sikky

okres České Budějovice

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 25.2.2018  20:23
    Četnické humoresky (TV seriál) (2001)

Mnoho již bylo řečeno. Má profesionální deformace mne však nutí alespoň povzdechnout, že ač se tvůrci snažili o dobové kostýmy, vybavení i lokace, tak stav silnic (např. rozbitý asfalt v dílu s jednonohým podvodníkem, záplatovaná kamenná silnice v dílu Klaudynka apod.) bohužel odpovídá spíše současnosti než první republice.

• 5.12.2011  22:45

Film jsem viděl na festivalu se simultánním překladem a docela jsme se bavili. Jídza nočním městem v golfovém vozítku, hláška "narostl mi penis", a božské zásahy v neočekávané okamžiky. Rád bych viděl ještě jednou.

• 5.12.2011  22:36
    Švestka (divadelní záznam) (2001)

Jedna z těch lepších Cimrmanovek. Oproti audio verzi je navíc v úvodním semináři zařazena píseň Šel nádražák na mlíčí a jedna pasáž je o něco delší.

• 8.11.2011  21:50
    Spláchnutej (2006)

PO celý film jsme se bavili, spousta vtipných narážek a hlášek (sice půlka z nich na filmy, co jsem neviděl, ale budiž). Nezapomenutelný punc dodávají zpívající slimáci. Pěkná práce, rád se podívám znovu.

• 24.10.2011  22:37
    Letohrátky (TV seriál) (1990)

O chloupek slabší než Rychlá Rota, ale rádi jsme na to koukali. Hrátky se jmény některých postav (Kid Skywalker, Šéf chán) evokují asociace na jiné klasické filmy. A bezzubý mechanik Sikky (odkud že pochází moje přezdívka?)

• 24.10.2011  22:34

Odlehčená verze knihy, jako pohádce jí to jen prospělo. Nezapomenutelný dialog supů (co budeme dělat? nezačinej s tím zase!) a vtipné písničky (moudrost medvědí).

• 24.10.2011  22:32

Krásný film, na který se dá koukat znova a znova. A výborný Jan Werich v roli vypravěče.

• 23.10.2011  22:38

Z klasické tetralogie (Vinnetou, gentleman, poklad a poslední výstřel) nejlepší kousek. První film, na kterém jsem byl v kině jinak, než se školkou. Jen škoda, že s knížkou to má společný jen název.

• 20.10.2011  22:53

Oddechová zábava na večer. Pěkně vypracované detaily (hadí vlasy v límci), věci denní potřeby přizpůsobvené na míru jednookým či mnohorukým příšrkám :-)

• 20.10.2011  21:40
    Tetovaný (1968)

Setkání dvou hereckých legend. Vtipně natočené, a ani opakující se zápletka se základy nevadí. Jen bych se nechtěl ženit s dcerou toho stavitele :-)

• 11.9.2011  20:10

Příjemné pokoukání s příjemným hlasem Jana Wericha. Každá z pohádek trochu jiná, i když ta o Františku Nebojsovi trochu slabší. Nevím, zda byl dobrý nápad tam dávat živého herce, když mu není za celou dobu vidět do obličeje - to mi vyloženě vadilo.

• 11.9.2011  20:01

Ano, francouzské válečné komedie, to můžu. Spousta skvělých gagů, nešikové v hlavních rolích to náckům nandavají, a být jich několikrát víc, možná by tu válku i vyhráli za pár dnů.

• 31.8.2011  22:22

Jeden z nejlepších filmů z celé série. I po letech si nejdřív vybavím krajinu v okolí Bradavic, ale hlavně famózní vrba mlátička v průběhu ročních období. A závěrečné titulky nemají chybu :-)

• 31.8.2011  22:16

Ze všech osmi filmů se tento nejvíc drží knižní předlohy, při shlédnutí jsem si pouze čtyřikrát říkal, že v knížce to bylo výrazně jinak. A nejvýrazněji, když Ron s Hermionou oznámí Harrymu, že jdou hledat baziliščí zub, kdežto v knížce je Harry zoufale hledá. Výborná hláška McGonnagalové: "Tohle kouzlo jsem si vždycky chtěla vyzkoušet"

• 1.1.2019  16:59

Nečekaně koukatelná pohádka. Pravda, temná kouzla pro děti trochu strašidelná a příliš inspirovaná světem fantasy. Ale pohádka měla děj, sympatické hrdiny a docela slušné zpracování. Rozhodně se mže měřit s některými klasikami. Jako hlavní výtku bych měl konec - příliš happy end, prostě hrdina splnil co bylo třeba a kromě hlavní výhry (princezna a zrak) vyhrál i jackpot (splněná tajná přání všech okolo). K pohádce to patří, ale přišlo mi to až příliš deus-ex-machina

• 3.6.2018  22:01
    Ronja, dcera loupežníka (TV seriál) (2014)

Seriál se dost věrně drží knihy. Děti jsou z něj nadšené a hrají si na Ronju a Birka. Pro dospělé místy trochu zdlouhavé a bez děje. Pěkná hudba. Osobně bych preferoval sestřih do 13 dílů. Ale 4* si zaslouží

