Marco Polo (2014) (seriál)

Pestrý seriál so slušnou výpravou, zaujímavými postavami a predvídateľným dejom. Avšak ukrutne mi vadil ten hollywoodsky preromantizovaný smrad okolo filmu, kung-fu, assassíni vyzerali ako nindžovia, Kublaj ako citlivý a chápavý muž a všetci klábosili americkou angličtinou... Chýbal mi originálny jazyk a hlavne naturalizmus. Seriál o Mongoloch a žiadne narazenie na kôl, či iná pekná popravička? Namiesto toho smiešne udupanie v koberci? Takisto vzhľad... pre Mongolov bola voda posvätná a takmer vôbec sa neumývali, horda páchla na hony... no dočkali sme sa metrosexuálnej estrády. (6/10)

Pot a krev (2013)

Myslím, že The Rock to tentokrát ani nemusel hrať, proste bol sám sebou :) Skutočný príbeh o troch tupých nasypaných hovadách s mentálnou výbavou dážďovky po lobotómii snažiacich sa zbohatnúť je až k neuvereniu. A má to perfektný scenár s dokonalými postavami. Kto by to o tom Bayovi povedal, že dokáže natočiť aj niečo, čo dáva zmysel a je to aj vtipné.

Solomon Kane (2009)

Úplne dokonale podané a pritom nenákladné. Atmosféra Howardovsky temná a špinavá, kto čítal pôvodné knižky, mi dá za pravdu. Dej archetypálny, ale to v tomto prípade vôbec neprekáža, skôr naopak. Purefoyovi rola sadla perfektne, i keď sa priznám, že som mal k jeho obsadeniu výhrady. Kažopádne heroic fantasy roka so všetkým, čo k tomu patrí.

Ninja 2: Pomsta (2013)

Pekný návrat do 80. rokov funguje na výbornú. Oproti prvému dielu je dej logickejší, akčná choreografia výborná a dejový zvrat nečakane prekvapujúci. Pre bežného diváka možno trápne klišé, pre mňa ako fanúšika old school akčných filmov s malým ropočtom výborné. Čisté guilty pleasure.

2 zbraně (2013)

2 Guns sa snaží tváriť seriózne a zároveň vtipne, ale akosi to škrípe. Trochu zamotaný dej je stále plytký a chémia medzi hlavnými hrdinami nefunguje. Wahlbergovi tentokrát neverím a Paula Patton je ako vosková figurína (i keď s dokonalým telom). Zachraňuje Denzel a veľmi vtipní hispánci. Ako oddychovka sa to dá prehltnúť, ale to je asi všetko.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Druhý diel trilógie je vo všeobecnosti zvyčajne vo veľkej nevýhode. Prvý diel predstavuje postavy, vytvára hlavnú zápletku a definuje vzťahy, zatiaľ čo tretí obsahuje epické finále, rozuzlenie a dramatické vyvrcholenie deja. Druhý často iba prepája úvod a záver, na čo často dopláca, no v tomto prípade to však neplatí. Ďaľšia epická výprava do Stredozeme je nabitá nápadmi, akčné scény v pohode valcujú prvý diel a funguje aj psychologická stránka filmu (hlavne vývoj Thorina). Uvidíme, čo prinesie rozšírená verzia.