Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Mám velmi ráda Harryho Pottera v knize a i první dva díly od Columba byly podle mě moc milé, Alfonso Cuarón ale vdechl tomuto třetímu dílu nezaměnitelnou atmosféru, kterou jen podtrhovaly skvělý scénář, herci a také úžasná hudba Johna Williamse. Na tenhle díl se dá znovu a znovu dívat a pokaždé ze stejným nadšením jako při prvním shlédnutí, což ne všechny filmy dovedou. Vězeň z Azkabanu je jistě vrchol celé trilogie a je ohromná škoda, že další díly nerežíroval někdo jako Columbus nebo Cuarón, protože v dalších dílech se to kouzlo, které je tolik na prvních třech filmech tak krásné, se pro snahu o co nejtemnější děj jaksi vytratilo...

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Na starou dobrou SG-1 to prostě nemá, já vím, změna je život, ale život bez Noxů, T´ealcova "Vskutku" v každém díle, ostatně i bez ostatních členů SG-1, prostě nemá smysl. Postavy mi připadají nudné, některé slušné by se našly, dr. Elizabeth Weirová, český vědec Zelenka nebo protivný McKay, ale jinak? Zlo už není tak hrozivé a strašlivé, já vím, Wraithové nejsou asi zas tak špatní, Replikátoři, dobře, ale jinak? Tři Hvězdy to ale dá, stále je to Hvězdná brána, jen o fousek horší...

Polární expres (2004)

Když jsem viděla Polární expres poprvé, myslela jsem, že jsem se zbláznila. Dokoukala jsem ho však do konce a musím říci, že se mi to opravdu líbilo. Nejlepší je se na tento film podívat o Vánocích, jinak to asi moc nejde. Skvělá hudba, krásné a milé písničky, které jistě potěší i dospělého diváka- Tom Hanks v mnoha rolích je zajímavý... Jak to tady takhle píšu, už se těším na Vánoce :-)

Shrek 2 (2004)

Milé překvapení, Shrek 2 nebyl tak strašný, jak první díl. Spíš přinesl něco více než jednička. Mnohem více humoru, dobrých hlášek, nápad s Far Far Away je obzvlášť dobrý :-) Stejně tak moje oblíbená postavička Kocoura v botách přinesla filmu mnohem více vtipu. Nic to nemění na mém pohledu na animaci a "přiblblých" vtípkách, ale dívat se na to dalo, se všemi plusy i mínusy průměr.

Vánoční panenka (2004) (TV film)

Vánoční tajemná temná pohádka... mám na ni štěstí- už od malička na ni vždy v televizi narazím :-)

5 dětí a To (2004)

Tak na TO už se v životě nepovídám. Byla to blbost- neskutečná hloupost... Na druhou stranu, mohlo to být i horší, takže se smiluji a dám alespoň 1 hvězdu... (Zvláštní, v něčem mi to připomínalo 100x horší Narnii- náhoda?)

Láska nebeská (2003)

Zajímavé pročítat komentáře lidí, kteří to milují a lidí, kteří nemohou Lásku nebeskou ani vystát... Dva typy lidí, snad ti, co to zbožňují, jsou šťastní a nemají větších starostí, jejich život je jedna velká pohádka... Nebo naopak zažívají, jako každý, potíže a tohle... taková pohádka pro dospělé je jaksi... nabíjí. Naivní film to samozřejmě je, ale co, byla to občas legrace- občas znamená asi pokladník v klenotnictví a Bill Nighy. Herci ale zvolení skvěle, tempo filmu mi moc nevyhovovalo- neustálé střídání a prolínání příběhů... zase chápu, že jinak se to zde s tolika postavami asi udělat nedalo... Samé svádění, randění a románky... ach jo, přišla jsem na to, že mi tolik nevadí romantické filmy, ale hlavně komedie- a když jsou ještě romantické... jdu si pustit buď něco dobrodružného, kde nepůjde jen o takovéhle blbůstky nebo nějaké drama, u kterého se zamyslím a dlouho na něj nezapomenu.

Námořní vyšetřovací služba (2003) (seriál)

Takový milý seriál- díly jsou sice podobné, ale nejsou naivní takže to nikoho neruší, postavy mají docela jednoduché charaktery, ale jsou jinak dobře zahrané a fajn takže také neruší, hudba je docela hezká a i po několikátém poslechu neruší... Zkrátka a dobře- NCIS je skvělá zábava na necelou hodinu, která vás na danou dobu zaujme, takže vám ani nepřijde uplynulý čas jako ztráta času a který vás hlavně pro svůj vtip udrží i po několik sérií...

Ned Kelly (2003)

Prakticky stejný příběh, jako Psanci. Kdybych to bývala věděla, možná bych se na tento snímek ani nepodívala a to by byla chyba. Protože na rozdíl od Psanců měl Ned Kelly "duši", zkrátka smysl, nešlo zde jen o ubohou slátaninu, ale o příběh, smutný příběh o člověku, na kterého se štěstí v životě neobrátilo, ale zato měl zatracené štěstí na věrné přátele a na rodinu. Smutná hudba Klause Badelta jen podtrhuje toto australské drama (nejde přímo o western), herci byli docela nevyužití, krom Heatha Ledgera, který se ve filmu ani nezastavil. Škoda Geoffreyho Rushe, ten si ani v roli svého policisty nevrznul, na rozdíl od Bídníků :) Orlando Bloom nebyl vůbec špatný a zbylí dva Kellyho přátelé také ne. Zhruba v 3/4 film jsem měla dojem, že ztrácí na doposud dobrém tempu, ale hned jsem byla spokojená, protože přišla poslední část filmu, která prostě každého musí zasáhnout... Tam se film teprve ukáže. Docela mě překvapilo celkové hodnocení, 61%, protože onen závěr já vidím tak na 100. No a ta zelená šerpa za odvahu... Po druhém zhlédnutí: z 4 na 5 hvězd, protest proti příliš nízkému hodnocení, protože tento film má prostě myšlenku!

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Není den, kdy bych nepřemýšlela alespoň pár minutek o Tolkienově dokonalém světě, není dne, kdy bych si nevzpomněla na zobrazení tohoto světa ve filmové trilogii Pán prstenů... Toť shrnutí za celou trilogii. Osobně nechápu fanoušky Tolkienova díla, kteří si stěžují a dají filmu třeba odpad, každý si Středozemi představuje jinak, tohle je úžasná představa tvůrců, která si minimálně za hudbu už tak 3 hvězdy zaslouží, za triky a další z této neuvěřitelné těžké práce další dvě a pak za herce, kteří s láskou a porozuměním hráli skvěle své role, ta atmosféra a příběh, leč trošičku ochuzený (což je naprosto jasné). Celý výsledek této lidské dřiny a lásky, to je trilogie Pán prstenů, filmy, které si na nic nehrají, oni perfektní prostě jsou! Film jsem viděla od svých zhruba 9 let a už 7 let si jej pouštím, s každým dalším shlédnutí se má láska jen prohlubuje. Pár slov ještě k samotnému Návratu krále, majáky vzplály, jízda Rohanských a jejich útok, Faramirův oddíl jedoucí na Osgiliath, stezky Mrtvých, samotné dění v Minas Tirith, cesta Froda a Sama, bitva před branami Mordoru... "Pane Frodo, když nemůžu nést ten Prsten, tak ponesu Vás!"