Star Wars: Klonové války (2008) (seriál)

Po slabém pilotním filmu, nové otravné padawance a nevtipných droidech, přichází o něco lepší seriál, který líčí osudy republikových hrdinů v Klonových válkách. Prvně něco k animaci, na kterou jsem si dlouho zvykal. Hlavně mi vadí strašně rychlé až trhané pohyby při máchání světelným mečem, občas to opravdu bije do očí a kazí celkový dojem. Postavy jsou stejné jako ve filmech, jen o něco otravnější, navíc se občas vrátí všemi oblíbený Jar Jar Binks, kvůli kterému jsem musel přeskočit asi čtyři díly, ve více naštěstí nebyl. Z generála Grievouse udělali zbabělce, který skoro v každém díle prohraje a na poslední chvíli utíká ve své lodi do bezpečí. Ale abych jen nepomlouval a nekritizoval, najdou se zde výjimky v podobě klonů, kteří už nejsou jen vojáci s číslem, ale mají přezdívky, vlastní charaktery a vlastnosti. Právě díly s klony v hlavní roli mě bavily nejvíc. Další zajímavou a pro mě sympatickou postavou je nájemný lovec Cad Bane, který je představen na konci první série, kde se svým týmem žoldáků zajme několik senátorů a požaduje propuštění jistého Hutta. Je to jeden z mála dílů, ze kterého nevyjde republika vítězně a já si ho skvěle užíval. Seriál je většinou epizodní, občas je nějaký dvou až čtyřdíl. Hudba je v seriálu výborná a je dobré, že se skladatel nebál experimentovat a občas tam šoupne i "neWilliamsovskou" hudbu. Clone Wars je lehce nadprůměrný seriál, který se s narůstajícím počtem dílů zlepšuje. První série: 6/10, Druhá série: 8/10