• Fantasy

Láska nebeská (2003)

Romantické komédie (pre mňa) nikdy nie sú veľkým filmovým zážitkom, ale zaručene si ich vždy rada pozriem, lebo sú oddychové, nič podstatné mi neprinesú, ani neodnesú. Čo sa týka britských romantických komédií, keďže britské filmy sú samé o sebe kapitole, mám ich radšej. Keď nič iné, vždy majú šmrnc a inteligentný vtip. No tento film je high level britských romantických komédií. Jednak sa vo všetkých rolách predstavili, podľa mňa, popredný anglickí herci. Dej bol prostý, no o to viac vycibrený. Jednoducho tento film je veľmi príjemný. A posledná vec čo chcem dodať, že ten happy end, nie je až taký šťastný (vďaka úžasnej emme thompson)

Hollywood v koncích (2002)

Vzhľadom k Allenovym filmom, by som dala 3 hviezdičky, ale hodnotím filmy obecne a Allen až na pár výnimiek netočí filmy horšie než trojhvietzdičkové. Briskné, vtipné, príbeh jednoduchý, ale to vôbec nevadí, aspoň mne. Koniec sentimentálny, ale tak to býva vo veľa jeho filmoch! Neviem si predstaviť pocit, keď budem pozerať jeho posledný film..

O myších a lidech (1992)

Ave John Malkovich. Je herec mnohých podôb. Príbeh s nie tak výrazným a pritom zasahujúcim dejom. Boli tam "ošúchané cvhíle", ktoré som už niekedy videla, al tie pozitíva to vysoko prevyšujú. A záver, možno som naivná, som nečakala, no keď sa to stalo, presne som vedela prečo. Detaily nechýbali.

Dokonalý smysl (2011)

Dlhú časť filmu som premýšľala, či mi vadí spôsob tej apokalypsy. Hnev, radosť, hlad... Najskôr som nevedela, či sa s tým mám stotožniť, ale nakoniec sa mi to zapáčilo, pretože to nabralo akúsi bizardnosť. Čím viac príznakov "choroby" sa objavovalo, tým viac sa mi to páčilo, pretože to nabralo akúsi nemožnosť a nepravdepodobnosť, a práve tým to bolo dobré. Možno svoje hodnotenie ešte zmením, keď sa mi ten film viac uloží v hlave, no teraz mi zostal v hlave dosť hlboko. A myslím že Greenová a McGregor sú pre mňa tak nepravdepodobná kombinácia, že o to viac som tomu verila a akceptovala to.

I Love You Phillip Morris (2009)

Nie je to ten typ filmov, po ktorom keď ho dopozeráte uznanlivo pokývate hlavou, chcem tým povedať, že sa od toho nedá čakať prílišná kvalita. Ale tento film som už videla veľakrát. Téma je tak veľmi hyperbolizovaná, a to tomu dodáva šmrnc a celý vtip. A je to jedna z rolí Jima Carrieho, kde mi nelezie na nervy (ako napríklad vo filmoch typu Ace Ventura...)