Dexter (2006) (seriál)

Dexter je nelítostný zabiják, který činí spravedlnost prostřednictvím Harryho kodexu a svých k dokonalosti dovedených schopností. Tvůrci seriálu tušili správně, když stvořili nestvůru, která odstraňuje vrahy nevinných, že si získají zástupy příznivců, kteří si s podobnou myšlenkou opětovně pohrávali v situacích, kdy bezpečnostní složky společnosti byly na takovéto krátké.

Nejdivočejší sen (2010)

Tvrdí se, že mezi Mt. Everestem, Georgem Mallorym a jeho ženou Ruth existoval magický trojúhelník. Když Byl Mallory s Ruth a dětmi, tak toužil po Everestu, a když byl na Everestu, tak toužil po Ruth. Avšak jednoho dne v sobě ucítil něco mnohem silnějšího, než byla láska, kterou cítil ke své milované a vydal se na vrchol Čomolungmy, kde leží dodnes. "BECAUSE IT'S THERE." [90%]

The Call of the Wild (2007) (TV film)

Říkal jsem si, co více by tak mohlo být ještě napsáno a natočeno o Chrisu McCandlessovi? Odpověď mi vložil do úst Ron Lamothe dokumentárním filmem Call of the Wild... Inspirován McCandlessovým příběhem si jednoho krásného dne sbalí kameru, nasedne do auta a jede po místech v USA, kde Chris pobýval a vše natáčí a dělá rozhovory s lidmi, kteří ho znali. Na konci své cesty se vydává stopem na Aljašku až ke kouzelnému autobusu 142, kde zjišťuje doposud neznámé informace. [90%]

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Věc, která je aktuálnější více, než kdy dříve. Poselství je jednoduché. Varovat člověka, ukázat mu současné směřování světa a možné následky do budoucna, a tím docílit změny jeho postoje a názorů k současnému stavu modré planety. Takhle už to prostě dál nejde. Cesta technokratického rozvoje má svá úskalí a nikdy po ní nelze jít věčně. [97%]

Po přečtení spalte (2008)

Herecká elita Hollywodu hraje jako o život. Přitom jde jen o to, kdo dokáže zahrát pitomce co nejdůvěryhodnějším způsobem. Jestli vám není proti srsti, smát se lidské hlouposti, pak se zcela určitě pobavíte.

Sám ve stěně (2009)

Ten Alex je opravdu naprostej blázen. V porovnání s jakýmokoliv hororem, který jsem viděl, se tohle nedá srovnat. Vždycky jsem si zhluboka oddychnul, když konečně vylezl na vrchol. Ten kluk má sice obrovskou odvahu, ale taky na druhou stranu není žádný ušlechtilý hrdina, protože hazarduje s vlastním životem. Téměř jako kdyby nepociťoval strach nebo neměl žádný pud sebezáchovy. [90%]

First Ascent (2010) (seriál)

Tak trochu srdcovka. Tohle musí člověk cítit v morku kostí, aby byl schopen to plně ocenit. Třetí epizoda - Impossible Climb je mou nejoblíbenější z celého First Ascentu. "When Chris climbs it's pure instinct. He's like an animal."

Královské výstupy (2007)

Nikdy mě v životě nedokázalo nic tolik inspirovat a zaujmout... V krátkém hodinovém dokumentu se vydáme s Chrisem Sharmou na Mallorcu, do Francie a Utahu. Tento dokument však nenabízí jen záběry absolutně neuvěřitelných Chrisových lezeckých schopností, kdy jsem měl kolikrát pocit, že se drží pouze silou vůle a lezení extrémních, mořských, skalních převisů bez jištění, ale také dává proniknout do osobního života Chrise a jeho duše. "The line that just calling out to you, beckoning to be climbed. That's the KING LINE."

The Art of Flight (2011)

Dokument o profesionálních snowboardistech, kteří sjíždějí extrémní svahy s takovou pohodou, že se mi tajil dech a ti blázni si do toho hodí občas i tři salta s pěti vruty. Garantuju vám, že budete kulit oči stejně jako já. Laskomina pro všechny (ne)snowboardisty, které přidává na kráse úžasné snímky kamery. Kdybych byl snowboarďák, tak zřejmě slintám. [90%]

Kult hákového kříže (1998)

V první řadě tak hustá atmosféra, že by se dala krájet a zadruhý výbornej Norton. "Jsi moc chytrej, aby ti to nedošlo." [95%]