Requiem za sen (2000)

Wow… když řeknu, že jsem na konci tohohle filmu zůstala deset minut sedět s otevřenou pusou neschopna slova, budu lhát, protože to byla minimálně půlhodina. Takhle moc mě snad ještě žádný film nezasáhl a bylo mi po něm tak hrozně, jak mi snad ještě nikdy nebylo. A přesto tohle je přesně to, co filmový svět potřebuje, film bez happy-endu, čili pravdivé filmy. A nezbývá než se divit, proč snímek neobdržel ani jediného oskara. Když už nikdo z herců, tak alespoň hudba.

X-Men: První třída (2011)

Stoprocentně nejlepší ze všech X-menů. Michael Fassbender a James McAvoy jsou oba k nakousnutí a do filmu perfektně sednou. A ať si ho pustím třikrát, čtyřikrát, ba dokonce pětkrát týdně, nikdy se u něj nenudím. Dala bych i 6* kdyby to bylo možné a to hlavně kvůli konci, který KONEČNĚ není úplným happy-endem. Prostě Matthew Vaughn znovu po Kick-ass dokázal, že umí. A jak!

Útěk z MS-1 (2012)

Bavila jsem se úžasně a o to tady hlavně šlo. K čemu mi jsou filmy, ve kterých se tři hodiny nic neděje a jde jen o to v nich najít tu hlubší myšlenku (ex. Magnolia)? Ne, prostě se nenechám zvyklat hodnocením ostatních a dám 5* jistých. Na Guy Pearce se kouká víc než dobře a skoro všechny jeho hlášky mi připadaly vtipné. A překvapivě ani Maggie Grace nebyla tentokrát, na rozdíl od Taken, na facku. Ale je jasné, že kdo hledá tu hloubku, nebo co, hledat bude asi dlouho. A uznávám, že za tu digitální honičku na začátku by měli někoho vyrazit.

Neříkej ani slovo (2001)

Myslím, že tenhle film by si to jedno procento navíc zasloužil, aby se dostal do "červených" filmů. Thriller je to senzační a i když je už filmů na toto téma hodně, ta psychiatrická zápletka tomu dodává grády. Když porovnám třeba s filmem Ransom, ve kterém se celou dobu vpodstatě nic neděje, Don't say a word se u mě řadí na vysokou příčku co se týče thrillerů.

Cesta (2009)

Kdyby byl film tak o čtvrtinu, ne-li dokonce o třetinu kratší, bylo by to takřka perfektní. Loučící scény byly tak úžasně dojemné, že skoro brečím, jen si na ně vzpomenu a atmosféra filmu je také výborně udělaná. Jen škoda, že Guy Pearce nedostal větší roli, pak bych byla spokojená, i kdyby film trval hodiny tři. A ten konec byl...no...americký