Amityville 1992 (1992)

Všetky problémy v Amityville, ako sa dozvieme, sú zapričínené krbovými hodinami Gillesa de Raisa, vraha detí z 15. storočia. Teraz je tento zlomyseľný kúsok v inom meste a tam spôsobuje novej rodine obvyklé problémy . Film kolíše od imaginatívneho po úplne obyčajný, niekedy oba aj v jednej scéne.

Rise and Fall of Idi Amin (1981)

Plytký, krvavý snímok mapujúci zverstvá spáchané ugandským diktátorom Idi Aminom, ktoré hrá výzorovo podobný Joseph Olita. Film vhodný akurát tak pre voyeristov.

Americaner Shadchen (1940)

Krehká romantická satira o hereckej hviezde (Leo Fuchs), ktorého snúbenice stále rušia zasnúbenie a ktorý si otvorí sobášnu kanceláriu. Je to posledný zo štyroch filmov nahovorených jazykom Yiddish, ktoré natočil Ulmer. Snímok je známy aj pod názvom "American Matchmaker".

American Roulette (1988) odpad!

Príšerný politický thriller o prezidentovi latinskoamerickej krajiny (Garcia), ktorý si robí dvojníka v osobe básnika a jeho problémoch, keď je prenasledovaný komandom smrti počas jeho exilu v Londýne. Film je úboho režírovaný a prešpikovaný dierami v zápletke. Keď Garcia uteká londýnskym metrom, vôbec nie je jasné, kto ho naháňa.

American Empire (1942)

Dix a Foster spoja sily pri vytvorení dobytkárskeho impéria v Texase po Občianskej vojne, ale nezaobíde sa to bez problémov. Celkom dobrý akčný film.

American Dream (1981) (TV film)

Výborný pilot k nanešťastie krátko žijúcej rodinnej série o mužovi, ktorý sa so svojou ženou a deťmi presťahuje z predmestia Chicaga do zmiešanéej komunity v centrre mesta. Nominácie Emmy pripadli režisérovi Damskému a scenáristom Ronaldovi M. Cohenovi, Barbare Corday a Kenovi Hechtovi.

An American Christmas Carol (1979) (TV film)

Množstvo tmelu na tvár zmení "Fonza" na vianočného škriatka v tejto verzi Dickensovej klasiky, odohrávajúcej sa v meste Nového Anglicka počas éry depresie.

American Boyfriends (1989)

Hlúpe a presentimentalizované pokračovanie filmu "My American Cousin". Teraz sú 60-e roky a hrdinka predchádzajúceho filmu je tínedžerkou, ktorá odchádza do Oregonu na svadbu svojho amerického bratranca. Filmu chýba iskra originálu.

America at the Movies (1976)

Zábavná ale úplne zbytočná zmes klipov z 83 amerických filmov ("YANKEE DOODLE DANDY", "THE GRAPES OF WRATH", "GIANT", ai.), originálne produkovaná Americkým filmovým inštitútom, ako projekt dvojstoročnice. Vie niekto vysvetliť, prečo sa ukážka z filmu "FIVE EASY PIECES" (ktorý sa odohráva na olejových poliach v Kalifornii) objavila v časti "Mestá"? Podobný nedostatok smerovania sa prelína celým dokumentom.

Alvin Purple (1973) odpad!

Soft-core porno z Austrálie, finančne najúspešnejší austrálsky film do tej doby. Je pripomienkou filmu Russa Meyera "The Immoral Mr. Teas", ale režisér Tim Burstall nie je takého kalibru ako Meyer. Jeho film nám dáva pocit, že režisér sa snaží dostať do pubescentného stavu. Premisa hovorí, že každé dievča, každá žena a dokonca chlap chce Alvina (Graeme Blundell), stredoškolského chlapca, ktorý je neustále obkľúčený. Keď sa dostane do sveta, je to ešte horšie. Je funkčný bez viditeľnej erekcie. Po polhodine tohto filmu sa budete cítiť odsúdený na večnú rehotavú imbecilitu.