• Fantasy

Hříšný tanec (2017) (TV film)

Patřím k menšině, které se film líbil. Jistě originál z roku 1987 je klasika, kterou spousta z nás nespočetněkrát viděla a je tak těžké hodnotit. Já na tohle nepohlížím jako na doslovnou předělávku, spíš někdo vzal stejný námět a zpracoval ho po svém. A výsledek není zase tak špatný. Tanec tedy není skoro vůbec dirty, ale jedná se o film pro TV, takže chápu, že se asi museli trochu krotit :) Známé scény jsou jemně pozměněné či doplněné o detaily, které originál neměl, dočkáme se i zajímavého vývoje vedlejších postav (sympatická Lisa Housemanová). Soundtrack v novém podání se povedl (možná až na She´s like the Wind), herecké obsazení také. Colt Prattes jako Johnny je uvěřitelný a sexy (Patrick Swayze holt nikdy nebyl můj typ), Abigail Breslin je viditelně lepší herečka než tanečnice, ale roli Baby zvládla dobře (Jennifer Grey po taneční stránce nelze nic vytknout, ale občas trochu přehrávala) a vůbec mi nevadilo, že byla holka krev a mlíko, osvěžující změna ve filmové produkci. Příjemně překvapila Nicole Scherzinger. Zklamal mě závěr, který měl být vrcholem filmu, ale úplně se nepovedl (choreografie závěrečného tance, to mělo být co?) Takže za mě 4 hvězdy a objevila jsem své nové guilty pleasure.