Počátek (2010)

Čekal jsem hodně, dostal jsem víc. Tohle je jedním slovem majstrštyk. Režie, herci, hudba, přehledný příběh na kolika... třech, čtyřech rovinách? Sypej další Nolane! 10/10 jen to hvízdne.

Sbohem, baby (2007)

Cože? Tohle natočil Ben Affleck? Ten průměrný herec, který není otravný pouze ve Smithových filmech? Měl by se vykašlat na hraní a začít režírovat, protože to mu jde mnohem lépe. Ve svém režijním debutu musel překvapit snad všechny, včetně sebe. 9/10

Kidó senši gundam SEED (2002) (seriál)

Ne, ne a ne! Ty postavy jsem jim prostě nezbaštil, neskutečně mě srali snad všichni. Hvězda nahoru za jeden z nejhezčích anime soundtracků. 5/10

Smrtelné zlo 2 (1987)

Bruce Campbell, hnusní démoni, hektolitry stříkající krve, motorovka a šílený kameraman... tomu říkám kombinace! "Pozřu tvou duši! Pozři tohle... prásk!" 9/10

S čerty nejsou žerty (1984)

Výborně a originálně zpracované peklo, perfektní herecké výkony (jak už psalo mnoho jiných: Kaprál, Správce) a s bohužel nesehnatelnou nádhernou hudbou. Není lepší pohádka. 10/10

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Prznění řeckých bájí po americku, slabé triky, nevýrazný hlavní hrdina, jeho nesympatická vyvolená a otravný... no dobře, hláškující Brandon T. Jackson celkem ušel. Tenhle filmový fail nezachrání ani Sean Bean nebo Kevin McKidd v roli božstev. 4/10

Cesta kolem světa za 80 dní (2004)

Dobrá komedie, ale mohla být lepší, kdyby se hlavní role ujal nějaký sympaťák a ne otravný trouba. Jackie Chan předvádí svůj standart, tudíž neohromil ani nezklamal. Hvězda navíc za Arnolda, který si svou roli harémového prince se slabostí pro sochy vyloženě užíval. 5/10

Pirát divoký Jack (1998) (seriál)

V záplavě ubohosti a trapnosti, která je dnešním dětským pořadům tak blízká, se naštěstí najde výjimka v podobě tohoto skvělého kresleného seriálu. Celý seriál táhne ústřední dvojice - pirát Divoký Jack a jeho lehce natvrdlý krysí námořník Snuk. Příběh všech dílů je v podstatě pořád stejný. Jack a Snuk se dozvědí o pokladu a rozhodnou se ho ukrást. Někomu by to možná přišlo málo, ale mi to kupodivu stačí. Geniální díly s Drakliou nebo skotem Dagnabitem pobaví pokaždé, hlavně díky překladu, na kterém odvedli našinci dobrou práci. Jedinou chybu vidím v odfláknuté animaci, která trochu kazí jinak výborný seriál. Celkově se ale jedná o nejlepší seriál, co běžel na Fox Kids, a možná i nejlepší "kreslený" komediální seriál vůbec (Simpsonovi nepočítám). 9/10

Love Hina (2000) (seriál) odpad!

Pokud bych chtěl někoho odradit od sledování anime, doporučil bych mu Love Hina. Jednoznačně nejhorší hnus, co jsem viděl. Možná je to tím, že nejsem Japonec, ale neustále mlácení brýlatého paka mi vtipné nepřijde. Neřeknu, kdyby to bylo jenom občas nebo ze začátku, ale ono je to tam furt, chlapec dostává přes rypák stejnou mírou v díle prvním i posledním. Doteď nechápu, jak jsem to mohl dokoukat, asi jsem neustále doufal, že se to zlepší. Nebo mě u toho držely vedlejší postavy (třeba dívčina s dřevěným mečem, jméno si nepamatuju), které jsou jediným kladem téhle zrůdnosti. Pokud plánujete sledovat anime, vyhněte se tomuhle Odpadu hodně velkým obloukem. -1/10