• Krátkometrážní

Nebe a Vincek (2008) (TV film)

Mám rád "pohádky" co se neberou úplně vážně. A tadle se nebere vážně téměř vůbec. 70%

Geneze člověka (2007) (seriál)

narrator: Qarie Marshall www.imdb.com/name/nm1456627/ , director: Nic Young www.imdb.com/name/nm1646081/ // Zastánci "teorie" stvoření nadšeni nebudou... Nebojte se, že vás dokument bude nudit. Minimálně třikrát je proložen poměrně podařenými "evolučními" vtípky. Komentář platí pro první díl. Bohužel druhý díl už vysoce nastavenou laťku nepřeskakuje, ale podlézá. Takže snižuju hodnocení na lepší 3*.

Polibek Alexandra Dubčeka (2007) (TV film)

režie: Martin Dolenský - http://www.imdb.com/name/nm0230946/ ?, silně tendeční, ale některé momenty stojí za to: telefonický rozhovor Dubček - Brežněv a "záhadné" onemocnění Brežněva v Čierné nad Tisou. igi B. : Částečně máš pravdu, ale to, že Dubček spolupracoval s StB je lež a mystifikace z tvé strany. (imho) paascha: on je rozdíl mezi tím jestli spolupracoval s StB jako placený donašeč po roce 1969 (tak jsem to pochopil z kontextu igi Biho komentáře) nebo jestli po určitou krátkou dobu svého života měl ze své funkce určitý vliv na StB. A to, že zrušil cenzuru tisku je asi maličkost. Ano, dokument se snažil přelakovat osobu Alexandra Dubčeka na bílo, ale dělat z něj největšího zloducha československých dějin mi nepříjde objektivní. To je odezdikezdismus.

Anička (2006)

režie: Jiří Horut, hráli: Anička Burešová, Luboš Veselý, Tereza Burešová // Perfektní hudba!