• Thriller

Zmizení (2013)

Famózny atmosfericky, až do kosti mrazivy triler.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Technicky impozantné rodinné dielo. Keďže som nevedel z obsahu filmu vydedukovať o čo vo filme ide a trailer som nestihol pozrieť pretože som sa pre tento film rozhodol na poslednú chvíľu, čakal som naozaj niečo ako Tintin. Ale ono to skôr bolo niečo ako Oliver Twist v 3D. Začiatok hlavne ten prológ ma nudil ale potom ten príbeh začal odhaľovať tejomstvá a stopáž mi pekne ubehla. 3D bolo super, bolo prvé na ktorom som bol.:-)

Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

Zo začiatky mi tento film pripomenul Briget Jonesovú, (hlavne s tým svetríkom) ale potom sa film dejovo uberal úplne iným tempom a inými zápletkami, ale bavil som sa a povedal som si aký vie byť osud krutý. Čo sa týka réžie tak chválim, pretože na tento film som išiel s veľkou nechuťou, keďže ja české komédie nemusím a Nellis mi až tak známa nebola. Keďže divadelnú hru, na motív ktorého bolo vytvorené toto dielko absolútne nepoznám, beriem tento filmársky počin ako príjemnú oddychovku, ktorá určite pobaví ale ničím Vás nenadchne.

Všude dobře, proč být doma (2009)

Tento film som ani moc vidieť nechcel. Ale len tak zo zvedavosti som ho zhliadol a musím poznamenať, že ľutujem že som si ho nepozrel už skôr. Už dlho som sa tak z chuti nezasmial a zároveň nebol tak dojatý. Režisér Sam Mendes zase nesklamal.

Crash (2004)

Krásny film o rôznych ľuďoch, rôznej kultúry či sociálnych pomerov. A predsa majú každý jeden niečo spoločné. Film ktorý dáva zmysel a je to najlepšia dráma od čias filmu Hodiny.

Obřad (2011)

Celkom priemerný, dobre zahraný hororík, na už pomaly klišé tému. Ľakačky sú skôr smiešne a to že je podľa skutočnosti nejdem komentovať. Anthony Hopkins, no musím sa priznať že on bol celým ťahákom filmu a vôbec prečo som dal tomuto filmu tri body resp. hviezdičky.

Skála (1996)

Najlepší akčný film 90. rokov!!!