• Krátkometrážní
  • Rodinný

Tajný život mazlíčků (2016)

Ako milovník zvierat a filmov o maznáčikoch (hlavne psoch) som očakávala niečo roztomilé, čo zahreje na srdci. Ale tento film žiaľ nieje ten prípad. Dvaja hlavní hrdinovia síce boli sympatickí, ale to je tak jediné, čo ma na tomto filme zaujalo -ich spor. Zatiaľ čo králik so svojou bandou, napriek ich údajnému smutnému osudu kvôli ľuďom nevzbudzovali žiadne sympatie a to sa mi doposiaľ nestalo. Niesom fan zbesilých naháňačiek (hlavne v zábavnom prevedení) a tu ich bolo na môj vkus príliš. V skratke, film ma ničím nedojal ani nepobavil a na moje prekvapenie ma nechal chladnou. Dávam mu 2 hviezdy -prvú za rivalitu Maxa a Barona a druhú za scénu pri "nájdení" Baronovho majiteľa, bližšie spojlerovať nebudem. Čakala som viac a nechcela som veriť tunajšiemu hodnoteniu (to ma nakoniec donútilo si to pozrieť), ale je to fakt jeden zo slabších animákov.

Divocí koně (2015) (seriál)

To vážne? O_O Od tohto seriálu som úprimne čakala vyššie hodnotenie po toľkej chvále a spokojnosti v televízii, keď hovorili, že to získalo veľký úspech -už len kvôli koňom. Toto hodnotenie ma úprimne šokovalo (i keď u CSFD som na to zvyknutá). Mne sa práve toto zdá ako najlepší slovenský seriál (pričom tie ani ja nemám v obľube) a práve to prostredie, atmosféra a hlavne koníky na mňa dokopy pôsobia inak, než u iných slovenských seriálov. To jediné, čo by som vytkla je nedostatok screen timu pre kone a zameranie na ďalší lovestory. No i tak, veľmi ma uchvátila hudba -ako úvodná pieseň, rovnako tak aj BG hudba počas celého seriálu. Tá príroda, koníky a i dej je pre mňa z istých hľadísk zaujímavý (hlavne ma najviac zaujal "príbeh" Filipa a Margaréty, z tých ľudských príbehov). Ja sa teda nemám na čo sťažovať, čo by mi vyložene vadilo. Pre mňa rozhodne najlepší slovenský seriál.

Hodný dinosaurus (2015)

Úprimne, dizajn postáv bolo skutočne to jediné, v čom film zaostával, kým je pravda, že prostredia boli až príliš realistické, čo verím, že v tejto kombinácii narušovalo celkový zážitok. Ale na rovinu, mne osobne sa film celkom páčil. Mne celkom stačí, ak je film tak, či inak doják, a okamžite si moje sympatie získa. Niesom divák zameraný na humor, originalitu, akciu, scény/ referencie pre dospelých a pod. Vo všetkom, čo sledujem, mi ide hlavne o emócie. Keďže sama som veľký strachopud, príbehy o týchto ustrašených postavách vždy pritiahnu moju pozornosť a dokážem s nimi súcitiť a fandiť im. Takže hlavný hrdina mi prirástol k srdcu. To mi celkom stačilo, aby som si film užila, napriek tomu, že to bolo veľké klišé. Boli tam aspoň 2 scény, ktoré ma úplne dojali k slzám (hlavne tie prispeli k môjmu hodnoteniu). Naopak, ako tu mnohí uvádzajú, scéna s chrobákom bola absolútne nechutná a bolo mi z nej zle, takže tá bola obrovské negatívum filmu. Miestami to bolo príliš nudné, ale i tak dávam 4* keďže som bola mimoriadne dojatá.

