Mezi nepřáteli (2007)

Hrůza, jak se něco tak zbytečného může zarýt tak hluboko pod kůži.

Andrew - člen naší rodiny (1999)

Přeslazenost? Tak určitě. Ale... komu to vadí? Tolik z nás má stejný problém jako Andrew. A přitom jsme lidmi...

Ranař (2011)

Škoda, že podobně tématických filmů není mnoho. O to větší škoda je, když se nějaký objeví a není to žádná sláva. Jako tady Goon. Zbytečná romantická linka, otravně dementní kamarád a fakticky nesmyslné prvky. Takový..... hokejový Forrest Gump. Film oceňuju za svou vzácnost a inspirací skutečným "Kladivem" .

Jiroovy vysněné sushi (2011)

Někdo smysl života hledá, jinému je prostě předán. Nejde zdaleka jen o sushi, ale o způsob bytí, které mohou Evropani jen stěží napodobovat. To lidé dělají svět naprosto úžasným. Obohacený a s obdivem!

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Dokonalost. Nejen celovečerní film Domov, ale i zbytek z rukou Yanna Arthus-Bertranda. Prostřednictvím jeho dokumentů prosí o pomoc sama Země.

Konec světa byl a bude (2012) (TV film)

Na české poměry docela odvážný koncept o Mayích, konci civilizace a člověku. Nic překvpapivého, ale k zamyšlení určitě.

Z prezidentské kuchyně (2012)

Oddechovka bez nutnosti publika se nějak zapojit. Jídlo, kuchyň, jídlo, jídlo... Řekl jsem oddechovka? Myslel jsem příšerná nuda! //FFF, Světozor

Holy Motors (2012)

Emocionálně naprosto ploché a místy opravdu znechucující. Jako na houpačce. Hledat hlubší smysl hledat můžete, jenže jednotlivé dílky jsou do celkové skládačky tak rozházené, že je jednoduší film příjmout z první. Anebo ne? Narovinu - za pár dní si moc pamatovat nebudu. A to je možná dobře! 3 ! 12 ! Merde! //FFF, Lucerna

Oui, šéfe! (2012)

Příjde mi to jako zfilmovaný Ratatouille. Takový další americký sen o kuchtíkovi. Ale moc fajn sen. Jean Reno se pro roli šéfkuchaře hodí opravdu skěle! A jestli mohu doporučit, opravdu se před filmem najezte! //FFF, Lucerna