Běsy podle Grimmů (2024) (seriál)

Zvlastne variacie na zname rozpravky od bratov grimmovcov. Niektire lepsie, niektore prilis dlhe, ale za pozretie to urcite stalo. Obcas super mraziva atmosfera, nie je to vsak u mna za 4*, este kusok chybal.

Jeden den (2024) (seriál)

Romanticke veci az tak nemusim, ale pustam si ich vzdy na oddych mojej mysle od vsetkych tych desivych hororov, thrillerov a krimi ktorymi ju neustale zaplnam :D potom mi to dobre padne a mozem sa zas vrhnut do tych vsetkych hrôz znova. Tento serial (film som nevidela, knihu necitala) sa mi pacil, bol citlivy, uveritelny, horko-sladky. Mohol byt menej roztahany, ale bavilo ma pozerat ako si ustredna dvojica prechadzala roznymi zivotnymi obdobiami spolu-odseba a vzdy si k sebe nasli cestu, vzdy sa mali radi…ale… Vela z toho co som tu videla som sama zazila ci zazivam a tak ma to dost rozbilo, pretoze som nevedela vobec o com to bude. Absolutne som nemala problem sa vzit do danych situacii a na konci som sa neubranila slzam. Este par dni po pozreti to vo mne rezonovalo. Keby som vedela, co to so mnou urobi asi si to radsej nepozriem, nie preto, ze je to mega dobre ci zle, ale preto co sa dialo a deje v mojom zivote.

Neviditelné zlo (2024)

Velka bieda, take rozpravkove mi to prislo- do jedneho vreca so vsetkymi podobnymi nudnymi horormi ako night swim, separation, cobweb, the boogeyman a mnoho dalsich, otrepanych, nicim originalnych, kde ziadna vrazda pomaly ukazana, po pozreti o chvilu nevies o com to bolo, proste uplna vata, bez strasenia a ani humoru.

Noční koupání (2024)

Chceli sme ist vecer do kina a iný nedavali, vsak skusime tento horor….mozno prekvapí…uhm, naposledy som pindala na den vdakyvzdania ? Velice sa omluvam. Tam viem čo mi vadilo, aj sa páčilo. Tu? Vôbec, nuda, pribeh o ničom, ani do pozadia si to nezapinajte. Ked chcete vidiet pekne podvodne zabery + origoš horor, dajte si radsej deep house,

Případ Asunta (2024) (seriál)

Stacili by bohate dva diely, jednak sa nic noveho nedozvieme a natahuje sa to ako guma na gatoch a po druhe pozerat sa na ten xicht umrncanej matky je ciste tyranie divaka. Odporna zena, vytacala ma a fotrik tiez. Dokazy hovorili za vsetko, aj ked sa snazili nas drzat v napati ci to ozaj urobili….jedine nejasny je len motiv, a smutne to, ze si to odnieslo nevinne dieta.

Sobík (2024) (seriál)

Nepáčilo sa mi to, príliš dlhé a spravániu hlavnej postavy nerozumiem, proste snažím sa, ale nedá sa. Extrémne prehnané az neuveriteľné. Rozoberajú sa tam naozaj ťažké zivotné situácie do ktorých sa hlavná postava dostala - a že sa správal ako chuj a mohol tomu zabrániť (aspon z časti minimálne) je druhá vec….miestami ma to nudilo a dopozerala som to uz takmer nasilu. Slabé 2*

Barbie (2023)

Ešte sa mi nestalo, že som chcela 3x odísť z kina. Bolo mi trápne za hercov a fakt som čakala len na koniec. Choďte už s tými feministickymi srackami do riti. Veľké sklamanie ! Jednu hviezdu dávam Ryanovi za pesničku.

Bod obnovy (2023)

Som príjemne prekvapená. Toto sci-fi bolo naozaj na celkom vysokej urovni, ešte keď viem, že to bola Česko/Slovensko/Polska produkcia. Sto x lepšie ako vsetky tie nasilu vtipne komedie s obkukamymi hercami. Pekna hudba, pekna kamera, herci boli fajn aj s hlavnou postavou a pribeh sice nic svetoborne, ale vobec mi to nevadilo. Len tak dalej.

Den díkůvzdání (2023)

Čakala som teda oveľa viac. Niektoré smrte fajn, avšak hlavné postavy pre mňa tak nesympatické, že mi bolo jedno ako a kto ich tam rozmasakruje. Boli len ako také "mäso". Dalo sa mi spať, ani vtipné to nebolo 😄 miestami som sa až nudila. Bolo to tak pre 20rocnych teenagerov a ja žiaľ už vekovo nezapadám, nemohla som počúvať tie dialógy. Najsilnejšia scéna pre mňa na začiatku + pečenie a porcovanie  "morky".

Dům běsů (2023)

Pekná atmosférická ducharčina. Príbeh bol dosť dobrý a pútavo sa rozplietal. Nebolo to príliš strašidelné ale miestami mi išiel mráz. Určite radím k tým lepším hororom ktoré som videla poslednou dobou.