Střípky (2021)

Detektivka, která vlastně není detektivkou v pravém slova smyslu. Oba hlavní představitelé hrají své party skvěle, ale více méně se jedná spíše o sondu do jejich niter a vyšetřování vraždícího maniaka slouží spíše jako pozadí příběhu dvou odlišných a přitom tak stejných detektivů.

Stylová romance (2022) (TV film)

Jediné co mě zaujalo v jednoduchém romantickém filmu byla hvězda akčních videofilmů 80 let minulého století  Eric Roberts (bratr slavnější Julie) v roli přitepleného majitele obchodu s nábytkem.

Super-Blb (2022)

Parodie na superhdinské filmy od Marvelu, která si nebere servítky vůbec v ničem. Tohle by prostě v dnešní Americe sešněrované všemi možnými aférami neprošlo. Francouzi se toho ale nebojí a tak se opřou do všeho počínaje národní tragédií vyhoření Notre Damme, přes černošské migranty a zdaleka nekonče incestem či Mee too. A nezabrzdí je ani nesmrtelná americká filmová ikona Tom Cruise. Odkazy na marvelovské postavy pobaví každou chvilku a i přesto, že se humor často blíží úrovni filmů s Pierre Richardem jsem se zasmál dosyta.

Superintelligence (2020)

nuda bez využití potenciálu zápletky, smutné je, že to nefunguje ani jako komedie, ani jako romantický film a ty 2-3 vtipné momenty z filmu to nezachrání

Svatební radosti (2019)

Po velice velice slabém rozjezdu si v druhé polovině filmu přece jen získaly hlavní postavy sympatie. Zvláště hubatá Maya Erskine.

Sváteční rande (2020)

Vtipná komedie s vtipnými nápady a sympatickými postavami. Příjemně strávené pozdní odpoledne.

Světlo a stíny (2021) (seriál)

Mimo černého generála samé vcelku neokoukané xichtíky a navíc i solidně hrající. Příběh je zajímavý a spousty zajímavých představených postav a jejich rozehraných osudů jistě potkáme i v případném pokračování. Celý představený svět grišů a Vrásy je zajímavý a pokud nedostane seriál další sérii, pustím se ze zvědavosti do čtení knižní předlohy.

Šarlatán (2020)

Silně upravený příběh zvlášť po soukromé stránce. Jinak ovšem strhující výkon Ivana Trojana, kterému sice o třídu hůř, ale přesto skvěle sekundoval Juraj Loj. Příběh je silný a zajímavý zvláště po léčitelské stránce a vývoji Jana Mikoláška. Daly se jistě natočit zajímavější scény života jako je léčení Martina Bormanna, ale film se vleče svým poklidným tempem plným flashbacků. K pěti hvězdám chybělo z mé strany jen málo. Hlavně ukončení filmu, kdy nebylo vlastně ani v titulcích převyprávěno jak dopadl rozsudek a mě osobně i chybělo rozuzlení, zda ve finále Mikuláškův vyšetřovatel (Miroslav Hanuš) skutečně dle předpovědi zemřel, či se jednalo jen o fikci.

Šéfka - Odhalení (2022) (epizoda)

Díky za novou tvář v hlavní roli. Navíc Kateřina Winterová předvádí skvělý výkon, její úsměvy koutkem úst v lehce zábavných částech i bolest v očích, když sděluje smutnou zprávu otci zabité dívky jsou velice civilní a věrohodné. Ačkoli je první díl víceméně seznamovací a naznačuje další osudy postav v seriálu, těším se na "soukromé" vyšetřování vraždy manžela, které bude jistě směřovat do nejvyšších kruhů prokuratury a policie.

Šéfka - Rodina především (2022) (epizoda)

Seriál stále vybočuje ze zavedených klišé (Specialisté, Policie Modrava a další a další stejné série jen s jinými herci). Případy jsou zajímavé a navíc vývoj vztahů mezi členy týmu se posouvá díl od dílu kupředu.