Kapitál (2012)

Costa-Gavras je bezpochyby skvělý režisér, takže film má spád i napětí. Trochu to celé drhne v místech, kde se levicové názory režiséra promítají do smýšlení predátorů z investiční banky. A za strašlivý WTF závěr musí jedna hvězda dolů.

The Melancholy Fantastic (2011)

Máma Melanie umřela při autonehodě. Melanie žije sama a má panenku, která na ní mluví a dává jí příkazy, takže je zaděláno na super originální zápletku, jaká tu v historii kinematografie ještě nebyla. Melanie má nůž, kterému občas věnuje dlouhý pohled. Melanie má taky na vánočním stromečku řetěz, který je celý z žiletek. Melanie má i přes své divné chování ctitele. Až skoro do konce se ve filmu prakticky nic nestane, pointa není úplně špatná, ale tu nudu předtím nepřebije.

Backwards (2012)

Schematická romantická vata určená ženám a vhodná maximálně jako kulisa k žehlení.

Clan, Le (2012)

Zpočátku sledujete sociální drama zasazené do roku 1944 (kostýmy a exteriéry nebyly ošizeny) o partě chudých týpků, kteří si přivydělávají mlácením lidí, přičemž zápletka i některé postupy vypadají jak z telenovely, pak se něco stane a najednou koukáte na slasher. Divný film, možná by si zasloužil třetí hvězdu za překvapení.

The End of Love (2012)

Mark Webber si tenhle film napsal, zrežíroval a zahrál si v něm i hlavní roli ... a ani jedno neudělal moc dobře. Ukecal pár známějších kolegů do vedlejších rolí, takže titulky vypadají impozantněji, ale ve skutečnosti tam všichni mají naprosté čurdy, větší prostor dostala jen Shannyn Sossamon. Celkově je to nezávislé nízkorozpočtové slabší drama s jednou naprosto zbytečně umučenou rybičkou, spoiler: aby vám v podobenství došlo, jak se cítí hlavní hrdina, postupně vylije všechnu vodu z nádrže, takže rybička na dně chcípne.

Výřečnost (2011)

Klasický důkaz toho, že i za málo peněz se dá udělat skvělý film. Prozrazovat cokoliv z děje by nebylo v tomhle případě dobré, ale celou dobu jsem byl napjatý, jak to skončí a dost jsem se bál pointy a pak se stalo nevídané ... závěr je také skvělý.

Mon pire cauchemar (2011)

Velmi šablonovitý a nevěrohodný scénář, který zachraňuje pár dobrých vtipů a hlavně skvělá Isabelle Huppert.

Hra vlkodlaků (2011)

Španělská hororová komedie o vlkodlacích - to nezní zrovna slibně, ale opak je pravdou. V tomhle filmu je několik naprosto skvělých gagů a ty samy o sobě stačí jako důvod, proč se na film podívat. Navíc tvůrci zvládli za málo peněz triky srovnatelné s "The Wolfman". No, uznávám, že Wolfman je nízko nastavená laťka, jen jsem chtěl naznačit, že tenhle film byl fajn překvapení.

Ace Wonder: Message from a Dead Man (2014)

Film pro děti, u kterého čekáte, že vyplní čas na některé televizi mezi desátou a obědem. Rozpočet neměl moc velký, což tvůrci vyřešili elegantně pomocí komiksových sekvencí, nedostatky v hereckých schopnostech hlavních protagonistů se ale vykrýt nedají.

Ultimátum (1977)

V průběhu let se tenhle thriller změnil v komedii. Drobný tip - sledujte, co všechno dokážou vidět kamery v bunkru a to, jak se při příletu prezidenta najednou změní černobílé monitory v barevné.