• 22.8.2016  16:46
    Bambulín a Berunka (TV seriál) (2009)

Detem se to libi a dej neni nesmysny

• 4.9.2015  21:43

Trošku neobvyklé zaměření oblíbeného pohádkového hrdiny. Odvážně oděná komtesa, vilný knížepán a podlézavý Fricek spolu se skvělým komentářem Karla Högera. Nevhodné pro děti, ale jako silvestrovský speciál pobaví :-) ke stažení

• 23.1.2015  23:25

Dojímavý příběh se silnou myšlenkou. Herecky výborné. Hudba mi nepřišla až tak extra, Williamsův standard. CO ovšem silně snižuje dojem z filmu, jsou německé reálie s anglickými texty v knihách i "ve slovníku". Stejně tak jsem nepochopil, proč v té verzi, co jsem viděl, je 95% filmu česky, jen několik pasáží v němčině s anglickými titulky.

• 13.9.2014  09:22

Pár historických klišé, nelogické chování některých postav na to, že jde o mnichy. Ale děj napínavý, architektura povedená a celkově odpovídající knize.

• 2.7.2014  21:35

Sekvence, kdy během dvou minut proběhne celý život manželského páru, mne opravdu dojala. Nadprůměrná je i hudba

• 24.6.2012  20:50

Poměrně ucházející pohádka, s mistrnou Bohdalovou v titulní roli. Asi nejhorší okamžik celého filmu přišel při závěrečných titulcích, kdy se Bílá pokouší vykřičet jakýsi text k k jinak poklidnému filmu. Prostě za závěrečnou píseň bych ji nominoval na zlatou malinu, i když jí mám jinak poměrně rád.

• 24.6.2012  20:46

Zajímavé téma, ale... Chudáci kluci, neměli vůbec žádné dětství, když od narození do dospělosti rostli tři roky. A časový faktor je velmi zašmodrchaný - jestliže Jaromír jel k diamantovým skalám možná přes rok, jaktože tam Jaroslav dorazil (dle reakcí ostatních) jen pár dní poté, co jeho bratr zkameněl? a ztracená ovečka byla ještě na místě... Kam se schoval druhý kůň a pes, když se Jaroslav vydával za svého bratra? A nevadilo princezně, že si měla brát muže o dobrých 20 let mladšího, než ona? Proč to královně trvalo od snědení ryby po porod celý rok? Přes všechny tyto podivnosti jde o poměrně originální pohádku, i když jí ocení spíše dospělejší, než menší děti.

• 26.1.2012  21:55
    Nebe a dudy (1941)

Vtipná černobílá pohádka pro dospělé, aneb zázračné prozření boháčovo. Škoda, že v těchto starých filmech bývá dětem hůř rozumět.

• 2.1.2012  22:46
    Tajemství staré bambitky (TV film) (2011)

Rozhodně jedna z lepších pohádek, oplývající vtipem, ale přiznejme si, na princeznovskou pohádkovou klasiku to nemá. Tomáš Klus jako herec okouzlil, ale jako zpěvák to nebylo úplně ono, ta první písnička mu nesedla polohou. A dvojice rádců se místy téměř vyrovnala dvojici X a Y ze Šíleně smutné princezny...

• 5.12.2011  22:48
    Vyšetřování ztráty třídní knihy (divadelní záznam) (1997)

Ve srovnání s jinými Mistrovými hrami je tato hra jedna z nejslabších, úvodní seminář předčí vlastní hru.

• 5.12.2011  22:30

Pohádka pro starší děti střižená Životem v přírodě a výběrem severských tanců a loupežnických písní. Kniha byla přeci jen lepší (i když jsem ji četl před 20 lety), filmové zpracování místy až příliš uječené. Nesedla mi změna knižního Pleška na filmového Peera, a ze severských ukolébavek bych asi moc dobře neusínal. Popopotvůrky popodivné byly milým zpestřením :-).

• 24.11.2011  22:41

I po třetím shlédnutí se mi to docela zamlouvalo - příjemný rodinný film bez násilí a rádoby vtipů. Sice jediná větší zápletka je hluchý syn nadaného učitele hudby, ale na pozadí běží události 2. poloviny 20. století, včetně soudobé hudby (ukázky kapel ze 70-80 let už jsem nedokázal identifikovat). Pár nezapomenutelných detailů (výuka bubnování, odkapávání nástroje) a moc pěkná instrumentace písně Louie Louie. Škoda, že texty písní nebyly přeloženy, občas pěkně vystihnou pointu děje. Občas ale z filmu vykukuje typický americký doják, tak dávám "jen" 4*

• 24.10.2011  22:10

Jeden z mála výborných Troškových filmů, má to děj, má to i trochu logický sled událostí. Hvězdičku dolů za uječenost, což je bohužel Troškův atribut. Blanarovičová je kvůli tomu ještě větší debílek, než by musela být, král je taky takový nerozhodný a ukecaný moula.

• 23.10.2011  22:20

Docela dobrý příběh, ale na např. Flushed away to nemá. Hudba opravdu famózní, netradiční závěr (Škyťákovo procitnutí) překvapil, ale jak dítě bych z něj měl asi trochu hrůzu.

<< předchozí 1 2 3