Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Krimi
  • Sci-Fi

plakát

Ms. Marvel (2022) (seriál)

Svět Marvelu vytahuje další a další "multikulturní" hrdiny. Tenhle je zjevně směřovaný na teen publikum, což já už nejsem. Navíc si myslím, že v USA neslyšeli rádi modlitby zakončené pověstným Alláh Akbar. Tak to jsou za mě negativa, ale kdo překousne předchozí věty a kompletní agitku na muslimskou komunitu, dostane slušný příběh s pár padouchy a nesmírně sympatickou Iman Vellani, která s rošťáckým úsměvem doslova protančí celým příběhem. A k tomu jako vždy skvělou počítačovou grafiku plnou efektů.

plakát

Zasněžené Vánoce (2017) (TV film)

Nadprůměr mezi vánočními romantickými filmy. Ať již pro naznačenou mysteriózní linku nebo pro sympaticky hrající herce a vyloženě neodfláknutý scénář.

plakát

Zasněžené Vánoce (2021) (TV film)

Televizní film pro čas vánoční a hospodyňky u pečení cukroví si možná užijí.

plakát

Vánoce na zámku (2011) (TV film)

Film od odpadu dělí jen sympatická herečka v hlavní roli. Vše se děje podle klasického hallmark scénáře a příběh působí stejně uměle, jako plastiky kdysi skvělého Jamese Bonda, Rogera Moore.

Škola dobra a zla (2022)

Harry Potter pro puberťáky. Sofia Wylie vyfasovala totálně nudnou postavu dobračky, která mi místy byla pro své pozitivní kecy až protivná. To Sophia Caruso byla jiná káva, bravurně zvládla postavu oscilující mezi dobrem a zlem. Navíc jsem přímo i cítil, jak si hraní užívá. Bohužel ani profesoři ani ostatní žáci neměli šanci čímkoli zaujmout. Díky tomu už bavily jen hezky zpracované digitální scény a i když film končí s naznačením pokračování, nevěřím, že by další díl vznikl.

Advokát (2022) (seriál)

Asi bych šel s hodnocením výš, kdyby seriál zkrátili na max 6 dílů. Takhle se jednotlivé díly natahovaly vatou vedlejších nevykreslených postav, které neměly žádný vliv na celkový příběh a ani jejich naznačené linky neměly žádný konec. Prostě tam jen byly...

Rekrut (2022) (seriál)

8,5 hodiny koukáte na místy zábavný seriál o právnících CIA a usmějete se nad tím, jak se snaží kamuflovat průšvihy operativců. Místy koukáte na nudné žvanění bezcitné špionky vražedkyně a to celé okoření občasná akce. Seriál je ale plný nelogičností a sympatie získávají hlavně vedlejší postavy. Laura Haddock je totálně nesympatická hlavně díky debilnímu sestřihu podle hrnce. Za mě tedy vítězí vedlejší postavy jako Colton Dunn, Kaylah Zander, Aarti Mann a Angel Parker. No a konec který nic nevyřeší je tím, co vás totálně znechutí. Producenti si prostě zvykli nutit objednavatele k další sérii.

plakát

Na seznamu smrti (2022) (seriál)

První díl přináší nejen pěkně natočenou misi jednotky Alfa, ale i první otázky pro diváka, co je vlastně sen a co skutečnost. I druhý díl ještě trochu diváka mate co se vlastně děje, ale když pochopíte o co jde, dál už jede seriál ve stylu špionážní akce a i když je konspirace místy až moc, krásně zpracované akce stále táhnou děj k důstojnému finále. Pratt dokázal že není je Strážcem galaxie a akční scény i traumatizovaného speciála zvládá zahrát na jedničku

Wednesday (2022) (seriál)

To co vypadá jako další klon nástupu Harryho Pottera do kouzelnické školy se poměrně brzy ukáže jako další klon nástupu Harryho Pottera do kouzelnické školy. Nicméně jako klon nesmírně zábavný. Gwendoline Christie jako ředitelka školy poteší, Catherine Zeta-Jones a Luis Guzmán ve svých krátkých scénkách nejsou vlastně podstatní, ale své role rodičů odehrají s profesionálním výkonem. Dobrým nápadem je i obsazení původní Wednesday (Chritina Ricci) z filmů Addams Family z 90 let minulého století v roli jedné z učitelek. Co ale opravdu nadchne je výkon kouzelníka Victora Dorobantu v roli Věci, pozitivně trhlé Emmy Myers v roli spolubydlící a Jenna Ortega je jako Wednesday prostě famozní.

plakát

Zaklínač: Pokrevní pouto (2022) (seriál)

Jako milovník světa Zaklínačů jsem četl knihy, hrál hry, sledoval jsem jak polský, tak i americký seriál a byl jsem spokojený ba i nadšený. Tohle je ovšem něco, co určitě nevytvořil a nenapsal Sapkowski. Základní myšlenka konjukce sfér byla jen startovním nápadem scénáristů a kdyby se celý projekt nezaštítil názvem Zaklínač, šel bych snad i v hodnocení o * výš. Celé to připomíná spíše klasické dobrodružství Dungeons and Dragons s partou hrdinů. To celé naroubované umělé na vznik světa Zaklínačů, za shlédnutí stojí především jen pár minut trvající akční scény s Michelle Yeoh a skvěle hláškující trpaslice Francesca Mills.

Ovládací panel
2 body