Příběhy Toma a Jerryho (2006) (seriál)

Už po první sekundě mi bylo jasné, že to bude pokračování nejblíže k původním dílům. Oproti prvním dvoum řadám Tom a Jerry Kids je pro mě jenom taková chvilková zábava. Ale tady mě trochu děsilo pár scén, jak těm kocourům při zmačkání málem vylítly oči z důlku, ale naštěstí JEN málem, oproti Spongebobovi. Já spíš to podání dílů (mírnější) měl raději spíš od režiséra TJ House než od Brandta & Cervonyho, jenomže ti tu mají nejvíce dílů na kontě. Animace některých dílů je téměř stejná jak ty z 50. let, dokonce jeden díl měl design úplně nejstaršího dílu.

Rychlá rota (1989) (seriál)

Tohle jsem z půlhodinových disneyovek měl raději, než My z Kačerova. Je to sice dobrodružné a detektivní, což nemusím ani u dětských seriálů, ale je to ztřeštěné a groteskní. Ty zvuky, hlavně když natahovali a odmrštili něco. Ještě navíc ta disco hudba u scén, kdy se cvičilo, mě z toho mrazilo radostí po těle. Takže po Medvíkovi Pú a před Goofyho tlupa, je tohle moje oblíbené.

Taz-mánie (1991) (seriál)

Oproti klasickým filmům s Looney Tunes, obash třetí řady této série byl víc zaměřený na parodie a překrucování známých vtípků a ohraných situacích. První řada byla víc o tom, jak Taz se snaží lovit zvířata. A dabing seriálu (včetně ČT a Novy) je výborný a bohužel tyto typy dabingů zanikávají.

Scooby-Doo a Scrappy-Doo (1979) (seriál)

První řada této série je klasický typický Scooby-Doo, jenom tam je přidaný Scrappy. Druhá, třetí řada je o tom, jak Shaggy, Scooby a Scrappy-Doo cestují po světě potkávají se tam se *skutečnými* příšerami a honí se tam sem a tam. Později dopřidané segmenty o westernu. Čtvrtá řada je zápletkou stejná jak ta první, ale je tam z té lidské bandy jen Shaggy a Daphne. K této celé sérii mám dva pocity po prvním a druhém zhlédnutí. Po tom prvním se mi nelíbila první řada, byla moc stejná, druhá a třetí řada se mi kvůli grotestkním situacím tak moc líbila, že jsem si je musel nahrát, až na ten western, to je moc dobrodružné. Čtvrtou řadu beru za vlažnou. Po druhém zhlédnutí po letech jsem změnil názor. Víc se mi líbila první řada, ale jenom kvůli dějové hudbě, protože melodie a tóny byly nahrány jiným způsobem, než v jiných seriálech. I když nemusím orchestrovou hudbu, tak z téhle jsem měl radostí až mráz po zádech, podobné pocity jako u hudby z Kocoura Cliffa. Druhá a třetí řada už mě nebaví, protože je to pořád o tom samém, ale aspoň ta napínavost je jednodušší a nenáročná. Na třetí řadu mám stejné pocity jako tehdy.

Nová show Pepka námořníka (1978) (seriál)

Toto je první série Pepka námořníka, kterou jsem viděl ve svém životě. Na téhle sérii se mi líbila hudba, hlavně zvuky a kresba. Kresba je po duchu původních dílů. A český dabing je už nenahraditelný. Naposledy vysíláno v létě 2001. Uchovalo se mi pouze pár dílů

Scooby-Doo na stopě (1969) (seriál)

Moje nejoblíbenější série ze všech Scoobyů. Je to originál a i když tento celý seriál (i frančíza) má okatý konec, že ti duchové jsou převlečení zloději, i když je to šablonovité, tak se mi to líbilo. Sice se mi obvykle nelíbí ten typ kresby u lidí - jakože realistický - ale líbily se mi hlavně ty různé zvuky při scénách (u spadnutí, či sklouznutí). A právě zvuky a ty honičky se mi nejvíc líbilo na tomto seriálu

Klukoviny Toma a Jerryho (1990) (seriál)

Jako malému (i doposud) mě táhlo víc k této sérii, než původní Tom a Jerry, kterého jsem byl v 90. letech přesycený. Tato série je co se týče gagů, víc bližší k původní sérii, ale umírněnější. Zvukové efekty jako vžycky me rozesmály. Dabing původních dílů, i samotné díly první a druhé řady mě pobavili. Co se mi ale nelíbí na temto seriálu, je to, že se v pozdějších dílech čím dál víc objevují samostatné díly vedlejších postav (Divá myš, Kyle a Clyde...), Droopy, Dripl a vlk se objevují v různých podáních. A pomalu se zapomíná na samotného Toma a Jerryho

The New Yogi Bear Show (1988) (seriál)

Hodnotím stejně, jako původní sérii. Ty ostatní mezi touto a první sérii byly nudné a nebyl to už Méďa Béďa

Méďa Béďa (1961) (seriál)

Jeden z mých nejoblíbějších seriálů od Hanny-Barbery, i přesto že jsem to ve velkém viděl až v roce 2012. Skromná animace, hlavně dabing je výborný. Na děšji se mi líbilo, jak pořád krade piknikové košíky a snaží se napálit strážce Smithe. Hudba, animace a zvuky jsou stejné jako u Psa Filipsa a Pišty a Fišty. Hudba z prvních cca 20 dílů a samotné první díly byly ještě jako součást Psa Filipsa. Zajimavé, že tyto díly byly vysílané u nás už v roce 1969, kde bych nečekal, že by se odvysílal.

Pišta a Fišta (1958) (seriál)

Tahle série mě bavila mnohem víc, než původní Tom a Jerry. Podobné jako Tom a Jerry, ale víc povídání, víc kultivovanější, jednodušší animace, ale mě se to líbí. Na tuto sérii nedám dopustit