• Romantický
  • Fantasy

Post Tenebras Lux (2012)

Tak tenhle film ode mne dostal 1 hvězdičku, ale to jen díky tomu, že se tam mluví španělsky. Upřímně, nechápu, jak něco takového mohlo dostat nějaké ocenění v Cannes. Asi proto, že je tam proneseno pár vět francouzsky. Jako příběh celého filmu prostě nějak nesplývá dohromady, člověk vůbec nechápe některé scény. (Možná má nějakou hlubokou filozofii, kterou divák jako já není s to odhalit) Upřímně poté, co jsem dala za film stovku na festivalu La Película, mi jí bylo líto a měla jsem sto chutí jim pak ten lístek omlátit o hlavu, že se vůbec dopustili toho, že něco takového pustili na festivalu. Teď k ději: V hlavní roli je stádo krav, které se tam objevuje docela často a nikdo neví, proč. Hned na začátku to u nich začíná. Pak je tam malá holčička. Chlapeček a jejich rodiče. Tatínek má zálibu mlátit pejsky. Dvakrát tam projde animovaný "ďábel", který si nese nějakou bedničku s nářadím. A pak je tam (nikdo nechápe proč) vtlačena pornoscéna, kde jsou všichni někde v páře a nazí a chtějí Natalii. (Natalia je ta matka). Pak se to zase vrátí na venkov. Natalia je nešťastná. Pak jedou na výlet. Kamarádi Mexičani jim rozkradou televize. Vrátí se. Otec umírá. Pak si tam další Mexičan vlastníma rukama utrhne hlavu. Všude teče krev. Prší krev. A na scénu opět přicházejí naše oblíbené krávy, které tu krev pijí. Žádný soundtrack. Ani při titulkách. Ani písnička! Jestli se chce podívat na netradiční kameru, ve stylu "rybí oka" okay... Uvidíte krajinky z pralesa. Ale nic víc od toho filmu nečekejte. Lidé, co odešli při té pornoscéně, udělali dobře.

Vejdi do prázdna (2009) odpad!

Odpad, odpad odpad. Na tento film mě přemluvil kamarád, a tak jsem spoléhala na jeho dobrý vkus a šla jsem. V celém kině sedělo 5 lidí a pouze 1 vydržel až do konce. Ten na tom byl prý podruhé. Dobrej týpek. Vcelku mi přišlo, že se celý film opakoval dokolečka a ani po 3/4 filmu jsem nepochopila, o co tam vlastně jde. Jako záběry z nočního Tokia, pak průlety vším možným, až to není hezké. Dřezem, zdí, klíčovou dírkou, pohlavním ústrojím... V těch 3/4 jsme se sebrali a šli raději domů.

Vanilkové nebe (2001) odpad!

Natočit znovu film někoho jiného, dosadit tam Toma Cruise nahoře bez a doufat, že tato "předělávka bude lepší" je více než zcestné. Chvílema jsem opravdu nevěděla, zda je to realita nebo sen a už mě to přestávalo bavit. Navíc bezduché hlášky Cameron Diaz tomu moc nepřidaly. Těch pár strhnutých procent oproti Abre los ojos je opravdu málo.

Zločin pátera Amara (2002)

No, v prvé řadě kombinace Bernal a Talancón je výborná:-) Jinak mi problém církve v těchto zemích přijde velice aktuální a je to krásný příklad toho, jak to dopadne, když se situace vymkne z rukou a už se nedá nic dělat. Příběh pěkný, kamera pěkná, dobří herci.

Camino (2008)

Film, který se objevil na festivalu španělského filmu La Película a díky tomu se dostal i mezi české diváky. U tohoto filmu budete plakat. Celé dvě hodiny se díváte na to, jak malé děvčátko z plného zdraví najednou mizí a mizí a doufáte, že se to nějak zvrátí. A ono ne. Umře. A vy pláčete. Zároveň je to ale film plný lásky, pochopení, smíření a odpouštění, souhra náhod, kdy si myslíte, že hůře být nemůže, ale ona přijde jedna rána za druhou. Tleskám.

Arráncame la vida (2008)

Strhující příběh mexické historie kolem roku 1930. Krásný film, který vykresluje tuto zemi, její prostředí a obyvatele. Ve filmu je krásně vykreslená naivita mladé Cataliny, která nemá o politice ani šajna, je z vesnice a jakmile uvidí muže v uniformě, je z toho celá paf. Sebejistotu a mačismus mužů u moce zde reprezentuje Andrés Ascensio, který si v podstatě dělá, co chce a je mu jedno názor ženy. Catalina se tak díky své hlouposti a zvědavosti dostane do vyšší společnosti, která pro ni ale není vůbec výhrou, ale spíše neštěstím. Tento film patří k mým nejoblíbenějším, prostě celou dobu napínavý a velice kvalitně natočený. Vřele doporučuji!

Otevřené moře (2003) odpad!

Nemám nic proti thrillerům, ale mám všechno proti filmům bez pointy. Film začíná souložením které je až příliš moc detailní a pokračuje na moři, kde je zapomenou. Celý film je o tom, jak je postupně sežerou žraloci. Ach, jak oduševnělé!