Lví hlídka: Návrat mocného řevu (2015) (TV film)

Osobne sa mi tento film páči viac, než Leví Kráľ 3. Je pravda, že na prvé dve nemá ani náhodou, ale rozhodne im hanbu nerobí. Úžasná myšlienka, sympatické postavy, chytľavé songy. A yup, mne sa páči aj animácia a osobne v nej nevidím tak obrovský rozdiel oproti pôvodným filmom, ako každý uvádza, skôr by som povedala, že je takmer rovnaká (asi len niesom taká detailistka). Kašlem na nezrovnalosti s filmami, toto ma do seba vtiahlo a zjavne tak skoro nepustí.

My Little Pony: Equestria Girls – Hry přátelství (2015)

No, za mňa rozhodne lepšie ako prvý film, no horšie než druhý (na ten už u mňa len sotva niečo bude mať, jedine, ak by bola Sunset znovu zameraním). No teraz k samotnému filmu. Nakoľko športová tématika bola vždy mojou najneobľúbenejšou u filmov, tohto filmu som sa veľmi obávala. No na moje prekvapenie, športy zaberali len malú časť filmu, napriek tomu, že názov a dej mal byť o nich. No motokrosová scéna bola i tak najlepšia a jedine u tej mi chýbalo viac screen-timu a nebezpečia. Napriek tomu, že ľudská Twilight mala môj obľúbený typ charakteru, mňa príliš neokúzlila (obzvlášť kvôli zvratu v úplnom závere filmu, spoilerovať ho nebudem) a jej poníkovskú verziu mi teda príliš nepripomínala. U mňa bola najsilnejšou stránkou filmu znovu len Sunset a ďalšia etapa vývoja jej charakteru, aj keď tentokrát nedostala toľko priestoru ako práve v dvojke. A samozrejme pesničky, ktorých bolo tiež menej, ako v dvojke a trošičku menej chytľavé, no vždy skvelé. Predzáverečná scéna a bitka so Sunset a Twilight bola proste naj. Celkovo, som s filmom spokojná a už len kvôli mojej obľúbenkyni musím hodnotiť za 5 hviezd. Ja proste nemám Equestria Girls nikdy dosť.

Pokémon - XY&Z (2015) (série)

Nepochybne moje najobľúbenejšie, najsympatickejšie a najakčnejšie série tohto anime. Arcy Sereny, Mazlíka a Asha s Greninjom boli najlepšie... Ten záver mi zlomil srdce...

Pyžamasky (2015) (seriál)

I na to, aká som detinská a milovníčka animákov, by toto malo byť aj na mňa príliš, ale mám proste zvláštny vkus. Prvýkrát som seriál zhliadla len nedávno, keďže na Disney Junior občas sledujem Leviu hliadku a občas vo voľnom čase nechávame Disney Junior (či iný rozprávkový kanál) zapnutý, hoci mu veľkú pozornosť nevenujem. Obľubujem animáky, kde sa ľudskí hlavní hrdinovia menia na zvieracie bytosti so superschopnosťami (či naopak). Príbehy síce nič moc (veď čo by som i mala čakať od seriálu pre predškolákov), ale len vďaka konceptu a sympatickým hlavným hrdinom, musím dať minimálne 4*. A *myslím*, že môj obľúbený charakter je Catboy. Len strašná škoda, že seriál zatiaľ nedostal český/ slovenský dabing.

Star proti silám zla (2015) (seriál)

