám vážne výhrady voči vyzliekaniu slovenských herečiek v českých filmoch. Češky nie sú také pekné alebo nie sú také lacné či o čo tu ide?

Tess z rodu D'Urbervillů (2008) (seriál)

Úžasné spracovanie, od ktorého som sa nemohla odpútať, kým som ho nedopozerala. Ale možno som poznačená tým, že mám tak veľmi rada adaptácie britských románov z tohto obdobia :-) A hoci som v čase zhliadnutia filmu mala prečítaných pár Hardyho kníh, túto som si odkladala na neskôr, prečítala som si ju až potom a je senzačná - asi to najlepšie čo som od Hardyho čítala a vo všeobecnosti skvelá kniha, takže odporúčam.

The Canyon (2009)

A sakra. Toto obstojí len ako film určený pre nablblejších obyvateľov USA ako varovanie, že nemajú chodiť do národných parkov sami alebo s pofidérnym sprievodcom. Zvlášť, keď sú tak blbí ako títo dvaja. Tvorcov filmu mohlo napadnúť, že by bolo fain, keby dehydratáciu v dôsledku absolútnej neprítomnosti vody načrtli skôr ako po trochu dňoch a jednej odrezanej nohe. O vtipných bojoch s vlkmi (čo tam vlastne robili takí huňatí vlci ako keby z Kanady?), prapodivnom americkom optimizme a debilných vtípkoch radšej pomlčím :-D Hviezdička za ten ironický záver!

The Head Hunter (2018)

Rozjímavá, atmosferická snímka; pekná príroda a poučenie ohľadom čarovných odvarov z netvorov.

Tohle je náš svět (2016)

Bola som príjemne prekvapená. Krásna príroda, myšlienky, pravda o našom konzumnom svete. Konečne niekto kto vychoval deti poriadne, aj keď je to iba filmová postava.

Trhlina (2019)

Klasická slovenská sračka, ale pozor, je to vždy lepšie ako kniha....ten Karika je riadne nesympatický pisálek a pchá svoje komerčné, nezaujímavé ja i do kníh pre čitateľsky nezdatné masy... :-D

Trojí hranice (2019)

Hrabivosť, nadutosť a tuposť...a na konci? Rozhodne nie vytriezvenie, ale len ďalšia tuposť.

Trol (2022) odpad!

Hrajú: pekná nórska príroda; sympatický troll, ktorému rodinu vyvraždili krvilační katolíci; skupinka patetických, ukecaných, neschopných, blbých záchrancov sveta na amícky spôsob; skupinka miestnych vládcov, ktorí im do záchrany sveta kecajú; bezduché kulisy ovčanov a to ta veľká guľa. V Nórsku som párkrát bola, naozaj to s nimi ide z kopca, príliš veľa prachov z ropy a imigrant sem, dúhová vlajka tam, ale sakra, že by nevedeli o to tej veľkej guli, to mi hlava neberie.....je však možné, že je to vlastne taká vážne čudná paródia na americké sračky, kde partička, ktorá nešetrí pseudovtipnými hláškami zázračne zachráni svet. Hm a nie je tam žiaden sex, čo je vážne podozrivé, takže je možné, že to má naozaj nejaký veľkolepý skrytý význam.

Tři přání pro Popelku (2021)

Jejda, to bolo také krásne, milé, uveriteľné, dobre zrežírované atď....síce sa tomu ako vždy pri rozprávkach dá vytknúť určitý pátos, ale je ho skoro  až menej ako pri bežných filmoch.  Dokonca ani nemám chuť odoberať hviezdičky za "povinný" multikulturalizmus, hlavne, keď vidím, že tomu mnohí dávajú odpad len preto, že je to iné ako stará verzia, ktorú až autisticky zbožňujú (hoci mám dojem, že niektorí film zhodia aj bez toho, aby ho vôbec videli). Takže teda, keď tak radi porovnávate, budem aj ja: Táto verzia má trochu dlhšiu stopáž, čo je len dobre, aspoň to nie je tak rýchlo odbité, hoci i tak by to mohlo byť dlhšie. Pôvodný film má príšerne dlhý úvod, kde sa obraz stále seká a nabehávajú titulky, je tam príliš veľa zbytočných záberov na obyčajné stromy atď.. Libuše je tam síce pekná, ale isté aspekty jej povahy sa poriadne bijú a princ je nesympatický debílek, ktorý sa do nej zamiluje len tak z ničoho nič, pretože vidí akési tajomné dievča so závojom (hoci áno, v oboch verziách je cez ten závoj vidieť!)...skrátka to nie je uveriteľné. Naproti tomu v novom filme si padnú do oka už na začiatku, princ je milý, ona je milá, majú spoločné záujmy, ladiace povahy, postupne sa zbližujú, ich reakcie sú logické, podvedome ju na plese poznáva atď.... i vedľajšie postavy sú uveriteľné: Dora nie je stereotypná nevlastná sestra, ľudia na statku mi nejdú na nervy, zbrojnoši a čašníci sa neotáčajú za dievčaťom na spôsob - echm, teraz sme dostali pokyn sa otočiť, ale vlastne ani nevieme prečo.... Áno vadia tam tí dvaja homosexuáli a priteplený krajčír, ale aj v minulosti mali niektorí ľudia poruchy, len neboli na každom rohu ako teraz, no dajme tomu, že by v dobe kedy sa to akože odohráva, mohli byť účastní, avšak bez bozku. Oveľa horšie je multikultúrne obsadenie. Hoci napokon je južansky vyzerajúci princ oproti tamtomu nafúkancovi zo starého filmu sympatickejší. A Popoluška? Charakterovo mi sedí a síce Astrid v niektorých chvíľach vyzerá nad 30, nevadí to až tak, lebo je i tak celkom pekná a pôsobí to tak ľudsky... (i to, že najkrajšia je s rozpustenými vlasmi - veď to skoro každá). Škoda, že tvorcovia plagátov nevybrali lepšie fotky, lebo na základe nich som sa obávala, kto to tam vlastne hrá. Zábery na nórsku krajinu i statok či auroru borealis boli úchvatné. Popoluškina láska k zvieratám bola vhodne napasovaná na jej osobu. Celkovo hodnotím film veľmi kladne. Ešte si zoženiem nórsku verziu a verím, že mi to bude vyhovovať viac ako tá s českým dabingom.