Resident Evil: Odveta (2012)

A co jste kruci čekali?? Na téhle sérii miluju tu odlišnost. Tady neplatí základní filmová pravidla jako: děj, příběh, logika, posloupnost atd. Tady prostě jen sedíte v křesle a s otevřenou pusou hledíte jak ženský na podpadcích masakrujou nemrtvé a klony svých bližních. Trochu sice zarazí že Alice spolu s Lutherem jsou postřeleni (Luther by měl připomínat cedník) a i přesto fackují, skákají a zabíjí jako o život... Ono vlastně o život jde. Nejlepší na všech RE filmech je ta úžasná lehkost.. Tady se prostě hlavní postavy zmasakrují a nedělá se kolem toho takový "alotria", jak by řeklo mnoho členů mé rodiny. Jakmile totiž poznáte ústřední skupinku hlavních "klaďasů" můžete si jen vsázet kdo zemře první. Nečekejte oskarovou tvorbu. Režisér se ani nesnaží a až moc dobře ví, že RE je prostě na pobavení, je to film u kterého si necháte servírovat naivní, šílené a občas naprosto neskutečné nesmysli a ani vám to nevadí. Tenhle film mě prostě nezklamal, ba spíše potěšil. Dávám pět hvězdiček

Zkrat (2011)

Jsem fanynka Ewana a na film jsem se koukla kvůli němu. Ale nebyl to jeho výkon co mě překvapil. Záporáky on prostě hrát umí. Gina Carano hrála fakt dobře, na drsňačku se podle mě hodí. Ale nejvíc mě ohromil Channing Tatum. Dokázal že nepatří jen do škatulky teenage filmů kde hraje "vysněné hochy" . Hrál tak neotřele a lhostejně. Fakt se mi to líbilo. Ty bojové scény ve filmu mi přišli jiné. Není k tomu drsná hudba. Jenom slyšíte jak ti herci hýkají aby dali najevo že je to má bolet. Proti technice nic nemám ale občas mi to přišlo trochu přehnané. Zasloužené **** :)

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Nemůžu si pomoct... Jde vůbec aby byl Robert Downey Jr. v nějakém filmu špatný? Pořád mě přesvědčuje že ne. A já začínám mít radost že tenhle chlápek dostal druhou šanci. Val Kilmer mi nikdy nepřišel jako komediální herec ale jako Gay Perry je naprosto rozkošný. Michelle Monaghan je krásná holka a v tomhle filmu předvedla i talent. Ano, je neuvěřitelné že se v jednom filmu setkali zlodějíček, herečka a teplej policajt s mrtvolou, psem co žere upadnutý prsty a bohatým tatíkem co neměl rád zlobivou dceru. Nejdřív si řeknete "Aha... Další komedie jak chce někdo prorazit v Hollywoodu atd." NE! Když začne Harry brečet že zabil parťáka vám se chce chtě nechtě smát :D . Když je na párty a zmlátěj ho zase se smějete :D Když vísí nad dálnicí s pistolí v jedný ruce a za tu druhou se drží ruky mrtvoly která je v rakvi zachycené na okraji, zase se smějete. Příběh působí takhle napsaný dost šíleně ale při sledování vám to přijde naprosto přirozené a ke všemu s dojde logickou cestou. Zasloužených ***** (tu pátou za to že vás celým příběhem doprovází sexy vypravěč :D )

Tropická bouře (2008)

Tropickou bouři považuju za jeden z filmů který filmové hvězdy natočí jednou za pět let, aby svou práci nebrali tak vážně. Ale tohle sakra stálo za to! Už na úvodních trailerech jsem padala smíchy, zvlášť u modrookýho Roberta Downey Jr který vypadá jako blonďáček roztomile. Ben Stiller a jeho Pařák pak byli zaručeným atentátem na vaši bránici :D . Když potom začala ta válečná scéna a já viděla jak se Jack Black snaží zastavit vodotrysk krve z helmy svýho kámoše zatímco jeho obrýleného spolubojovníka vraždí, bylo jasné že ještě se do konce zasměju víc než jednou. V prostřed už film jakoby ztrácel grády ale proslov mezi Osirisem a Four Leaf/Čtyřlístkem o tom co je retard vás dostane do kolen . Konečná scéna s mostem a tím malým drogovým bossem který si očividně rád hraje s bazukama vás doslova shodí ze židle. Ve zkratce: Ramba parodující Ben Stiller, hláškující Robert Downey Jr a Jack Black hrající asi osm tlustoprdů zároveň zkrátka zajístí aby jste se večer nenudily. Zasloužilých ****

Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

Ano, patřím k řadám Partičkářů a asi to trochu zastře moje hodnocení... Ale dávám pouze tři hvězdičky (nic lepšího jsem ani nečekala) JEDNU za Sokola, DRUHOU za Chýlkovou a TŘETÍ za ten striptýz na začátku.... Opravdu tam už nic lepšího není... Koukla jsem se na to třikrát a pokaždé si stojím za svým. Sokol je naprosto neodolatelný a vtipný hlášky bohužel zastával jen on. Chýlková hraje jako vždycky přesvědčivě ale za jejího partnera Kotka snižuji hodnocení. Jenom těmhle třem věcím se zasmějete (potom možná i holohlavej chlápek s červenou košilí u červenýho pozadí křičící : Je mě vidět?!) :D

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Pohádka je super, příběh samozřejmě pokulhává, ale copak jsou dnešní pohádky nějaké originální? Klus mě dostal svým přízvukem šestiletého kluka a slova Aničky "Jsem ho... Nezastřelila" mě alespoň trochu pobavila. O podobnosti s naší ekonomikou ani nemluvě. Ale pořád nemůžu uvěřit že by takovýhle režisér natočil tak hezkou pohádku.

Micimutr (2011)

Mezi mé nejoblíbenější pohádky patří ty klasické (tři oříšky pro popelku, třetí princ, s čerty nejsou žerty) ale tahle mě nijak neoslovila. Drak byl prakticky totožný s Bucifálkem a ani Libuše to nezachránila. Zasmála jsem se jen jednou a to když Dyk zpíval naprostou kravinu a choval se při tom jako kdyby v životě nestál před publikem... Princezna nesahá např Popelce ani po kotníky a kostýmy taky nic moc. K tomu to přepínání naší doby a té pohádkové, nic moc... Zkrátka pohádka která ničím neohromí a spíše vám zkazí chuť kouknout se na jiné pohádky.