Najprv som zhliadla pár častí, ktoré mi zneli sympaticky a páčili sa mi, hoci mi prišli na môj vkus divné. Ale zdalo sa mi, že je to fajn seriál. Hlavné dôvody sú: 1. Songy; Oboje, ústredný aj záverečný (jedny z najlepších openings/ credits v animákoch). Prvá vec, pre ktorú som sa tento seriál odhodlala sledovať, hoci animácia je proti môjmu vkusu. 2. Marco; Jediná postava v seriáli, ktorá je mi sympatická vzhľadovo a celkom aj povahovo. Naviac, v dosť veľa epizódach skončí zle, takže ho mám rada aj z ľútosti, ako už u mňa býva zvykom. Avšak po zhliadnutí celej série som prehodnotila názor na seriál samotný. Okrem uvedených kladov, zvyšok seriálu je vlastne záporom. Ako som vravela, animácia nič moc a dejovo to nieje nijak odlišné od iných animákov tohto typu. Je to príliš divoké, až to ide na nervy a často to nechápem, plné veľmi trápnych, až odpudivých momentov (presne typ seriálov, ktorý ja neznášam). Plus, takmer žiadne emócie, pre ktoré ja filmy/ seriály sledujem. Ale tie songy proste nemôžem dostať z hlavy a nejak mi k seriálu podsúvajú pozitívny pocit, spoločne so sympatickým Marcom, takže to ma nejak núti sledovať to -avšak len jednorázovo (možno s výnimkou epizód, ktoré ma trochu zaujali), narozdiel od mojich obľúbených animákov, ktoré sledujem vkuse.

My Little Pony: Equestria Girls II (2014)

Akonáhle vyšla informácia o chystaní tohto filmu a nejaké ukážky a info, zhrozila som sa a odobralo mi to chuť tešiť sa na film. Myslela som si, že to bude len jednoducho o koncerte a súťaž o to, kto je lepší hudobník. Ani pesničky ma prvýkrát a dosť dlhú dobu vôbec nechytili. Proste mi to prišlo ako podpriemerný nudný príbeh o koncerte a škole, kde sa podľa ukážok v pesničkách bude i veľa zabávať. Nenašla som v tom žiadnu epickosť a emócie. Ale asi mesiac pred premiérou filmu som sa oň začínala viac zaujímať a zhliadla som najnovšie trailery, vypočula všetky soundtracky, čo vyšli na Youtube a pomaly som menila názor, že z toho môže byť i niečo zaujímavé. Akonáhle som zhliadla film, zažila som šok a obrovské prekvapenie, s ktorým som absolútne nerátala. To prekvapenie hlavne súvisí so Sunset Shimmer a epickosťou finálového súboja (ktorý ma ohromil hlavne pesničkami a atmosférou počas nich). Už mám novú najobľúbenejšiu MLP pieseň i postavu. Rozhodne sa mi film páčil viac než prvý po každej stránke. Sunset si v tomto filme získala moje sympatie, kým v prvom som ju nemusela. Takisto, hoci ja niesom fanúšik backgroundov, tak ich fanúšikovia si určite na svoje prídu v tomto filme. Záporáčky (na to, že všeobecne záporákov neznášam) mi prišli výnimočne sympatické (hlavne Aria), ale o to sa pričinili hlavne ich pesničky. Jednoducho neviem, čo viac dodať. Rozhodne to nieje žiaden prepadák, ako sa mi na prvý pohľad zdalo. Určite jeden z najlepších filmov, aké som videla.

Need for Speed (2014)

Film som prvýkrát videla pred niekoľkými rokmi s kamarátkou, keď ma ešte chodila navštevovať a pustila mi to. Predtým som sa na to nevedela plne sústrediť, keďže to normálne nieje môj štýl, takže som príliš veľa z príbehu nepochytila. To by som však nebola ja, keby som sa niečo neodhodlala pozrieť (aj opätovne) kvôli tomu, lebo sa v tom vyskytla pieseň od mojej, nanešťastie len odnedávna,obľúbenej skupiny. Takéto drobnosti ma často motivujú, aby som sa na samotný film plne sústredila. A priznávam, pri plnom sústredení som si film nakoniec užila. Hoci filmy o rýchlych autách práve nemusím, tento ma do seba vtiahol zápletkou. Fandila som hlavnému hrdinovi. Emócie fungovali, bolo ich tam celkom dosť, takže bez sĺz sa to neobišlo a pripísalo sa to na hodnotení. Zanechalo to vo mne pozitívny dojem, takže aj hodnotiť musím pozitívne.