Krev na našich rukou (2005)

Výborný dokument, který úplně změnil můj pohled na Tři mušketýry po dvaceti letech. Sklěvé zašedlé barvy budí dojem jako by se jednalo o jeden z dokumentů seskládaných z dobových fotek a filmů. Některé popisované události jsou sice drastické, na druhou stranu tak to bylo. Jediné co mi výrazně vadilo je jak se v druhé třetině upnuly na příběh pevnosti jedné ženy(jejíž jméno jsem si přesto stejně nezapamatoval), neboť to nepovažuji za sůležité, místo toho mohli čas zaplnit jinými věcmi(například královo věznění, útěky, postoj k válce, jsoi popsány velmi povrchně). Přesto povedený dókument, který dokáže zaujmout i toho kdo má o dané události hlubší znalosti.

Letadla bez startovací dráhy (2005) (seriál)

20. století to je obrovský pokrok ve všem, včetně letectví. Nevyvíjela se jen větší, levnější a pohodlnější dopravní letadla, vyvíjeli se i menší, rychlější, tišší letadla bez startovací dráhy. V mnoha konfliktech 20. stol totiž rozhodovala speciální tajná špionážní letadla s neuvěřitelnými schopnostmi. Podívejme se tedy na letadla, která nejdou vidět radarem, dokáží nabrat dalšího pasažéra aniž by se přiblížili zami, zvládnou letět nad cizí velmoc a vyfotografovat její techniku či prostě jen umějí střílet smrtonosné projektili.

Roswell: Poslední odtajnění (2005) (TV film)

Oproti ostatním dokumentů o údajných Ufo a mimozemšťanech viděných v posledních dvou století běžících na History channel je tento na dobré úrovni.

Výprava do bažin: Tygři (2005)

Ačkoliv kameraman předvedl úžasný výkon, když se mu podařilo natočit tygry z těsné blízkosti, což není jednoduché(Když NG natáčelo Ruskou divočinu měly kameru půl míle od tygra, který jedl, ale i tak kameru vycítil a po chvíli odešel takže nakonec příliš dobrý záběr nevznikl), dávám tři hvězdičky. Způsobené to je tím, že informace o tygrech zde nejsou nijak nové, najdeme je v kterémkoliv dokumentu s touto tématikou. Okolního prostředí je zde příliš vzhledem k tomu, jak si zakládá na unikátních záběrech tygrů. Navíc je zde dle mého názoru příliš mnoho záběrů chystání míst odkud budou tygry pozorovat apod.

Ztracené světy (2005) (seriál)

Velmi zajímavý dokument, který volí velmi známá témata, ale ukazuje na nich to co v ostatních dokumentech neřeší.(titanek-město založené pro jeho stavbu, Hitlerovské Německo-stavby apod.) Strhávám, však jednu hvězdičku za nízkou kvalitu zpracování, strašně mi vadí, jak tam vždy "vyšlou" dva lidi zjišťovat jak to bylo, dle mého názoru to strhává seriosnost dokumentu. A i rozhovory s "místními" pokulhávají, úžasné bylo, když v díle s piráty zašli k jednomu domu a tam s průvodkyní několikrát zopakovali: "Toto je původní" "Ano toto je původní...." Ale jinak velmi zajímavý dokument.

Akta UFO (2004) (seriál)

Byla zde jedna episoda(probírali tam vývoj smýšlení o mimozemšťanech ve SF, hlavně knížku Válka světů), která byla dosti povedená(proto dvě hvězdičky), ale jinak je to na velmi nízké úrovni(horší jsou už jen Lovci UFO).

Nahá věda (2004) (seriál)

Ohodnotit tento seriál je velmi těžké, neboť každý díl je jiný (viz. počet různých režisérů). Potom se stane, že člověka některé díly velmi baví a jiné nudou ani nedodívá. Pokud běží dokument o tématu, které vás nezajímá, prostě jej ani nezapnete. Sice to svědčí o tom, že NG zvládne natočit jakýkoliv dokument, víc jak tři hvězdy však dát nemohu. Prostě mne část dílů nezaujme tak nemohu kladně hodnotit, jak by jste vy hodnotili třeba akční seriál, u něhož vás každý čtvrtý díl nebaví?

Putování s dinosaury - Balada o Alosaurovi (2000) (TV film)

Jeden z nejlepších(možná úplně nejlepší) dokument o dinosaurech, který jsem kdy viděl(a já jich viděl hodně). Výborná rekonstrukce jeho života,v současnosti je to sice běžné, nicméně málo který dokument to dělá podle přesných důkazů, většinou to je dosti přitažené za vlasy. kdežto tenhle ne. To je taky důvod proč se odvážil nám popsat jak na to přišli. Navíc není upnutý na to tam dát jedince, který založí rodinu-což obvykle dělají, aby to bylo obsáhlejší. Trochu mě tam však trápí ta scéna, jak dinosauři zapadají do toho bahna kousek od uhynulého kusu, neboť ho chtěli sníst. Tady nevidím nic, co by dokazovalo, že to Al viděl, tu podle mne trochu přepískli, to mi však nebrání dát 5hvězd.

Sherlock Holmes (1922)

Sherlock Holmes zde nastupuje proti svému největšímu nepříteli Prof. Moriartymu. Ten je jako pavouk sedící uprostřed obrovské pavučiny-tahá za nitky, sám však žádný zločin přímo nevykoná. Vyřešení případu zde nepomůže, když mu nejde nic dokázat. Sherlock Holmes zde tedy nenasazuje své detektivní schopnosti. Místo toho používá lstí, triků a převleků. Mimoto řeší další problém. Roky pozoroval britské občany a jejich emoce jako jsou smutek, radost a láska, přičemž si vše zapisoval do černého deníčku. Přesto si však nedokáže vysvětlit pocity své. Je to skutečnš láska co cítí k té sličné dívce? Neviděl jsem moc němých filmů, takže nejsem odbrník v tomto tématu. Přesto si troufám tvrdit, že se jedná o slabý film u něhož jsem se nudil.