• Fantasy

Vlk z Wall Street (2013)

Po formálnej stránke filmu nič nechýbalo. Strih, hudba, beriem. Za to jedna hviezdička. Druhá za Leov úsmev, ale to je tak všetko, keď prižmúrim oči. Len od filmu očakávam viac. V poslednej dobe sme presýtení "podľa skutočnej udalosti", sme presýtení životopismi zaujímavých ľudí. Ale prečo nikto v tomto filme nemal charakter, povahu? Ak to bol zámer ukázať, že peniaze kazia charakter, nepodaril sa. Je dobre známe že v živote má KAŽDÝ kladné aj záporné vlasnosti. Minimálne nejaké vlastnosti má. Nech sa však snažím ako chcem, jediné charakterové črty badám u prvej manželky, bola oddaná, a u vyšetrovateľa, čestný. Ale to mi nestačí. Film som nedopozerala. Škoda.

U mě dobrý (2008)

Podpriemerný Hřebejk, ale stále je to Hřebejk... Jarchovský mu ešte pridal hviezdičku, aj keď to bolo sklamanie.

Adamova jablka (2005)

Keď robia niečo Dáni, pochybujem, že sa to môže nepodariť. A s takýmto scenárom, námetom a hereckým obsadením je to absolútne nemožné. Pre mňa je tento film zárukou úspechu, nie komerčného. Inteligentný, vtipný, plný skrytých významov, napriek tomu nie je určený len pre určitú skupinu ľudí. Tlieskam.

Renoir (2012)

"Zlatý stred". Dejová línia nie je nejaká prekvapivá, ani gradujúca, ale estetická stránka je skvelá. Posledná scéna mi však celkom zrušila celý dojem.. príliš gýč.. a klišé. Celkovo 50% za svetlo a peknú herečku.

Živý bič (1966) (TV film)

Keby ženy vyzerali tak ako tie vtedy a muži ako tí vtedy, hneď by bol krajší svet. Milujem túto kinematografiu. Film sa nikam neponáhľa, pritom má spád. Kamera stojí na jednom mieste, napriek tomu je dynamická. Herecké výkony sú čisté a uveriteľné. Toto je mŕtve rameno slovenského filmu, čo je večná škoda.

Les Adoptés (2011)

Síce príbeh nie je nejaký extra originálny, naprietk tomu som nemohla odtrhnúť oči. Nežné, jemné, vtipné, smutné. Všetko. A po technickej stránke, kamera, strih, skvelé!

Obchod na korze (1965)

Na jazyk mi chodí len, že tento film je to najlepšie, čo sa za komunizmu vyprodukovalo.

Útěk do divočiny (2007)

Najsexi typ filmu aký len môže byť. Bolo to tak živočíšne, naturálne a plné hliny, že som cítila tú slobodu aj doma za počítačom. Keď si to porovnám s údajnou bibliou road stories On the road (s filmovým spracovaním samozrejme), musím len žialiť. On the road neukazuje slobodu, ukazuje štýl a to, aké to bolo "cool". Ale toto bolo niečo iné, malo to dušu a drsnú poéziu. Tlieskam.

Na Hromnice o den více (1993)

Také Andie MacDowellovské veľmi. Zábavné, gradačné, ľúbivé, nenásilné, nežné. Veľmi pekné!

Svatá čtveřice (2012) odpad!

Hřebejk sklamal, Viewegh neprekvapil. Nuda, otrepané fóry, neoriginálny príbeh. Vysoko neodporúčam.